Briv Briv komentáře u knih

Odkud pochází jídlo - Podívej se pod okénko Odkud pochází jídlo - Podívej se pod okénko Emily Bone

* Tato knížka nás se synkem hodně bavila, dozvěděli jsme se toho o jídle spoustu, jak se co pěstuje, chová, odkud na světě konkrétní plodiny pocházejí atd. I když ilustrace nejsou zrovna podle mého gusta, tak nás knížka oba hodně bavila. Procházeli jsme jí spolu opakovaně, protože těch informací je v ní opravdu hodně a myslím si, že syn ve čtyřech letech by to všechno najednou nepobral.

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Na podzim jsme se rozhodli, že přeletíme na Sicílii, půjčíme si tam auto a celou ji projedeme. Takže další cesta vedla do knihovny, kde jsme si půjčili různé průvodce, ať víme, kam jet nebo ne. Jeden z nich (asi ne tak úplně průvodce) byla tato knížka, která nás dokonale na cestu naladila, připravila nás na atmosféru, co nás tam bude čekat a hlavně inspirovala nás místy, které nejsou v ostatních průvodcích (a přesně takové my vyhledáváme:). Autorka Sicílii popisuje velice autenticky. Děkujeme za správné naladění na cestu.
P.S.: Bylo tam skvěle, krásná příroda, horské městečka, zapadlé pláže, skvělí lidé, úžasné jídlo i pití a Etna jako třešnička na dortu... A našeho malého syna naprosto milovali, takže se nebojte ani s dětmi.

22.01.2023 5 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

* Člověk by ani nevěřil, že byl jej tak mohla dostat dětská knížka. Úplně mě to dojalo... A našeho syna (3,5 roku) taky. Byla z toho docela smutný... Je to vlastně celkem složité téma, ale spisovatelka to dokázala pojmout velmi citlivě. V knížce toho dokážeme najít opravdu hodně - lásku k přírodě, poznávání, odhodlání, sílu, podporu, laskavost a cestu... Cestu životem. Pohladilo mě to na duši, děkuji.

22.01.2023 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Carl, Asad a Rose teda jedou. Žeru je. Vím, že když tuhle knihu vezmu do rukou, tak se mnou na pár dní nebude absolutně řeč, protože budu jen číst, číst a číst kdykoli to půjde. Tentokráte se řeší velmi zajímavé téma. Vzkaz v láhvi rozhodně doporučuji a jdu na další díl.

21.12.2018 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Krásně sepsáno, krásně nakresleno, krásně vyfoceno. Tahle knížka umí pohladit po duši a vykouzlit úsměv. Věřím, že ji rády budou poslouchat děti i štěňátka.

18.10.2017 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Moc krásná, mám ji ráda - pohladí po duši. názvy kapitol jsou pěkně originální. Hlášky kocoura Modroočka taky stojí za to. A až teď po letech, když vlastníme kocourka (zrzavého), vidím, jak pěkně popisuje pohled kocoura na život:)

06.06.2016 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Ležela v knihovně v doporučené sekci a já neodolala. A bylo to dobře. Na to, že kniha má tolik stran, četla se dobře už od začátku, což nebývá u tlustých knih zvykem. Pro mě úžasný psychologický thriller. Až mě mrazilo, když jsem si představila, že pravděpodně bychom v dnešním světě dopadli pod kupolí podobně. V knize jsou krásně vykreslené postavy, děj příjemně graduje, kapitoly jsou krátké, což mi vyhovovalo a konec byl pro mě šílený a nečekaný. Rozhodně doporučuji. King prostě umí.

04.02.2016 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Krásně lidsky psané. Knížka, která určitě patřila do mého dětství. A až budu mít své děti určitě jim z ní budu číst:)

10.01.2016 5 z 5

Z jehněte ovce, z pulce žába Z jehněte ovce, z pulce žába Holly Duhig

* Teď na jaře se nám knížka perfektně hodila - vedle ve vesnici se narodila spousta jehňat a dědeček má na zahradě rybník plný pulců (a žab). Tak jsme si přečetli spoustu detailů ze života ovcí a žab a pak to šli pořádně prozkoumat. Kniha má sice málo textu, takže to spíše doplňuji svými znalostmi, ale fotky tam jsou velmi povedené, navíc je zde i pár zajímavostí o kterých jsem nevěděla. Se synem nás knížka dost bavila.

20.04.2023 5 z 5

Tomík objevuje přírodu Tomík objevuje přírodu Gerard Grée

* Zahlédla jsem ji v antikvariátě ve výloze v Praze, když jsme kolem projížděli tramvají a nedalo mi to, podívala jsem se, jestli je i u nás v knihovně v Ostravě - a byla. Tak jsme si ji hned půjčili a všem se nám celkem líbila. Přírodu má syn moc rád a chtěl po mě číst pořád dokola, jak může lesu, zvířatům a ptáčkům pomáhat a naopak, co by se dělat v přírodě nemělo.
Jen pozor na to, že je tam napsáno, že děti mají zlikvidovat pasti na zvířata, když nějaké najdou - tak to náš klouček, chtěl hned vyrazit hledat a zneškodnit, tak jsem se mu snažila vysvětlit, že by to sám určitě dělat neměl :).

