Návykové chování a závislost

Odborná publikace našeho předního odborníka je určena psychologům, terapeutům, sociálním pracovníkům, lékařům, učitelům a vychovatelům. První část knihy vysvětluje základní pojmy, popisuje psychologické a biologické mechanismy návykového chování a uvádí přehled typů závislostí. Věnuje se také zvláštnostem věkových kategorií, pohlaví, vlivu rodiny, kultury a náboženství. Druhá část knihy popisuje postupy používané při léčení nejrůznějších návykových problémů u nás i v zahraničí. Zmiňuje se i o primární protidrogové prevenci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52861/navykove-chovani-a-z-52861.jpg 4.418
Literatura naučná
Vydáno, Portál

Kniha Návykové chování a závislost

shredo
28.10.2020

Vstupná brána do terminológie návykových nemocí, režimu a foriem liečby. Povinný bazál pre človeka neorientovaného pokiaľ chce týmto veciam aspoň trošku porozumieť.

Maanna
13.11.2019

Kniha je určena spíše odborné veřejnosti, ale zde si nejsem jistá, jestli by přinesla zase až tolik objevných informací. Za přínosné považují zmapování i oblasti návykového chování, nejen drog jako takových, a samozřejmě techniky pro práci s klienty/pacienty. Téma je ale zpracované čtivě a srozumitelně.

lalaj
03.01.2016

Zaujaly mě techniky používané v léčení závislostí. Pacienti jistě ocení metody, jak zvládat bažení.

lushi
08.02.2014

Dobrý základ pro vhled do problematiky závislostí a způsobů léčby. Kniha je čtivá, prokládá teorii s příklady z praxe a doplňujícími informacemi na potencionální související dotazy. Nicméně taky plná autocitací.