Brunnetka Brunnetka komentáře u knih

Deník alchymistky Deník alchymistky Amy Alward

Ke knížce jsem přišla jak slepá k houslím a byla to několikátá, kterou jsem se snažila přečíst po dočtení Půlměsíčního města. Měla jsem pak zkrátka takovou krizi ve čtení :) Ale tahle knížka mě zaujala od prvních stránek a najednou byl konec Honu a já rovnou sháněla druhý díl. Kniha nejen že svižně odsejpá (děj), ale navíc je tam i několik neočekávaných zápletek, které jsou příjemným zpestřením příběhu. Rozhodně doporučuji, kniha stojí za přečtení

21.07.2022 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Aaaa, to bylo taaaak boží!!!! Zpočátku jsem se v ději ztrácela, ale čím dál jsem se dostávala, tím to bylo jasnější. A do Helu, nechápu jak autorka dokáže vymyslet takhle skvělý a propracovaný příběh. Zamotaný od začátku do konce. A ten konec? Balíček kapesníků mi nestačil... Za mě osobně je kniha lepší než série Skleněný trůn a že ta byla pecková :)

16.07.2022 5 z 5

Studie ohně Studie ohně Maria V. Snyder

Chvílemi se děj táhl, ale stejně mě mrzelo, když dobrodružství s Jelenou skončilo... Někdy jsem se do děje zapletla a musela vzpomínat kdo je jaká postava, ale nebylo to nic hrozného.
Kniha odsejpá, má spád a jsou tam i zápletky, které člověk neočekává. Jen snad jednou mi hlavou blesklo "no to bude určitě takhle" a trefila jsem to. Jinak samá překvápka, obdivuji autorku, že byla schopná vymyslet tento svět plný magie a pravidel. Časem se ke knize (knihám) vrátím

06.07.2022 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Boží, prostě boží! Jak se dá z počátečního děje o jedech zakamuflovat do příběhu i magie tak, aby to nebyl úplně prapůvodní záměr knihy (nebo alespoň na první pohled).
Ani druhý díl nezklamal, je stejně čtivý a záživný jako první

06.07.2022 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Knihu jsem si pro velký úspěch vytáhla z knihovny asi po dvou, možná třech letech. A páni, ona má už i pokračování! Okamžitě jdu shánět druhý díl, tenkrát jsem byla nadšená a ani teď nezklamala, byť jsem si pamatovala některé části, i přesto jsem knížku slupla jako malinu.

01.07.2022

Návykové chování a závislost Návykové chování a závislost Karel Nešpor

Základní přehled různých závislostí a návykového chování. Tím že kniha není nijak zbytečně obsáhlá, tak se tím dá prokousat celkem snadno...

01.06.2022 4 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Filmovou pohádku jsem sledovala už ve fázi natáčení v pořadu "Jak se točí pohádka" a s napětím očekávala film jako takový. Když byla možnost pořídit si knihu včetně podpisů - neváhala jsem :) Doufám že něco vyjde i k druhému dílu, který se právě teď dokončuje...

01.06.2022 5 z 5

Revoluce a kontrarevoluce v Rakousku 1848 Revoluce a kontrarevoluce v Rakousku 1848 Josef Polišenský

Knihu jsem musela přečíst povinně ke zkoušce. Za mě je to pouze výčet různých teorií a co o tom kdo napsal. Neoslovila mě, čekala jsem něco jiného.

01.06.2022 3 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Uaa, co ten konec? Potřebuju okamžitě pokračování!
Série se rozjíždí čím dál z prudšího kopce... příběh je čím dál čtivější a zajímavější :)

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Druhý díl je většinou slabší. Zde tomu tak nebylo... strhující od začátku až do konce. Hned pokračuji dalším dílem

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

To je tak povedený příběh! Krásně se čte, je poutavý a čtivý. Určitě DOPORUČUJI všem, kdo má rád fantasy a kdo se rád ztratí v cizím světě. Elloren mě bavila od začátku, nebyla snad jediná nudná pasáž :)

19.03.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Aaaa, tak takhle knížka mě chytila od začátku až do konce. Mrzí mě, že nemá pokračování! Mám ráda příběhy, kde je hlavní hrdinka knihomolka, ale aby knihy žily vlastním životem - geniální.
Líbí se mi, že to není typický příběh nacpaný hromadou postav, ve kterých se čtenář ztrácí a tím není kniha zbytečně "naducaná" několika dějovými linkami. Děj pěkně odsejpá a snad nebyla pasáž, kterou bych "přetrpěla" k zajímavějšímu ději.

