Bobik9 Bobik9 komentáře u knih

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Jedno z nejlepších překvapení pro mě v DC kolekci. Nejsem velký fanda ani Supermana, ani Supergirl, ale tohle bylo dobré. Superman byl zaslepený a dělal chyby, což je sympatické. Mělo to Batmana, Wonder woman a parádního padoucha Darkseida. Když pominu tradičně úsměvný komiks z 50. let, tak to bylo rychle zfouknuté a zábavné.

01.07.2019 4 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Toto nemělo chybu. Třetí a zatím nejlepší díl Zaklínačské série komiksů. Takto bych si představoval všechna podobná díla. Mělo to šmrnc, vtip, neskutečně zajímavou zápletku. Všechno velmi v pořádku.

25.07.2020 5 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Bohužel, tentokrát naprosto souhlasím s místními hodnoceními. Těžko se mi tímhle komiksem prokousávalo. Ten první příběh je strašně zmatený a přitom mohl mít opravdu velký potenciál. Spoustu postav, včetně takových jako Batman, Poisov Ivy, Harley Qiunn nebo Joker, a přesto taková slátanina. Samotný Ztracený ráj je o chloupek lepší, ale pořád je to moc překombinované a to rozuzlení je vyloženě trapné, jednoduché a pro mě naprosto nepochopitelné. Wonder woman vyleze ven, řekne větu a tisíce amazonek přestanou válčit. Tleskám. Paradoxně asi nejlepší byl starý komiks s Robinem. Přesto, že to je postava, kterou vyloženě nemusím, tak tady v tom hnoji se mi zalíbil nejvíce.

19.08.2019 2 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Moje první setkání se sólovkou Flashe nedopadlo nic moc. Hlavní příběh byl vyloženě slabý, potom následovalo pár novějších komiksů, které byly naprosto vytrženy z kontextu a vůbec na sebe nenavazovaly a potom přišel ten starý komiks. A to byl snad nejhorší DC zážitek, co jsem četl. Naprostá stupidita Kid Flashe! Takže po této tragédii ze 60. let vypadal zbytek knížky, jako fajn věc.

03.02.2019 2 z 5

Superman: Supermanova smrt Superman: Supermanova smrt Roger Stern

Byla to vskutku tragédie. Takový slavný komiks a taková nesmyslná blbost. Začnu tím starším příbehem, který byl tentokrát o moc lepší než ten hlavní. Měl alespoň nějakou dějovou linii, nějaký vývoj a zápletku, ale Supermanova smrt? Hrůza! Kromě posledních pár stránek, kde je opravdu povedená kresba to nestálo za nic. Superman běhá za nějakým emzákem, který nevíte kde se vzal, proč se vzal a každý to stále říká. Odkud je? Proč to dělá? Na každé druhé stránce Superman řekne, že bude muset použít svou sílu na maximum, tak jí použije a nic. Potom si to řekně ještě 20x a znovu se nic nestane. Nakonec prakticky z ničehonic oba umřou. Tragédie.

18.12.2018 1 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Začíná to velmi dobře. Batman a Green Lantern fungují, ovšem potom se solidní okamžiky s těmy vyloženě slabými střídají. Skvělé jsou části, kde je Lobo, to je nejlepší kus celé knížky. Naopak part, kde je Legie "bůhvíkoho", tak to nemohlo bavit nikoho! Týmovky vypadají navenek lákavě, ale málokdy dopadají dobře. Navíc, u DC je zásadní problém v tom, že mají pramalou základnu zajímavých superhrdinů. Druhý starý příběh byl už úplná blbost.

28.10.2018 2 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Pro mě nesmyslně nízké hodbnocení. Země 2 je super nápad a jenom mě mrzí, že to nebylo delší. Líbí se mi antihrdinové! Opravdu originální věc a obrácené charaktery jsou skutečně zábavné. Kresba je samozřejmě tradičně super. Posléze starší komiks s Flashem je také nečekaně zábavný.

