Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě

Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247444/mid_kolosalni-cesta-ke-koloseu-a-dalsi--2yp-247444.jpg 5 4 5

Asfaltové, polní a lesní cesty brázdí Milan Martinec na bicyklu od roku 1980. Všechny výlety, jak se na správného cyklotrempa sluší, má poznamenané ve svém cyklistickém deníčku. Poznámky z cest uskutečněných v letech 2003 až 2009 byly před třemi roky vydány knižně. Kniha se jmenovala KOLMO NA MOSKVU a autor v ní popisoval čtyři výpravy: za Severní polární kruh, na Balkán, do Moskvy a na Cabo da Roca. V této nové knize přibližuje čtenářům, jak ho jeho jednostopý oř vezl v letech 2011 až 2014 při dalších čtyřech velkých cestách Evropou: do Moldavska, na Kurskou kosu, na Britské ostrovy a na Maltu. Při těchto výpravách projel Slovensko, Ukrajinu, Moldavsko, Rumunsko, Srbsko, Maďarsko, Rakousko, Německo, Belgii, Francii, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Nizozemsko, Polsko, Rusko – Kaliningradskou oblast, Litvu, Itálii, Korsiku, Sardinii, Sicílii a Maltu. Ač by se mohlo zdát, že Milan Martinec je profesionální cyklocestovatel, není tomu tak. Sice k tomu svádí počet jím najetých kilometrů, který se blíží k 350 000, což by vydalo na pomyslné více než osminásobné obkroužení zeměkoule, ale Milan nikdy necestoval jinak než v rámci své řádné dovolené. Čtyři týdny jsou maximum. Může být tedy inspirací pro všechny neprofesionální cestovatele. Pokud ovšem ujedou kolem dvou stovek kilometrů denně a pokud zvládnou během dovolené dva až čtyři tisíce kilometrů.... celý text

bruntal
04.07.2020 5 z 5

Parádní cestopis. Vtipný i poučný. Je poznat, že autor ví kam jede i co tam chce vidět a má obrovský kulturní i historický přehled a umí to podat vtipnou formou.

Tomas@S
26.06.2019 4 z 5

Uz mam prectenu autorovu predchozi knizku Kolmo na Moskvu, kde mne zaujal jednak styl cestovani a pak i netradicni hratky se slovy. Proto jsem si vyhlidnul toto pokracovani s vypravami v letech 2011, 12 a 14. Ale uz mne to nejak nebavilo, minimalne ne tak jako ta prvni kniha. Mozna uz tam nebylo tolik hratek s nazvy projizdenych mist a nebo navstevovane oblasti uz nebyly pro mne tolik atraktivni, respektive jsem uz o techto mistech cetl v jinych cestopisech. Nicmene jsem si cteni zpestroval prohlizenim vsech fotek z vypravy na autorove webu milanec.wbs.cz. Skoda jen, ze se ty fotky nedaji zvetsit.

Dost by mne zajimal popis nasledujici cesty na Island, ktery se uskutecnil v roce 2015. Tak treba se casem objevi v nejake dalsi knize. Urcite si ji prectu.

PS: nevericne koukam, ze ona ta knizka uz snad i vysla "Oslem a želvou do dáli, ořem, co má pedály"

maccik
11.06.2017

Obě knížky jsou hezky čtivé. Už se těším na další.

soukroma
21.05.2016 4 z 5

Slusně napsaný cyklodeníček ze čtyř cest na všechny světové strany. Pečlivý popis, nechybí stručný itinerář, mapa a zajímavé fotografie. Autor se snaží si i pohrát s češtinou, takže občas čtenář přemýšlí chvíli spíš o krásách našeho jazyka než krásách cest...

pagac17
19.04.2016

Vynikající cestopis autora, který je vlastně sám sobě spisovatelem. Přečetl jsem se zájmem několik jeho samostatných výletů na kole. To se prostě musí číst, píše to poutavě a hlavně i poučně, protože při prohlídce památných míst dokonce cituje dějinné události, které se těch místech staly a to jak v nedávné minulosti, tak i ve středověku a době antiky v časech před naším letopisem. Nejvíce obdivuji jeho cyklistické výkony, umění se domluvit v příslušné zemi a k tomu je přímo fantastické za jaký podmínek bivakoval mimo hotely nebo ubytovny. Obdivuhodné výkony, těším se další jeho knihy

2012  76%Kolmo na Moskvu
2015  90%Kolosální cesta ke Koloseu a další cyklocesty po Evropě