Dívka s devíti parukami ekniha

Jedenadvacet let - bezstarostný čas večírků, randění, studia a cestování. Aspoň do té doby, než se Sophie v ordinaci božského doktora K dozví, proč se poslední dobou necítí ve své kůži - má rakovinu... Krásné a veselé studentce se přes noc změní život k nepoznání. Naštěstí jsou tu však přátelé i rodina a hlavně nezlomný optimismus a touha žít! Aby si Sophie zachovala alespoň část "normálního" života, a zpočátku hlavně proto, aby zakryla ztrátu vlasů, pořizuje si paruky. S každou z nich získává trochu jinou identitu, o něco víc lehkosti, hravosti, bezstarostnosti, stává se jiným člověkem. A všechno si pečlivě zapisuje. Píše o své cestě za uzdravením, o příhodách, které zažívá skryta za svých devět paruk, až postupně vzniká tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208870/divka-s-deviti-parukami-208870.jpg 3.585
Vydáno (ekniha), Mladá fronta

Kniha Dívka s devíti parukami

Lucii_Ami
01.09.2019

Ač jsem si knihu kupovala kdysi dávno s nadšením, protože takové témata mě zkrátka baví, byla jsem docela zklamaná. Hlavní protagonistka mi přišla šíleně otravná. Chápu, mít rakovinu není žádná hitparáda, ale její neustálé stěžování jak podávala příběh mi přišlo přehnané. Důvod proč jsem to dočetla byl ten, abych věděla jak to celé dopadne i s vedlejšími postavami. Kdysi jsem viděla film (ten se docela dal) a kvůli tomu filmu jsem si pořídila tu knihu. Myslím, že jsem mohla zůstat jen u toho filmu. Jsou i lepší knížky na téma : Mladá holka/kluk s rakovinou.

Martinaa24
11.01.2018

Kniha byla napsaná formou deníku, což mi nevadilo, ale všechno se tak nějak dokola pořád opakovalo. Do čtení jsem se musela nutit a nijak mě to neoslovilo.

sola_lupa
03.01.2018

Věděla jsem, do čeho jdu. Kniha o rakovině. Jasně, každého by měla chytit za srdce, ALE...! U mě se to nestalo. Důvod je jednoduchý: nebavilo mě to, nedalo se do toho začíst. Proč? Někdo, pokud to už nebyla autorka sama, tomu ubral citovou hodnotu. Z hlavní postavy si pamatuji jen párty, občasné chemoterapie se zpoceným trikem, nicnedělání a rozmazlenost nejvyššího kalibru s kupou eurovek v kapse.
Kdyby takhle vypadala rakovina, chtěl by ji každý. Ale když člověk ví, jak vypadají lidi a jak se cítí, když jim něco je, vypadá to úplně jinak.
Za mě bohužel ne. Kniha je pouhou parodií na pravdu.

TimetoStyle
17.10.2017

Příběh, který se týká studentky s rakovinou, do čtení jsem se musela ze začátku nutit, ale potom jsem se ke čtení moc ráda vracela. Dávám jí ****.

michaela1992
17.07.2017

Příběh o rakovině s autobiografickými prvky psán deníkovou formou jednadvacetiletou studentkou.
Spíše povrchní popis studentky žijící s tímto těžkým onemocněním. Jak vypadá každodenní život pacienta? Jde žít nebo jen přežívat? Jaká je komunita lidí v tomto prostředí?
Ústřední téma paruk dějovou linii značně oživí, ukáže nám více tváří samotné hlavní hrdinky. Poví nám co všechno se dá schovat za hřívu hustých vlasů, byť jen umělých.
recenze zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/rakovina-po-nizozemsku-8321

TheMelorry
25.03.2017

Kniha o rakovině. To ale zdaleka není všechno. Autorka vapráví svůj vlastní boj s rakovinou, a to jak se se vším vyrovnávala. Svým nezdolným optimismem a velkým množstvím paruk, za kterými se skrývala a alespoň na chvíli se stávala někým jiným - podle paruky měnila své chování a alespoň na chvíli přestala bý ta nemocná...
Mě se kniha moc líbila, dobře se mi četla i díky formě deníkových zápisků.

Jana09
11.02.2017

Uff - přečteno za jeden den. Opravdu velmi silný, syrový a především pravdivý příběh, který je napsaný formou deníku.
Obdivuju houževnatost a vnitřní sílu jak hlavní představitelky, tak i její matky.
Neskutečný ...

Aredhelka
02.01.2017

Velmi zajímavá a poutavá kniha, chvílemi mi sice připadá skoro až nepravděpodobná, například tolik výletů a utrácení, ale opravdu povedená a emotivně napsaná kniha. Líbí se mi její auteničnost a opravdové dojmy a pocity, které Sophie do knihy vkládá.