bookwoman bookwoman komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak toto byla úplně úžasná knížka, která i když neměla napínavý děj plný zvratů, tak dokázala čtenáře opravdu oslovit a hlavně zabavit. Dlouho jsem se u knihy takto nezasmála! Přečtu si i pokračování této knížky a doufám, že bude stejně skvělé.

16.07.2019 5 z 5

Gustíkovy patálie Gustíkovy patálie Claudine Desmarteau

I když je kniha určena mladším čtenářům, tak jsem si ji přečetla. Některé části byly poměrně vtipné a čtení této knihy rychle utíkalo. Četla jsem však i lepší knížky, takže tato mě nijak moc po přečtení nezaujala.

04.07.2019 2 z 5

Deník vlogerky Deník vlogerky Tim Collins

Knížka nebyla úplně nejhorší, ale četla jsem strašně moc lepších knih. Četla se sice velice rychle, zápletka s Destiny kanálem byla fajn. Olivie působila celkem chytře, když začala psát scénáře aby si vydělala peníze na výlet do New Yorku anebo když řešila propagace na jejím kanálu. Myslím, že trošku mladší čtenářky než jsem já by to mohlo bavit víc.

04.07.2019 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Protože jsem od této autorky četla i první díl této série, a to Všem klukům,které jsem milovala, rozhodla jsem se ve čtení této série pokračovat a přečíst si i tuto knihu. A byla to opět další skvělá a odpočinková knížka! Laře Jean a Peterovi jsem jejich vztah přála, takže jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo. I když mě mrzelo, že Peter věnoval více času Genevieve než Laře Jean, se kterou chodil. Ale chápu, že ho Genevieve asi potřebovala po tom, co jsem se dočetla o jejím tajemstvím. Vztahu Lary Jean s Johnem Ambrosem McClarenem jsem nedávala moc šancí, i když se k ní choval opravdu pěkně. Přišlo mi, že Lara Jean se chovala trochu dospěleji než v prvním díle. A protože jsem zvědavá na to, jak to bude s postavami z této série pokračovat, určitě si přečtu i třetí díl!

15.06.2019 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knížka byla fajn, měla pohodový příběh a byla nenáročná na čtení. Něco bylo i předvídatelné, třeba to, že Lara Jean a Peter se spolu dají doopravdy dohromady, sice ne na dlouho, ale dají. Hlavní hrdinka byla sympatická a její mladší sestra Kitty byla taky skvělá. Margot byla podle mě taková hodně zodpovědná a dost se snažila jít dobrým příkladem svým dvou mladším sestrám. Josh na mě působil taky jako hodně fajn kluk. Celkově mi přišly lidé v tomto příběhu v pohodě, jedinou postavu, kterou jsem neměla ráda byla Gen. Určitě si přečtu i další díl této série.

06.06.2019 4 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Knížka byla fajn, taková průměrná oddechovka, která však byla čtivá. U některých částí se i pobavíte, protože děj knížky se odehrává na dětském táboře a vypráví ho Berenika, jedna z vedoucích.

22.05.2019 4 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Velmi milý komiks, který byl hned přečtený. Líbí se mi, že v něm autorka řeší i problém, který by mohl trápit hodně holek - rovnátka. Knížka k tomu má i moc pěkné ilustrace, které úplně vybízí ke čtení.

15.03.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na čtení této knížky jsem se opravdu těšila, protože jsem o ní hodně slyšela. Ale asi jsem od příběhu čekala víc. Líbilo se mi ale, že příběh byl ze života, a byl poutavě propletený, bylo tam hodně zajímavých situací. Dále bylo jiné to, že knížka byla napsána z pohledu různých žen, což knížku dělá zajímavou. Když jsem však došla na konec knihy, tak tam vlastně žádný konec nebyl, knížka se mi zdála neukončená, čekala jsem nějaké rozuzlení příběhu. Od této autorky si chci ale přečíst i další knížky, protože musím uznat to, že tato kniha se opravdu dobře a rychle četla.

