Když psi pláčou

Cameron je z trojice bratrů Wolfových ten nejméně nápadný, není ani fotbalová hvězda jako Steve, ani hezký a okouzlující jako Ruben, který střídá holky jako na běžícím pásu. Cameron jenom sní, že jednoho dne potká dívku, do které se zamiluje a ona do něho. Ale třeba to bude právě Rubenův poslední objev, Octavie s krásnýma zelenýma očima. Jenže která normální holka by chtěla takového lůzra, jako je Cameron? A přece: Octavie je jiná než ostatní Rubenovy lásky a možná Camerona chtít bude... A najednou jsou z obou bratrů zase rivalové......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300828/kdyz-psi-placou-qVh-300828.jpg 4.386

Wolfe Brothers 3.

Vydáno, Argo

Getting the Girl, 2001

Kniha Když psi pláčou

bruntal
08.10.2020

Třetí díl trilogie. Autor má cit pro dospívající chlapeckou duši.

Bája89
04.05.2020

Je to jedna z knížek, po jejichž dočtení budete litovat, že už je konec. Knížka se četla jedním dechem. Jen škoda, že není obsáhlejší. I když, možná by pak ztratila své kouzlo. Rozhodně se nejedná o záležitost určenou pouze teenagerům. Já už k nim dávno nepatřím, a Když psi pláčou mě oslovila stejně jako předchozí dva díly. A možná i o něco víc, ale jen proto, že to je poslední díl a já se musela prostřednictvím jejich stránek s Cameronem rozloučit.

pablito
27.12.2019

Za mě hodně dobrý. Napadlo mě, že by se esencí této knížky mohla být hláška z jednoho filmu "O šoustání je celý tento život" (aby se čtenář nemrava marně neradoval, tak v knize jen ve stádiu pokusu), ale spíš bych rozšířil na "o vztazích je tento život, vztahy (nejenom partnerské, ale i s lidmi blízkými) jsou tím, na čem záleží.

Jonny
20.12.2019

Lehké, oddechové a rychlé čtení. Úryvky, kde psal Cameron "slova" jsem ze slušnosti četl, ale rozhodně bych se bez nich obešel.

Niky91
30.06.2019

Tento autor mne nějak výrazně nepotěšil. Jsou to takové oddechové knížky na dlouhé večery.

jelad
13.05.2018

Navzdory jiným Zusakovým knihám, kde autor dokáže své místy příliš květnaté metafory držet na uzdě, se mu to v tomto případě nedaří. Tam, kde byla například ve Zlodějce knih síla, je teď slabina. Možná je to způsobeno i tématem příběhu, jakýmsi hledáním lásky, které se ale mění v přeslazené výlevy začínajícího spisovatele a autorova alter ega - Camerona z Wolfovic smečky. Patos formy nicméně nic nemění na tom, že se i ve třetím a zároveň posledním díle o rodině Wolfů, daří interpretovat chlapecké dospívání v jiném světle, než se o to pokouší jiná populární teenage literatura. Cameron s Rubenem jsou i nadále rváči v ulicích, především ale v sobě sama, když se snaží najít budoucí smysl svého začínajícího života.

Marekh
13.02.2018

Opětovně se mi velmi líbil i poslední díl z celkové trilogie. Knihu doporučuji.

Kniha obsahovala plno myšlenek, humoru i smutku. Na konci každé kapitoly se vyskytovaly myšlenky Camerona, které se mi také líbily. V knize se také vyskytovaly vulgarismy, ale většinou zapadly do celkového vyprávění, takže mi nevadily.

Povahově mi byl Cameron docela blízký, viz. následující citáty:

Hodně porůznu bloumám.
To jsem celej já.
Sám za sebe si říkám, že je to tím, že nemám moc kamarádů, totiž že vlastně nemám žádný.
Svýho času bych dal nevímco za to, abych patřil do nějaký takový kamarádský partičky. Chtěl jsem pár kluků, pro který bych byl ochotnej cedit krev. Jenže jsem je nikdy nepotkal.

Shari
16.09.2017

Skvělá kniha od Zusaka - neotřelý námět, nečekaná hloubka, výborně popsané charaktery.