Kdo má rád fantasy, knihy a trochu tajemna, tak rozhodně DOPORUČUJI :)

08.03.2022 5 z 5

Bývali Čechové... : české historické mýty a stereotypy Bývali Čechové... : české historické mýty a stereotypy Jiří Rak

Asi špatné rozpoložení při čtení, ale pro mě tedy děs. Nejen že jsem nepochytila absolutně smysl knihy, ale ani jsem nebyla schopná říct u zkoušky o čem kniha byla. Možná v budoucnu pochopím, o čem je psáno. Za mě nejslabší kniha z mého seznamu ke zkoušce.

19.02.2022 1 z 5

Cestování v éře dostavníku Cestování v éře dostavníku Milan Hlavačka

Moc hezký popis toho, jak se dříve cestovalo, jaké byly podmínky, v jakém stavu byly cesty a co všechno cestování obnášelo. Zpočátku je popis cestování jako takového, že lidé chodili hlavně pěšky - pro dnešní svět, kdy málokdo je schopný udělat i jen málo kroků do obchodu neuvěřitelné.
Jednou se ke knize určitě vrátím :)

19.02.2022 5 z 5

Písně starodávné lidu obecného českého, namnoze nezbedné a pohoršlivé Písně starodávné lidu obecného českého, namnoze nezbedné a pohoršlivé Jan Jeník z Bratřic

Asi jednoduše - čuňačiny mezi lidmi byly, jsou a budou :)

Paměti sedláka Josefa Dlaska Paměti sedláka Josefa Dlaska Josef Dlask

Strohý výčet života s ohledem na počasí a věci (např. povodně), které ovlivňují život sedláka. Pro mě nezajímavá knížka, avšak přínosná, neboť i takhle se dají psát paměti :)

19.02.2022 4 z 5

Paměti babičky Kavalírové Paměti babičky Kavalírové Antonie Kavalírová

Tyhle paměti jen dokazují, že se máme fakt dobře, všeho máme dostatek a nic nám nechybí. Je dobře, že existují takové knihy, které dokazují, jak "mizerné" bylo vzdělání pro chudé, jaké byly podmínky pro život, jak lidi neměli (s prominutím) co dát do huby a případně jak těžké bylo něco sehnat. I ta dětská úmrtnost je děsivá.
Jedna z mála knih, které mě v rámci povinné četby ke studiu bavila a ke které se pravděpodobně jednou vrátím.

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Knížku jsem dostala k Vánocům a četla ji po nich... Jednodušší příběh, který ale navodí příjemnou atmosféru Vánoc. Trošku mi to připomínalo film "Prázdniny", jen s jinou zápletkou. V rámci sociálních sítí asi bližší pro mladší generaci.
Ve finále pěkná knížka, avšak nezaujala tak, jak jsem čekala. Chvílemi jsem se musela až nutit do pokračování čtení.

08.02.2022 3 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Boží! Jedna z mála sérií, kde mě bavil každý díl a nikde jsem neměla takové to nutkání knihu odložit, protože mě nebaví... Vážně super promyšlené, zpracované a hlavně vymyšlené. Ten konec - páni. Nepochopím, jak to autorku napadlo, ale je to geniální! Konečně série, která je promyšlená skrz jednotlivé díly a není to každý zvlášť.
Budou mi chybět. Strávila jsem s nimi pěkné 2 měsíce a byť jsem to asi kdysi i četla, protože mi občas něco bylo povědomé, tak je to zřejmě už dávno a konec mě tak jako tak dostal...

05.01.2022 5 z 5

Poruchy učení Poruchy učení Olga Zelinková

Pěkný přehled poruch. Ke studiu pedagogiky a psychologie jako dělaná.

05.01.2022 5 z 5