BrozaM BrozaM komentáře u knih

Matky Matky Brit Bennett

Já nějak ani nevím, jak knihu vlastně hodnotit. Jako spousta ostatních nerozumím tomu, o čem to mělo být. Ten rádoby milostný trojúhelník byl nezajímavý, předvídatelný a absolutně bez jiskry.
Na knize je nejlepší její obálka. Ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. :-)

04.08.2023 2 z 5

Pětiminutové příběhy z lesa Pětiminutové příběhy z lesa Gabby Dawney

Krásně ilustrovaná dětská kniha plná zajímavých příběhů z lesa. Dceři se moc líbila a já se i trochu přiučila.

06.07.2023 5 z 5

Dokud dýchám, doufám… Dokud dýchám, doufám… Tereza Šiklová

Páni ... tolikrát napsanou spojku KTERAK jsem snad v životě neviděla. A tolik vulgarit, opravdu to je nutné? Všechny postavy neustále klonily hlavu na stranu, podle mě si musely bloknout krk. To není možné.
A postavy? Ty byly velmi povrchní.
Rosemary mi byla absolutně nesympatická, ukňouraná, agresivní, vyhořelá a rádoby umoudřelá učitelka.
Matka někdy děsně přející a chápavá, jindy absolutně hysterická.
Věčně milý a chápající otec mi vůbec neseděl.
Jediná trochu uvěřitelná postava byla Amálie, v 18 prostě člověk fakt neví.

Moc nerozumím tomu, co chtěla autorka říct. Děj předvídatelný, nepochopitelné postavy a nesrozumitelné situace.

10.06.2023 1 z 5

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Tvl, co?! Co ten konec ... chci okamžitě další díl!

Můj zoufalý výkřik. :D
Baví mě to čím dál víc, trochu jsem se ztrácela v množství různých malů, opravdu bych ocenila nějakou encyklopedii, kde by byly i nějaké nákresy, aby si ty zrůdičky člověk dokázal představit. Galadriel se skvěle pere se vším, co jí svět hází pod nohy - chvílemi až zbytečně lehce. Hlavně co se týče těžkých kouzel, najednou je střílí jako kulomet. Ale ok.
Trochu moc nových jmen, enkláv, kouzel, nástrojů atp., člověk musí při čtení dávat pozor. Většina nových postav mě na začátku hrozně rozčilovala, ale nakonec mě drtivá většina mile překvapila.
Je to opravdu hodně čtivé, stránky letí jako splašené, třetí díl v nedohlednu.
Zkrátka boží.

20.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Já myslím, že ta kauza kolem námětu knize velmi uškodila. Pro mě tedy. Vadilo mi, že jsem celou dobu věděla.
Od začátku knihy člověk věděl, co se tam v tom domě vlastně děje. Škoda. Kdybych to netušila, třeba by moment překvapení úplně změnil pohled na knihu jako celek.

Myslím, že se jedná o nejslabší knihu autorky. To ovšem neznamená, že je vyloženě špatná. Téma mi zkrátka nesedlo, mám doma malou dceru a tohle bylo opravdu těžké čtení, děj jsem prakticky věděla, kvůli kauze, která otřásá sociálními sítěmi. A přišlo mi to takové ... nevím, neukončené?
Raději si znovu přečtu Hotýlek.

14.05.2023 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak tuhle nádheru jsem měla 6 let doma! Šest let jsem nevěděla, co za boží knihu mám v knihovně. Nafackovala bych si.
Několikrát jsem ji měla v ruce, několikrát ji otevřela, ale pokaždé jsem se ofrňovala. Myslím, že jsem na ni i zapomněla.
Neuvěřitelné.
Promiň mi to.
Pokusím se to napravit, hned teď objednávám další díly a přísahám, že je hned přečtu. V knihovně Ti najdu reprezentující místo, protože si to zasloužíš.
Celá ta kniha je boží - ta grafika, ten styl, to zoufalství, ta jiskřička naděje, ta rychlost, ta váha.
Jedna z nejlepších sci-fi knih, které jsem četla.
Krása.

09.10.2022 5 z 5

Zimní pohádky Zimní pohádky Dawn Casey

Pohádky jsou krásné, dýchá z nich zima. Ilustrace jsou bezkonkurenční, nádherná kniha.
Škoda těch překlepů a chyb, tolik jsem jich pohromadě dlouho neviděla. :(

28.12.2021 4 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Překvapuje mě, že má kniha jen 65%.
Ano, je to kniha pro děti a tak k ní také musím přistupovat.
Zápletka je zajímavá (pro děti tak akorát, aby to pochopily), kniha je plná úsměvných částí, velmi mě bavila - oddechovka na večer. Super.

"Nuže dobrá. Pakliže x=5 a y=Brazílie, jaká je druhá odmocnina ze čtvrtka?"
:-D matematika je všude stejná, "ty chlupe z nosu!"

10.10.2020 5 z 5

Julie z vlčí smečky Julie z vlčí smečky Jean Craighead George

Krásná kniha, pěkné ilustrace - ani bych neřekla, že se jedná o knihu pro děti.
Příběh chytne za srdce, člověk je docela dobře seznámen s tradičním životem eskymáků a životem v tundře.
Akorát je mi po dočtení z toho všeho trochu smutno.

