branislav1814 branislav1814 komentáře u knih

Niki Lauda Niki Lauda Maurice Hamilton

Fascinující čtení o velké, jedné z největších, osobností nejen Formule 1.

31.08.2022 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Naprosto skvělá knížka!

10.08.2022 4 z 5

Kdybych tuhle knížku četl dřív, než Sapiens - Stručné dějiny lidstva tak bych si Stručné dějiny lidstva nikdy nepřečetl. Tohle bylo opravdu těžkopádné a nudné čtení. Příliš hutné, množství vaty kolem. Měl se co dělat abych to dočetl. Na druhou stranu, Sapiens - Stručné dějiny lidstva jsou naprosto skvělá knížka a jsem rád, že jsem jí četl dřív než tuhle.

02.03.2022 1 z 5

Formule 1 – Oficiální historie Formule 1 – Oficiální historie Maurice Hamilton

Plno krásných fotek prakticky přes celou knížku. Zajímavé jsou hlavně ty z úplných začátků a historie F1 - 50., 60. roky. Co se týká samotného obsahu, tak to je to takovej bleskovej průřez historií. Doprovodný text jsou v podstatě takové rychlé souhrny a opisy událostí. Hodně povrchní, bez velkých detailů. Hodně jmen - jak jezdců tak týmů, ztrácel jsem se hlavně u těch starších ročníků kde jsem jezdce a menší týmy neznal. Docela škoda, čekal jsem něco víc - trochu víc do hloubky.

10.02.2022 2 z 5

Jak postavit monopost F1 Jak postavit monopost F1 Adrian Newey

V technických detailech a popisech jsem se někdy hodně ztrácel - o konstrukci aut, aerodynamice, technický detailech motorů a pod. nevím vůbec nic, proto jsem těmto pasážím moc nerozuměl. Na druhou stranu mně bavily popisy událostí, vzpomínky a různé zákulisní zážitky a informace. Kniha se čte moc dobře. Pro fanoušky F1 rozhodně must read.

16.01.2022 4 z 5

Spotify Spotify Sven Carlsson

Na jednu stranu je zajímavé vidět co bylo za zrodem Spotify, služby kterou využívám de facto denně. Jaké překážky si museli projít a jakou cestu vyšlapat. Třeba, já ani netušil, že to je firma ze Švédska, což jsem byl mile překvapen. Na druhou stranu, co se týká zpracování a autorova stylu, není to žádná sláva. Kniha je dle mého názoru hodně plytká, někdy nezáživná. Autor často vychrlí na Vás spoustu jmen a osob, které se pak (alespoň mně) hodně pletli. Abych to nějak shrnul, z literárního hlediska, nic moc. Z obsahového hlediska, pro mně celkem zajímavé.

27.12.2021 2 z 5

Trabantem kolem světa: Velký deník z cest Trabantem kolem světa: Velký deník z cest kolektiv autorů

Jako fotoalbum naprosto skvělý! Jak rozsahem tak množstvím a kvalitou fotek. Zpracování / formát knihy, skvělý a klobouk dolů. Nicméně, co se týká textu a textového obsahu... No řekněme že... jako fotoalbum skvělý.

28.08.2021 2 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Film jsem sice neviděl ale... Kniha taková pohodová oddechovka. Vypnout mozek a jenom číst. Kniha je čtivá, poutavá, bez zbytečného natahování děje a zbytečného motání se. Jak říkám, ideální k oddechu. Pro mně žádný velký literární počin ale neurazí.

22.03.2021 3 z 5

Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Vlastnou hlavou 2 - Ako za Fica ovládla štát mafia Marek Vagovič

Keď si to porovnám s prvým dielom tak toto je za mňa prepadák. Je to taký sumár novinových článkov, televíznych reportáží ale inak, nič nové, žiadne ďalšie zákulisné či doplňujúce informácie. Je to taká kronika. Žiaľ, sklamanie.

10.03.2021 2 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Není to žádný výjímečný literární počin. Úvody kapitol mně neskutečně iritovali. Příběh, postavy, zápletka, závěr, styl takovej průměr. Četl jsem to přes svátky "po probuzení", neurazilo, dalo se to číst, ale ani neokouzlilo.

