bookcase bookcase komentáře u knih

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

Další kamínek do skládačky informací o mé oblíbené Sisi. Autorku nelze než obdivovat za pečlivou a podrobnou práci na publikaci, je vidět, že Alžběta je její srdcovka.

20.11.2023 5 z 5

Mazal tov! Mazal tov! David Maxa

Vše, co jste chtěli a potřebovali vědět o židovské kultuře a judaismu. Doporučuji pro rozšíření oborů a nabytí nových informací.

18.11.2023 5 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Výborné povídky, užila jsem si je, akorát u Časožroutů bych přivítala víc... časožroutů, trochu víc info, spojitosti, ale jinak paráda. Jako knihovnice jsem nejvíc ocenila Policajta z knihovny, ta byla hustokrutopřísná.

18.11.2023 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tak to byla přesně taková drsárna, jakou mám u autorky tě ráda. Svět obyčejných lidí bez příkras, chvílemi je vám smutno. Pokud jste stejná generace jako autorka, připomene se vám spousta typických věcí a situací tehdejší doby. Jen z toho konce jsem trochu v rozpacích a nevím, jak ho uchopit.

16.11.2023 4 z 5

Vnučka Vnučka Bernhard Schlink

Hodně zajímavé čtení, co se moderní historie současného Německa týče, zároveň psychologický i dramatický rodinný příběh

15.11.2023 4 z 5

Už jsou tady Vánoce Už jsou tady Vánoce Vanda Bruckner

Milé vyprávění, psané velmi jednoduchým stylem, takže je to opravdu spíš pro děti. Ilustrace jsou moc hezké, dotvářejí atmosféru knížky.
P. S. Souhlasím s recenzentkou Terkou, že děj nesouzní s obdobím, v němž by se měl odehrávat, spíš to opravdu navozuje ladovskou atmosféru, tzn. konec 19. století. Malé děti toto řešit asi nebudou, ale dospělí si určitě všimnou.

13.11.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Tak ta se v rámci svého žánru povedla. Milá, jiskřivá a vtipná romance s přesahem. Užila jsem si ji.

13.11.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Jééé, to bylo milé :). Plné Paříže, knížek, makronek.... příjemné odpočinkové čtení pro milovníky jemné romantiky.

09.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Tak to byla jízda! Už asi chápu to rozdělení, zřejmě kvůli udržení napětí, tahle část se totiž četla tak, jako když se nadechnete a vydechnete až na konci. Výborné zakončení série.

08.11.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Dobrý, konec takový, že musím hned skočit na další díl. Jen nechápu to rozdělení posledního dílu na dvě části. Kvůli napětí?

07.11.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Tak to byla moc hezká romance, přesně takové mám ráda. Láska, romantika, přátelství, rušný NY jako bonus

31.10.2023 4 z 5

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Není to snadné čtení, člověk musí být naladěný. Víc se mi líbila historická část.

30.10.2023 4 z 5

Bláznivá jízda Bláznivá jízda Christina Myers

Nádhera, to se četlo samo.

28.10.2023 5 z 5

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Laura Taylor Namey

Milý příběh, i když nejsem cílovka, užila jsem si pár hodin příjemné romantiky.

27.10.2023 4 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Mám ráda příběhy, které se odehrávají na ostrovech, takže jsem byla zvědavá i na tento. Hezký, romantický příběh o kořenech, o lásce i společenských rozdílech. A ten konec! Už jsem nedočkavá na pokračování.

27.10.2023 4 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Moc krásná knížka, líbila se mi ještě víc než Staré odrůdy. Jedno léto, čtyři mladí lidi a situace, které vás ovlivní na celý život.

24.10.2023 5 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

To bylo skvělé, Šárka má opravdu lehkou ruku, co se psaní týče, žádná hluchá místa,vše do sebe zapadá, hodně témat k zamyšlení, postavy vůbec nejsou černobílé, ale některé vás i štvou. Bavilo mě, jak některé odkazy vedly k fb skupině Odstartujte svoji knihu a k povídkové knížce Letní kraťasy - v obojím je autorka angažovaná a ti, kdo ji sledují, mají tohle jako milý bonus.

22.10.2023 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

Úžasný, vrstevnatý, hutný příběh, kterého mám po přečtení plnou hlavu. Ty zvraty... I když se vám bude zdát někdy příliš popisný a zdlouhavý, vydržte, má to své opodstatnění a stojí to za to.

21.10.2023 5 z 5

Marion: Guvernantka královské rodiny Marion: Guvernantka královské rodiny Fern Britton

Naprostý skvost pro milovníky anglické královské rodiny, staré dobré Anglie a beletrizovaných životopisů. Lebedila jsem si, užívala každou chvilku, byť mě pro Marion občas bolelo srdce.

18.10.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Ta mrazivá atmosféra by se dala krájet.... Pecka, jako vše od Yrsy.

15.10.2023 5 z 5