bruntal bruntal komentáře u knih

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Třetí díl trilogie. Autor má cit pro dospívající chlapeckou duši.

08.10.2020 3 z 5

Setkání s mořskou Venuší Setkání s mořskou Venuší Lawrence Durrell

Kniha je krásným vyznáním lásky Lawrence Durrella k ostrovu Rhodos.

03.09.2020 5 z 5

Frajer Frajer Michaela Zindelová

Wau! Příběh Jirky Ježka jsem přibližně znal, přesto mi kniha odhalila spoustu nových skutečností. Měl jsem to štěstí zúčastnit se jeho posledního, rozlučkového závodu v září 2017 na Strahově. V závodě skončil na třetím místě. Loučil se tedy "na bedně", přesto působil velmi skromně. Velký sportovec a velký člověk.

24.07.2020 5 z 5

Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě Milan Martinec

Parádní cestopis. Vtipný i poučný. Je poznat, že autor ví kam jede i co tam chce vidět a má obrovský kulturní i historický přehled a umí to podat vtipnou formou.

04.07.2020 5 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Tak tohle bylo super. Kravina, ale neskutečně zábavná.

Velké peníze Velké peníze Pelham Grenville Wodehouse

Parádní oddechovka, přesto jsem od Wodehouse četl i lepší knihy.

04.07.2020 3 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Každý z nás v sobě občas najde rváče a každý z nás o sobě občas zapochybuje. "Rváč může zvítězit, ale neznamená to, že se vítěz umí rvát".

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Jak jen to ten chlap dělá? Asi každá jeho kniha u mne umí vyvolat vlhko v očích.
V průběhu čtení jsem několikrát šel obejmout svého pětiletého syna.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Ač mi toto téma v literatuře není nejbližší, tak možná i proto, že ve mne někde hluboko dříme vlastenectví, musím hodnotit nejvyšším počtem hvězd. Kniha je zároveň historicky téměř přesná.

29.06.2020 5 z 5

Bez motoru přes Evropu Bez motoru přes Evropu Petr Macourek

Mé pocity z knihy docela dobře vystihl čtenář Tomas@S. Určitě nelituji, že jsem knihu četl a pokud bude příležitost, rád si přečtu i pokračování.

24.06.2020 3 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Nevěrohodný příběh, který však nepostrádá určité kouzlo. Více se mi líbila část odehrávající se na Krétě. Pokračování si určitě přečtu, ale ne hned.

20.06.2020 3 z 5

Dějiny dvacátého století 1900–1933 Dějiny dvacátého století 1900–1933 Martin Gilbert

Absolutně skvělá kniha. Není to jen chronologické seřazení zásadních faktů, ale velmi čtivou formou odvyprávěné skutečnosti, které ovlivnili ten daný rok (každý rok zaujímá jednu kapitolu). V knize se dozvíte zásadní politické události, ale také to, ve kterém roce společnost Coca-Cola přestala ve svém nápoji používat kokain. Nechápu, proč NLN nakonec nevydalo i zbývající dva svazky. Velká škoda.

04.06.2020 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Popravdě netuším proč ta kniha vznikla a co jí chtěl pan Fulghum sdělit. Místy jsem měl nutkání ji odložit. Možná je chyba ve mě.

23.04.2020 2 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Hluboce dojemný příběh, který se dotkne i těch, kterým psi či automobilové závody nic moc neříkají.

14.04.2020 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Fulghum, jak ho máme rádi. "Tráva není zelenější za plotem. Je ze zelená tam, kde je zalévána".

12.04.2020 4 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Žánr mi není blízký, jedná se však o svižnou, vtipnou a vypointovanou knihu.

19.03.2020 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Místy těžko stravitelné popisy skutečných hrůz. Tato kniha je poselstvím o tom, že člověk se k jinému člověku může chovat hůř než ke zvířeti a zároveň o tom, že vůle k životu bývá silnější než si umíme představit.

10.03.2020 5 z 5

Arnošt Lustig Zadním vchodem -autorizovaný životopis Arnošt Lustig Zadním vchodem -autorizovaný životopis Arnošt Lustig

Spíš než o klasický životopis jde kombinaci rozhovorů a úvah nad životem a dílem A.L.

02.03.2020 4 z 5

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Na prvotinu se jedná o velmi dobrou knihu, která nám dává prostřednictvím milého a laskavého příběhu nahlédnout do mysli člověka s psychickou poruchou.

16.02.2020 4 z 5

Horká lázeň Horká lázeň Pelham Grenville Wodehouse

Kniha umí vyloudit úsměv i na tváři zatvrzelého pesimisty.

15.02.2020 4 z 5