Update: Jak tak teď čtu předchozí komentáře, svým názorem jdu docela proti proudu. To se omlouvám, ale opravdu jsem čekal o hodně víc.

28.12.2020 2 z 5

Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Svět, který skončil včera: Co se můžeme naučit od tradičních společností? Jared Diamond

Vcelku hodně zajímavé informace, no místami příšerně těžkopádné - alespoň pro mně. Některé pasáže/kapitoly jsem musel prostě přeskočit. Z části z důvodu, že se mi informace opakovali z dřívě čtené Sapiens - stručná historie lidstva od Noaha Harariho, a z části pak proto, že opravdu nebyly moc čtivé.

26.08.2020 3 z 5

Mauthausen Mauthausen Antonín Hruban

Mimořádně silná a autentická výpověď.... Četl jsem již vícero knih výpovědí a svědectví z koncentračních táborů no tahle je jedna z nejlepších a zároveň nejstarších.

30.12.2019 5 z 5

Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Průvodce světem plastikového modeláře - Úplný průvodce stavbou modelu pro začátečníky i pokročilé Jakub Vilingr

Co dodat... pro začínajícího amatérskeho modeláře, TOP publikace s tipy a praktickými radami.

03.10.2019 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Parádní kniha, skvělý příběh a zápletka. Kniha se čte velmi dobře a rychle (v porovnání s jinými knihami).

23.04.2019 5 z 5

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Ze začátku se mi to četlo hodně těžko, bylo to utrpení a už jsem zvažoval že tuhle knižku nechám být. Pak se to ale rozjelo a než sem jí dočetl musím říct, že opravdu skvělá kniha, nejenom o líderství, o tom jak má fungovat manager ve svém tímu nebo v řízení svých lidí ale také jak změnit svůj život, změnit své myslení a pracovat sám na sebe. Mnoho myšlenek je už takové notoricky známe klišé které se opakuje i v jiných (zejména amerických pro osobnostní rozvoj) ale v tomhle podání jenom utvrzuje v tom, že i když jsou některé rady jednuduché, drtivá většina lidí je nedokáže dodržovat nebo se nimi neřídí. Ano, všichni jsme strůjci svého štěstí a tato knižka Vás může navést na tu lepší cestu, Vašemu štěstí naproti.

08.12.2017 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Perfektní komplexní přehled pro začínající podnikatele na volné noze, ale také pro již podnikající profesionály. Myslím, že každý si v knize najde něco co ho posune kupředu nebo mu ukáže jiný pohled či směr kam a jak své podníkání a působení posunout. Kniha se čte velmi dobře a rychle i přes svůj rozsah a počet stran.

01.10.2017 5 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Nejde vůbec srovnávat s prvním dílem. Skoro celou dobu jsem přemýšlel, jestli to vůbec dočtu. Pro mně to bylo velké zklamání.

29.01.2023 2 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Naprosto skvělá knížka! Na pouze cca 200 stranách poutavě zpracované téma historie světových moří, oceánů ale také částečně světových dějin a globálních souvislostí a vlivů. Rozhodně doporučuju!

13.10.2022 4 z 5

Môj posledný výdych Môj posledný výdych Paul Kalanithi

Naprosto dechberoucí osobní příběh. Paulův styl psaní, jeho vyjádření pocitů, popisů a zapojení do děje, na to, že to je/byla jeho jediná kniha, je naprosto skvělý a vyspělý. Závěr knihy... bylo a pořád mi je... smutno. Silný, dojemný...

19.01.2022 4 z 5

Hnev Hnev Arpád Soltész

V porovnaní s dvomi predchádzajúcimi knihami má Hnev vôbec nezaujal, skoro až nudil. Prelúskal som knihu asi za 3 dni ale veľký dojem teda u mňa nezanechala, o "čitateľskom zážitku" ani nehovoriac. Na moj vkus príliš mnoho postáv, príliš mnoho zvratov, nejasné časové línie, príliš časté zmeny "strán" postáv.

14.03.2021 2 z 5