"Amaroku, Amaroku, tebe jsem přijala za otce.
Mé nohy tančí díky tobě.
Má mysl myslí díky tobě.
A myslí, téhle dunící noci,
že hodina vlků a Eskymáků je už pryč."

30.07.2020 4 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Bylo to krásné, dojemné a smutné.
Je to pohádkově psaná a graficky úžasně zpracovaná kniha, která stojí za přečtení.

"Život, v němž by člověk ani na chvíli nevěřil, že existuje něco úžasného, by byl bezútěšný a nudný."

04.07.2020 5 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

A mně se to líbilo. Nevím, kde máte ty nudné pasáže - když jdu do jiného světa, musí tam být popis; když se schyluje k bitvě, je potřeba tam nějak dojít. Život není jen bum,bum,bum ... jsou i okamžiky, které tomu BUM předcházejí. A bez těchto popisných částí by žádné bum nebylo.
To jsem se zase nechala unést, teď ke knížce.

Super, jiný svět, vysvětlení jak nám ten Bělák vznikl, Clay už začíná být trochu superhrdina, ale nevadí. Lizanne zase dostává čím dál lidštější obrysy a teď vůbec nemá kontrolu nad situací.
Jediný, co fakt nesnesu jsou kapitoly se Siriusem. Ty pro mě byly utrpením, ještěže jich je tak málo (i když pořád zbytečně moc), právě kvůli nim dávám jenom 4*.
Už protože Sirius je jenom jeden(HPfans), ale celkově mi ta jeho postava vůbec nesedla a děj v těchto kapitolách mě vůbec neoslovil.

07.04.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dala bych 5 *, kdyby nebylo toho konce. Ač tuto sérii zbožňuji, tohle bylo moc.
Za srdce mě chytlo Nimbovo zoufalství na posledních stránkách ... cítila jsem se úplně stejně.

04.01.2020 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Ach jo. :D
Po předchozím přečtení komentářů ke knize jsem k ní přistupovala opravdu skepticky. Nezasloužila si to. Dnešnímu uhoněnému světu moc nerozumím, nechápu, proč každý potřebuje akci, akci, akci a pokud je někde popis ... hned je to označeno jako NUDA.
Naopak - mně popis možná trochu chyběl. Klidně bych pár stránek přidala, abych si mohla déle a podrobněji přečíst o draggách. (-těžko říct, jestli to píšu správně)
Můj milovaný světe, všechno nemusí být plné dramatu a krve hned od samého začátku a pak až do konce... Ach jo - to jsem si zase ulevila a teď ke knize samotné. :D Omlouvám se všem.

Já jsem velmi spokojená. Nerozuměla jsem lince Hilemora, ale ta byla na konci knihy jasně vysvětlena (po přečtení husina!). Silně mi to připomíná nadšení z Písně krve - takže doufám, že to také nebude mít sestupnou tendenci. Každopádně hodně super, trochu jiná, fantasy. Nápad s produktem je boží, "vzpoura" draggů zaslouží palec nahoru.

Jdu koupit 2. díl ... :D

13.10.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Dlouho jsem nečetla knihu, ve které by mi byly nesympatické všechny postavy. Já jen kroutila hlavou. Držela jsem se zuby nehty a chtěla dočíst do konce, abych pochopila, co na tom všichni mají.
Bohužel, nepochopila.

Bylo tam toho prostě až moc.

10.04.2019 2 z 5

Martinka jezdí na koni Martinka jezdí na koni Gilbert Delahaye

Tuhle knihu jsem zbožňovala. A nejen tuhle, dostávala jsem Martinku ke každým jmeninám.
Jsem ráda, že v rámci čtenářské výzvy 2018 jsem se k ní vrátila.

07.08.2018 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

A mně se styl psaní líbil od první věty, hned jsem si říkala, konečně něco trochu jiného. Nespletla jsem se. Chtěla bych víc stránek!
Líbí se mi osudy lidí z reálného života, žádná pohádka, v životě se zkrátka stávají věci dobré i špatné.
Nejsou zde nudné stránky a děj zběsile plyne.

25.07.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nehodnotím nápad a účet na instagramu.
Hodnotím knihu - "knihu".
Nesnáším současné plýtváním papírem a tohle jinak nazvat nejde. Na každé stránce jeden příspěvek, to snad ani není možné.

28.06.2018 1 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Prozrazovat děj? Vždyť to ani nejde, je to přepracované dílo - děj dodržuje linku originálního Macbetha. Nemůže Vás nic překvapit. Ale jelikož to byl záměr, nemůžu to knize vyčítat.
Každopádně se jedná o drogami, zradou, morálními zásadami a mocí prosáklé dílo, které stojí za přečtení.
Knihu si určitě užije mnohem více ten, kdo nečetl Macbetha od Shakespeare! Někdy je nevědomost k užitku. :D

11.04.2018 3 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Zvláštní čtení, oddechové. Vadily mi zdlouhavé popisy jídla, cizí a neznámé názvy surovin a jídel. Mohlo by to být kratší a trochu ucelenější.
V knihkupectví mě zaujala názvem.

04.04.2018 2 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Mě by zajímalo, co na té knize je, že to kupuje tolik lidí. Nevadil mi počet postav, ani mi nevadily časté změny míst - to posouvalo v ději, jinak by kniha byla pravděpodobně nečitelná.
Bylo to takové neurazí, nenadchne. 3 hvězdičky za námět, ten je super, člověka donutí trochu se zamyslet.

03.02.2018 3 z 5