Pětiminutové příběhy z lesa

Pětiminutové příběhy z lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513744/bmid_petiminutove-pribehy-z-lesa-QA9-513744.jpeg 4 5 3

Les šeptá své básně o tom, co se uvnitř něj každý den odehrává. Zaposlouchejte se do nich a nechte se okouzlit nádherně ilustrovanými příběhy. Pojednávají o zázracích přírody, které se dějí teď a tady, aniž by je lidé postřehli. Poetické básně doplňují populárně-naučné strany, kde se děti i dospělí dozvědí o zobrazených jevech to podstatné. Zjistíte, že příroda je neuvěřitelným způsobem propojená a všechno v ní souvisí se vším. Příběhy na pět minut je nejlepší předčítat nahlas - jsou oslavou každodenních divů z lesního prostředí. Tato kniha potěší srdce malých i velkých milovníků přírody.... celý text

puczmeloun
27.03.2024 3 z 5

Krásně ilustrováno, hezky vybraná témata a vše zajímavě v obrazu i textu popropojováno mezi sebou. Bylo to hezké večerní čtení s pidižvíkem, který si to užíval. Jen škoda, že v překladu jsou ony básně trochu prkenné a nějak mi to při čtení úplně nešlo přes pusu. Zároveň mě překvapilo, že text cílený primárně na menší čtenáře doprovází až vědecké shrnutí – ten přechod bych očekával trochu vyváženější.
(+ Škoda oné chybějící kapitoly hned v obsahu.)

SimulinaT
22.02.2024 5 z 5

Krásná kniha. Stránky jsou plné zajímavé ilustrace s kratičkými básničkami. V básnických jsou ukryté pravdivé procesy v přírodě co nám zrovna pasovalo do zopakování učiva z přírodopisu

BrozaM
06.07.2023 5 z 5

Krásně ilustrovaná dětská kniha plná zajímavých příběhů z lesa. Dceři se moc líbila a já se i trochu přiučila.

2022  84%Pětiminutové příběhy z lesa
2023  %Pětiminutové příběhy lidského těla

Kniha Pětiminutové příběhy z lesa je v