13.03.2019 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Možná SPOILER

Na této knize se mi líbil námět, protože knížka o unesené holčičce z pohledu její matky a z pohledu únoskyně, to je prostě samo o sobě hodně poutavé. Od začátku knížky víte, kdo Ellu unesl a jak to bylo, takže vyšetřování není tak napínavé. Ale i přesto je hodně zajímavé, protože únoskyně si obhajuje, že udělala dobře, i když asi každý čtenář stojí na straně matky. Je pravda, že to, co se stalo Matthewovi je prostě zlé, ale i tak tady není důvod, aby unesla dítě jiné rodině s tím, že chce mít zpátky malého Matthewa. Muriel jsem prostě neměla ráda, rozčilovalo mě už jen to, jak je celkem přísná a hlavně to její věčné zdůvodňování. Rodinu od Elly jsem si oblíbila, chápu chování dědy, když rozbil okno a obdivuju, jak rodiče Elly vystupovali na tiskových konferencích a celkem zvládali nápor médií a hlavně dotěrných fotografů, novinářů. Taky mi přišlo strašně milé od Otise to, jak se taky snažil pomoct při nalezení Elly a např.nakreslil plánek úkrytů v parku, kde se ztratila. Musím ale uznat, že některé části knížky, hlavně uprostřed, mi přišly strašně protahované a zdlouhavé. Konec mi naopak přišel strašně uspěchaný a krátký, jakoby už autorka chtěla knihu rychle dopsat. No škoda. Zajímalo by mě, co se stalo s Muriel, jak byla potrestána a vítání Elly mohlo být taky více rozepsané. Ale i přesto, jsem si knihu celkem užila, a byla dost čtivá. Četla jsem prostě lepší i horší knížky, takže toto byl takový průměr.

02.01.2019 4 z 5

Dobrých 100 Dobrých 100 Renáta Fučíková

Za mě je tato knížka opravdu povedená. Je skvěle zpracovaná, líbí se mi ilustrace a to, jak je napsaná ve zkratce. Zároveň se ale dozvídáme nové informace, která jsem nevěděla. Líbí se mi, že ke každému roku je nějaká zajímavost a to i s krásnými obrázky na dvoustraně. Fajn je taky to, že u každého desetiletí je na dvoustraně popsaná politická situace té doby. I když jsem knížku našla v oddělení knih 12-15 let, myslím si, že by se u tady této knihy zabavil i dospělý. Mě se prostě tato kniha líbila a určitě doporučuji k přečtení.

31.12.2018 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Knížka mě příjemně překvapila, taková oddechovka, která se rychle čte. Oblíbila jsem si Emmu, i když to určitě neměla lehké, při představě, že se jen tak stěhovala z Prahy do Bostonu. Oblíbila jsem si i Nate, i když ze začátku se mi zdál tak trochu divný, určitě to byla moje oblíbená postava této knihy. A skvělý bodyguard Bully, k němu snad nemusím ani nic psát! Konec knížky mi připadal strašně milý a trochu i překvapující, když se Nate ukázal ve škole bez mikiny a slunečních brýlí. Určitě si přečtu i další knížku od této autorky.

29.12.2018 4 z 5

Opravdu povedená knížka, myslím, že to motivuje hodně holek / žen k tomu, aby se cítily silné a věřily si. Proto si myslím, že název knížky by mohl být i pro velké rebelky, určitě to není jen pro malé rebelky. Ale to nemění nic na tom, jak je tato kniha úžasná a fakt si myslím, že by si ji měla každá holka (žena) přečíst. Další,co se mi líbilo byly určitě ilustrace, a to na každé druhé stránce. Fajn nápad je i to, že je téměř každá kresba od jiné ilustrátorky, což je zajímavé. Je skvělé, že v knížce se dozvídáme i o méně známých ženách, které toho ale taky dost dokázaly. Abych to shrnula, tato knížka se mi prostě líbila a jsem ráda, že vyšel i druhý díl, který si taky přečtu!

28.12.2018 4 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Jacqueline Wilson

Knížky o Hetty jsem četla tři, tahle je moje čtvrtá. Je to taková odpočinková série, která má milý a přesto dost drsný děj o životě v nalezinci. Hetty mi bylo v některých momentech až líto, nenáviděla jsem vrchní sestru Bottomlyovou, která mi přišla až přehnaně přísná hlavně na Hetty. Oblíbila jsem si ale slečnu Smithovou a Elizu, líbilo se mi, jak byly hodné. Celkově i tento příběh se mi líbil, ale asi jsem čekala, že to bude mít nějakou lepší zápletku. Taková fajn pohodová knížka pro holky, protože tyto knihy umí Jacqueline Wilson nejlépe.

25.12.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Po tom, co jsem přečetla první díl, jsem se rozhodla přečíst i tento druhý a nelituju! Opět úžasná knížka a už se těším na to, až si přečtu i třetí díl. Co mě ale hodně překvapilo byl konec, který by asi nikdo po tom všem nečekal. V tomto díle mi bylo strašně líto Deana, který se vždycky choval k Eden pěkně, ale i přesto skončil takhle. Tylera jsem si oblíbila, ale jak už jsem zmiňovala, hodně mě zarazil ten konec, no doufám, že v dalším díle to Tyler nějak napraví! Jako další jsem úplně nesnášela Tiffany, která mi přišla vždycky strašně nesympatická, a nechápu, že se s ní Rachael bavila. Celkem jsem si ale oblíbila Emily, která mi přišla vždycky hodná a v pohodě. Tato knížka měla poutavý děj, a ještě navíc se rychle četla, takže super! No abych to shrnula, už se těším na třetí díl a doufám, že bude taky tak skvělý, jako tyto dva.

