Brambram Brambram komentáře u knih

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Trošinku zmatek jaký případ zrovna šetří, nicméně v globále je to výborné a humor hlavní postavy je naprosto dle mého gusta. Jen tak dál.

08.09.2014 4 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Jako vždy výborná sonda do historie, pro děti základních škol jak dělaná. Velmi jsem si jí užila a paní autorce děkuji za její práci, je jí třeba.

08.09.2014 5 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Kdybych mohla, dám šest. Po dlouhé době kniha, která mi vysloveně sedla, nemám výtku. Historická sága z oblastí, které my byly zatím docela utajené, Norsko, Švédsko, Afrika, silní muži, silné ženy, silný příběh... Vřele doporučuji a těším se na druhý díl.

19.08.2014 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Poetický dystopický román s jasnou ekologickou linkou. Pět nedám, asi jsem to četla ve špatnou dobu,ale bomba to pro mě nebyla.

19.08.2014 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Za mě 4,5 hvězdy, za dceru jasná pětka. Vtipné, svižné, pohádkové, zamilované,ale i poučné. Vřele, vřele doporučuju.

19.08.2014 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pro mě příběh už hodně na hraně uvěřitelnosti. Ale na odpoledne ke kafi na odpočinutí - proč ne.

19.08.2014 4 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Námět zajímavý,ale tak strašně rozvláčné, mít to o polovinu méně stran tak i hvězd by bylo více. Do dalších dílů už nejdu.

19.08.2014 3 z 5

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Achjo, další kniha o životě a umírání z Holandska. Já chápu, věřím a soucítím s tím,že rakovina je svinstvo. Fakt jo. Ale stejně jako u Třetího poločasu si nemůžu zbavit vnitřního hlasu který mi neustále nahlas opakuje - no, to by mě zajímalo, jak by se chovali u nás, v situaci kdy po vyřčení diagnozy rakovina se většina rodin hroutí nejen psychicky, ale i finančně. Jako sorry, ale asi těžko si u nás někdo dovolí více než jednu paruku, navíc v cenové relaci třeba 800 euro jako Sophie. Ano, hurá, přežila, poprala se s tím, ale o moc víc mě její příběh nezasáhl. Ale kvituji s povděkem to,že na obálkách byly použity skutečné fotky Sophie v jejích parukách.

19.08.2014 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Musím říct,že z dosavadní trilogie je tenhle díl nejlepší. Bavila jsem se, mělo to spád a hezky jsem si odpočinula. Už se těším na Winter.

03.08.2014 4 z 5

Zimní bitva Zimní bitva Jean-Claude Mourlevat

Musím říct,že knížky z nakladatelství Baobab mám ráda. Patří k nim i Zimní bitva. Příběh na pomezí dystopie a alternativní historie. O tom,že svoboda má svou cenu, mnohdy tu nejvyšší. Že ač chceme nebo ne, to komu se narodíme náš život poznamená a někdy i předem určí kam se bude dál vyvíjet. Neměli bychom platit za viny našich rodičů nicméně historie už ukázala, že se na toto pravidlo často zapomíná. Pátou hvězdičku nedám za pro mě zmatený konec týkající se budoucího života Hanky.

Catherine Catherine April Lindner

Přes trochu klopotnější rozjezd jsem si knížku užila, ani mi nevadila ta předloha Větrné hůrky. Není to čtení na oddych,ale je to zajímavé. Můžu doporučit dál

Jít za hlasem svého srdce Jít za hlasem svého srdce Jan-Philipp Sendker

Když bych knihu rozfázovala, tak se mi nejvíce líbila ta část kdy je popisovaný život hlavního protagonisty v Barmě do jeho odchodu do USA. Začátek mi přišel přitažený za vlasy a konec - to už ty vlasy někdo skoro vytrhl. Ale jo, užila jsem si jí, jen je to těžko k uvěření, když jsem před tím četla Stín banyánu.

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Tak nevím, ale mě teda nesedla. Nedotaženost popisu - proč bohové umírají, proč zrovna Kassandra umí co umí a co je tedy vůbec cílem celého děje?? Podle mě kniha neposune čtenáře ani co se znalosti antického panteonu týče, to všechno jsme se učili už na základní škole.