20.04.2023 5 z 5

Divoký kůň Blesk Divoký kůň Blesk Jacques Thomas-Bilstein

Tak to je neskutečná nostalgie pro mě. Jako malá holka, jsem milovala koně a samozřejmě můj sen bylo k nějakému takto přijít. Bohužel (nebo možná bohudík:) se v naší lokalitě žádní divocí koně nenacházeli, tak jsem měla smůlu. Ale knížka se mi teď po letech připomněla a úplně mě to dojalo. Bohužel už ji nemůžu najít, což mě mrzí, ale aspoň na ni mám vzpomínky.

Zrzek a Táňa Zrzek a Táňa Jacques Thomas-Bilstein

Měla jsem ji doma ve své knihovničce a jako malé holce se mi strašně moc líbily ty ilustrace. Bohužel už ji nemůžu najít, ale díky DK, kde jsem ji zahlédla u někoho mezi přečtenými, tak jsem si na ni vzpomněla a jsem za to moc ráda. Krásné vzpomínky mám na ni...

Minipohádky 3 Minipohádky 3 Jacques Thomas-Bilstein

Tuto knížku jsem naprosto náhodou zahlédla tady na databázi a vzpomněla jsem si na ni, že jsem ji jako malá měla doma v knihovničce. Moc jsem ji měla ráda, ale bohužel už se mi někde ztratila. To mě hodně mrzí... Ty pohádky byly tak krásně ilustrované, kouzelné, úplně mě to teď dojalo...
Naprosto souhlasím s sgjoli.

26.02.2023 5 z 5

Zachráněné Vánoce Zachráněné Vánoce Lenka Rožnovská

* Knížku jsem nám na Vánoce půjčovala z knihovny a velmi příjemně mě překvapila. Knížka k nám opravdu přinesla kouzlo Vánoc. Je to krásný český příběh o dětské víře v dobro, odhodlání a pomoci. Hodně mě to dojímalo. Našemu kloučkovi se to také moc líbíla, Františka měl rád a úplně to prožíval s ním. Pohladilo nás to na duši, děkujeme.

Po roce na Vánoce přečteno znovu a klouček byl z příběhu úplně dojatý a já zase z něj. Doporučujeme.

24.02.2023 5 z 5

Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Veselá knížka Křemílka a Vochomůrky Václav Čtvrtek (p)

* Syn dostal knížku od sousedky a docela si ji oblíbil. Občas mi ji přinese, že si ji chce přečíst a některé příběhy jej bavily tak moc, že se nahlas chechtal.
I když jsem jako dítě o Křemílkovi a Vochomůrkovi neměla doma knížku a znala jsem je jen z Večerníčku, tak je to pro mně ohromná nostalgie a návrat do dětství a vzpomínek. Krásně se to čte. Díky za ni.

08.01.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ač celá série byla fakt dobrá a bavila mě, tak poslední díl byl nejméně zajímavý a v porovnání s ostatními až nudný a to navzdory tomu, že jsme se dozvěděli rozuzlení a velké finále. Přišlo mi to tak nějak víc plytké. Určitě ale nelituji, že jsem se do těchto knih dala.

22.09.2022 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Tak jsem se po dlouhé době prokousala knížkou co má naše pubertální mládež v povinné četbě ve středních školách... No, já vám nevím, ne že by byla kniha nečitelná, text byl psát dokonce tak, že mě to opravdu lákalo číst dál, ale nejvíc mi na tom vadilo slovo "nymfička". To kdyby tam nebylo zopakováno tolikrát, tak dám o hvězdu víc, ale pak už jsem na to byla fakt alergická a děsně mě to otravovalo.
Jako chtít 12 holku, která je ještě fakt dítě je docela úchylné, na druhou stranu její postoj a chování k Humbertovi mě taky docela solidně vytáčel... Vzbudilo to ve mě docela smíšené pocity. Přiznávám, že jsem čekala víc pikantních scén a těch tam bylo docela pomálu.

02.09.2022 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Pro začátek musím konstatovat, že o trochu více mně bavil a zaujal Pentagram a byla jsem z něj tak nadšená, že jsem okamžitě musela pokračovat dalším dílem. Takže v tomto případě trochu menší zklamání, ale už jsem si zvykla, že to tak u knih na pokračování bývá. Děj mně ale i tak bavil, takže jsem to samozřejmě hned zhltla :)

06.05.2022 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak tohle byla neskutečná jízda. Ač některé předešlé díly mně ne vždy úplně chytly, tady to je něco naprosto jiného. Kniha mě vcucla a naprosto dostala. I když je Harry alkoholik, problémový a v mnoha ohledech nespolehlivý, tak tady jsem mu fandila snad víc než jindy. A teď nerušit, jdu na další díl!

24.04.2022 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

* Jak ten čas letí, když jsem byla malá, tak si na knížku moc dobře pamatuji a dodnes ji mám schovanou. Měla jsem ji moc ráda a podle toho teda vypadá.

Dnes si ji čteme s dvouletým synem a moc se mu to líbí. Sedí mi na klíně, prohlíží si obrázky a poslouchá příběh. Vždy ho velmi zaujme popíchaný pejsek od včel, ale myslím, že rozumí tomu proč to včelky udělaly i to, jak potom pejska odmění za hlídání pláství medu. Nikdy nezapomene ukázat na místa, které jsem jako malá v knížce poničila a je hodně opatrný když si ji prohlíží sám. To jsou tak krásné vzpomínky...

14.08.2021 5 z 5