Dobrých 100

Ty nejlepší okamžiky posledních sta let naší země v neopakovatelné encyklopedii! Obrazová publikace nabízí na více než 200 stranách výběr událostí, vynálezů, děl, ale i věcí každodenní potřeby, které měly a mnohdy stále mají na Českou republiku pozitivní dopad. Podporují myšlenku, že máme na co být hrdi, a ukazují, že na historii je možné dívat se i z jiného úhlu pohledu. Co rok, to originální barevná dvoustrana mapující jeden významný prvek. Co desetiletí, to obecnější zamyšlení a vystižení „ducha doby“. Kniha, určená nejen pro starší školáky a mládež, by měla být nezbytnou součástí každé rodinné i školní knihovny. Publikace vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni pod vedením autorky, výtvarnice a pedagožky Renáty Fučíkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390568/dobrych-100-ETh-390568.jpg 4.98
Literatura naučná, Historie, Encyklopedie
Vydáno:, Pikola

Kniha Dobrých 100

HYPNOS88

Naprosto nádherné ilustrace !! Všechna čest mladým tvůrčím lidem.

Magdalena5

Nádherně zpracovaná kniha, úžasné ilustrace

bookwoman
31.12.2018

Za mě je tato knížka opravdu povedená. Je skvěle zpracovaná, líbí se mi ilustrace a to, jak je napsaná ve zkratce. Zároveň se ale dozvídáme nové informace, která jsem nevěděla. Líbí se mi, že ke každému roku je nějaká zajímavost a to i s krásnými obrázky na dvoustraně. Fajn je taky to, že u každého desetiletí je na dvoustraně popsaná politická situace té doby. I když jsem knížku našla v oddělení knih 12-15 let, myslím si, že by se u tady této knihy zabavil i dospělý. Mě se prostě tato kniha líbila a určitě doporučuji k přečtení.

Babouš
24.11.2018

Kniha je sice propagovaná jako pro děti, ale podle mě se bude líbit i starším generacím jako nostalgická vzpomínka na embéčka, silonky nebo Rolling Stones v Praze. Krásně zpracovaná kniha a perfektní tip na vánoční dárek.

evasamankova
27.10.2018

Velmi hezky zpracované ohlédnutí za tím dobrým v oblasti filmu, divadla, vynálezů, osobností atd., co přineslo uplynulých sto let. Graficky lákavé, každá dvoustrana díky rozmanitosti autorů v jiném stylu. Navíc stručným a jasným textem doplněno o zásadní politické události. Poučné pro děti, hodnověrné připomenutí pro dospělé.