16.12.2018 4 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Musím uznat, že tato kniha mě opravdu bavila číst! Líbí se mi, jak je to taková klasická detektivka, není to žádný krvák, ale vyšetřování vraždy fajn exkomisařem. Myslím si, že hlavně na konci bylo překvapení až dost, a že by toto asi nikdo nečekal. Určitě si přečtu i další knížky z edice původní česká detektivka, protože tato kniha mě příjemně překvapila.

20.11.2018 4 z 5

Přímo do srdce Přímo do srdce Bill Condon

Jsem opravdu ráda, že jsem si tuto knihu nekupovala, ale pouze jsem si ji půjčila v knihovně. Podle anotace jsem čekala, že mě tato kniha bude opravdu bavit, ale bohužel se to nestalo. Přišlo mi, že je tato knížka úplně o ničem, a že kdybych třeba přeskočila některou kapitolu, tak bych to ani nepostřehla. Každopádně jsem ale knížku přečetla od začátku do konce, a jsem ráda, že už mám dočteno.

31.07.2018 2 z 5

Maxovy trable: Škola vzhůru nohama Maxovy trable: Škola vzhůru nohama Rachel Renée Russell

U této série jsem četla už první díl, a protože tato kniha na ten první díl navazuje, tak jsem si přečetla i tuto.A musím říct, že za mě opravdu zklamání. Celá knížka je jen o tom, jak hlavní hrdina Max "bojuje" proti třem zločincům. Naštěstí se rychle četla, a tak jsem ji měla rychle dočtenou...

25.07.2018 2 z 5

Maxovy trable: Zamčený ve školní skříňce Maxovy trable: Zamčený ve školní skříňce Rachel Renée Russell

Tato kniha pro mě nebyla nadšením ani strašným zklamáním, ale i tak jsem asi čekala víc, protože deníky Mimoňky byly super. Vlastně jsem si tuto knihu v knihovně půjčila i proto, abych to mohla porovnat s deníkem Mimoňky. Knížka se rychle četla, má hodně ilustrací a je úžasně odpočinková.

25.07.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

I když jsou recenze a názory na tuto knihu všelijaké, mně se knížka líbila. Podle mě byl fajn nápad, že hlavní hrdinka, Rachel, byla alkoholička. I když občas jsem si říkala : ,,Rachel, už nepíj, nepomůže ti to." , tak musím říct, že bylo dost zajímavé, jak si postupně vzpomínala na " tamtu" sobotu a vlastně přišla na vyřešení celého případu. Taky mě bavilo, jak byla knížka vyprávěna z pohledu více lidí. Když jsem knížku četla, tak jsem měla více tipů, kdo by mohl Megan zabít, takže mě celkem překvapilo, když jsem zjistila kdo je vrah. Knížka byla zajímavě napsaná, a určitě se teď, po přečtení chci kouknout i na film.

16.07.2018 5 z 5

Mezi ovcemi a slepicemi Mezi ovcemi a slepicemi Alice Pantermüller

Z této série jsem už četla první díl, a tak když jsem v knihovně viděla tento, tak jsem si ho hned půjčila. Myslím si, že tato série je opravdu povedená, a to oba dva díly. Pobavilo mě, jak vždycky (v prvním i druhém díle) Lenka psala, že o Hastym napíše ještě později, ale přitom o něm nenapsala nikdy nic dalšího než to, že Hasty je želva. Co mi na tomto díle ale trochu vadilo bylo to, jak holky (Lenka a její nejlepší kamarádka Xéňa) pořád žárlí na Báru a dělají jí samé naschvály. Jo, chápu, Bára se taky nechovala zrovna nejlíp, je celkem namyšlená a taky se jim vysmívá, ale myslím, že holky nemusely dělat takové věci, jako je například to, že ji chtěly před během svázat tkaničky a nebo ji strašit při stanování na oslavě u Barči. Ale na druhou stranu to chápu, že se chtěly Báře pomstít a nenechat si líbit to, jak se k nim chovala. Co se mi ale líbilo bylo to, že v partě Divocí králíci drželi Lenka, Xéňa a Pavel při sobě, a i když se pohádali, tak se zase usmířili. Opět, jako v prvním díle moc povedené ilustrace a příběh celkově.

10.07.2018 4 z 5