22.07.2014 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Standardní kostra příběhu - on je padouch, ona klaďas, lásce není přáno. Zasazeno do netradičního světa s vlastními zákonitostmi. Jako asi všem mi vadila nadmíru použitá krutost popsaná do podrobností. Nicméně si ráda přečtu další díl.

22.07.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Těšila jsem se a nezklamala. Užívala jsem si ten alternativní svět kde jsou nestandardní duševní schopnosti trestné. Oceňuji jazyk, propracovanost tohoto světa i vlastní děj. Trochu mi vadila ta romantická linka,ale co nadělám, asi tam musí být aby bylo dalších 6 dílů o čem psát. Těším se na další díl.

16.07.2014 5 z 5

Bořivoj a Blecha Fló Bořivoj a Blecha Fló Ivan Binar

Na tuhle knihu jsme se se synem těšili. Bohužel zklamala na celé čáře, dvě hvězdy jsou jen za ilustrace, které jsou velmi povedené. Pochybuji,že tuto recenzi bude číst dítě a já mu tím prozradím obsah a pro rodiče by mohla být varováním proč knihu nekupovat. Blecha Fló se po několika hostitelích rozhodne bydlet u Bořivoje v uchu. Bořivoj je z rozvedeného manželství (důležitá poznámka), ve střídavé péči a v životě je tak trochu nešťastný. Maminka blechu akceptuje, mluví k nim v množném čísle, blecha prochází zkoušením i ve škole a dokonce dostane i vysvědčení. Nastávají prázdniny a Bořivoj má jít do střídavé péče k tátovi. Místo toho se rozhodnou s Fló jít na výlet kolem světa. Večer znavení usnou na dně loďky kde je v noci najde policejní pes a Bořivoj se dostane na policejní stanici kde na něj čekají vystrašení rodiče. Výsledkem je, že rodiče se po té hrůze rozhodnou, že se k sobě vrátí a zase budou rodina. Blecha Fló se rozhodne vrátit do lesa a žít na ježkovi, umí toho už dost, dostala přeci školní vysvědčení z páté třídy a na druhý stupeň s Bořivojem už nepůjde!?
Kniha je dle nakladatelství určena pro děti od šesti let. Proboha opravdu jim chceme číst, že když nejsou spokojeni s rozvodem rodičů, je řešením útěk z domova, protože pak se rodiče dají zase dohromady???? A vystupování a chování Bořivoje odpovídá zhruba těm šesti letům a pak buch ho, je to páťák? Tahle knížka se fakt nepovedla :o(

14.07.2014 2 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Smutná kniha o smutné kapitole našich dějin. O tom,že milujeme ve více formách a těžko se dá určit jestli důležitější a hodnotnější je láska k rodině či k partnerovi a ve finále vybrat si jednu na úkor druhé nikdy nemůže být správně. A pokud tento výběr činíte v židovské komunitě ve čtyřicátých letech dvacátého století, je to výběr fatální. Tohle si na knize cením. Nicméně události konce života Josefa a Lenky byly na mě už hodně přitažené za vlasy a k neuvěření,že pět hvězd nedám. Přesto kniha stojí za přečtení.

14.07.2014 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Nebylo to špatné, vezmu-li v úvahu věk autorky, tak přihodím ještě jednu hvězdu. Nicméně to až taková bomba nebyla. Název knihy i anotace vedou k tomu,že by snad měl být hlavním hrdinou Gabriel. Ale víc mi to tedy přišlo jako příběh Cornelie - Nely. Ráda si přečtu další díl,ale doma to mít nemusím.

14.07.2014 4 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Musím uznat,že svižnější než první díl. Děj má spád, pro dětské čtenáře i takovou tu mravokárnou linku, že není špatné se naučit soběstačnosti (desetileté dítě fakt zvládne uvařit jednoduchá jídla i vyprat prádlo, osobně vyzkoušeno) a vtip také nechybí. Celá série se bude pravděpodobně líbit holkám od cca devíti let.

02.07.2014 4 z 5

Železný muž Železný muž Ted Hughes

Příjemná krátká knížka, jen myslím, že současné děti už moc neosloví.

30.06.2014 4 z 5