Návykové chování a závislost

Návykové chování a závislost
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52861/mid_navykove-chovani-a-z-52861.jpg 4 24 24

Odborná publikace našeho předního odborníka je určena psychologům, terapeutům, sociálním pracovníkům, lékařům, učitelům a vychovatelům. První část knihy vysvětluje základní pojmy, popisuje psychologické a biologické mechanismy návykového chování a uvádí přehled typů závislostí. Věnuje se také zvláštnostem věkových kategorií, pohlaví, vlivu rodiny, kultury a náboženství. Druhá část knihy popisuje postupy používané při léčení nejrůznějších návykových problémů u nás i v zahraničí. Zmiňuje se i o primární protidrogové prevenci.... celý text

Přidat komentář

Eva_Skala99
25.04.2024 5 z 5

Mám novější vydání knihy, ale i tak, kniha je v jádru pořád stejná. Jedná se o odbornou publikaci, která popisuje typy závislostí, jejich léčbu a chování s tím spojené. Nejvíce oceňuji příkladné ukázky a metody použité v praxi. Pan Nešpor je nejen dobrý teoretik, ale i praktik, navíc je schopný tyto své dovednosti a poznatky předat díky odborným publikacím a přednáškám. Knihu doporučuji, ať už ke studiu, nebo do zaměstnání, pokud pracujete s cílovou skupinou, které se tato problematika týká.

Brunnetka
01.06.2022 4 z 5

Základní přehled různých závislostí a návykového chování. Tím že kniha není nijak zbytečně obsáhlá, tak se tím dá prokousat celkem snadno...


shredo
28.10.2020 4 z 5

Vstupná brána do terminológie návykových nemocí, režimu a foriem liečby. Povinný bazál pre človeka neorientovaného pokiaľ chce týmto veciam aspoň trošku porozumieť.

Maanna
13.11.2019 4 z 5

Kniha je určena spíše odborné veřejnosti, ale zde si nejsem jistá, jestli by přinesla zase až tolik objevných informací. Za přínosné považují zmapování i oblasti návykového chování, nejen drog jako takových, a samozřejmě techniky pro práci s klienty/pacienty. Téma je ale zpracované čtivě a srozumitelně.

lalaj
03.01.2016 3 z 5

Zaujaly mě techniky používané v léčení závislostí. Pacienti jistě ocení metody, jak zvládat bažení.

lushi
08.02.2014

Dobrý základ pro vhled do problematiky závislostí a způsobů léčby. Kniha je čtivá, prokládá teorii s příklady z praxe a doplňujícími informacemi na potencionální související dotazy. Nicméně taky plná autocitací.