31.07.2018 4 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Smrt v rodině je sice vizionářský nápad, to ano, ale jinak je to celkem slušná nuda. Tři čtvrtiny příběhu jsou opravdu o ničem a vy se jen těšíte až konečně Jason Todd zemře, protože je opravdu otravný. Co je ovšem nejhorší je ta kresba. Jak z osmdesátek, dost nuda. Potom je tu ještě starý příběh, který má docela hezky nakreslené prostředí, ale jinak se jedná o blbost. Joker dokáže být jistě lepší, ale pořád je to ten lepší průměr DC kompletu.

17.04.2018 3 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Achjo, to bylo snad ještě horší než JLA. Příšerná volba do DC kompletu. Kresba není sice nejhorší, ale zase nic, co by mě nějak uhranulo. Ovšem oproti stupiditě scénáře, skoro nulové návaznosti dílů a trapnosti vtipů i hlášek, byla vizuální stránka ještě božská. Harley Quinn si představuji rozhodně jinak a mnohem lépe. Tohle by měli prodávat se štítkem "Pro děti do 8 let." Bohužel z komiksu, na který jsem se těšil hodně, jsem dostal uboze málo.

12.03.2018 1 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Batman, Superman a spousta padouchů a různých superhrdinů, které jsem ani moc neznal. A především superpadouch Lex Luthor. Jeden z nejlepších dosavadních dílů série. Nemám vůbec nic, co bych tomuto komiksu vytknul. Vynikající, propracovaný příběh a nádherná top kresba! Dokonce i starý bonusový komiks se dal v pohodě přežvýkat, ale Nepřátelé státu jsou naprostá jednička!

09.12.2017 5 z 5

Nářek čarodějnice Nářek čarodějnice Bartosz Sztybor

Špatnému hodnocení zde moc nerozumím. Jasně, kresba je slabší, ale příběhově se jedná o kvalitní kousek, což jsou v zaklínačské sérii prakticky všechny. Těším se na další.

29.01.2024 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Naprostá dokonalost! Nejlepší týmovka, ke které jsem se zatím dostal a jeden z nejlepších komiksů, co jsem vůbec měl v ruce. Originální záplatka a především famózní vizuální stránka. Moc se těším na pokračování!

10.02.2020 5 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Robin, ten zázračný chlapec. Spíš nevychovaný blbec. Robin - Rok jedna je asi nejslabším komiksem s Batmanem, který jsem kdy měl v ruce. Osobně naprosto nesnáším tohle přidělování dětských pomocníků superhrdinům, ale Robin mi ještě ve spoustě případů vadil nejméně. Tady je to opravdu pohroma. Kresba nestojí za nic! A celý ten příběh a nesympatičnost postav mě opravdu znechutili. K tomu ten starý komiks z roku 1940, o kterého jsem ani nic nečekal, byl možná i lepší než celý hlavní příběh.

18.03.2019 1 z 5

Punisher Punisher Mike Zeck

Překvapivě velmi dobré. Punisher je hrdina podle mého gusta. Nevyumělkovaný, nepřehnaný. Co mě překvapilo je to, že ty starší komiksy se mi většinou moc nelíbí. Mívají slabší příběhy i kresbu. Na to, že to jsou osmdesátky, tak ten příběh je parádní. Celé jsem to prolítnul fakt rychle. Hezk yse to čte, je to velmi zábavné. Kresba je trochu slabší, co si budeme povídat. Nicméně jako reklama na Punishera na mě tato knížka zapůsobila stoprocentně.

06.02.2018 4 z 5

JLA: Rok jedna: Kniha první JLA: Rok jedna: Kniha první Mark Waid

Příšerný počin z DC kompletu. JLA je slabota, to jsem věděl, ale netušil jsem, jak moc velká slabota to bude. Hrdinové jsou naprosto nezajímaví, příběh je neuspořádaný, zdlouhavý a nudný. Padouši jsou bez sebemenší fantazie, prostě někoho napadlo načmárat nějakou postavu a udělali z ní padoucha bez charakteru a to je nejhoší. A když už jsem u toho čmárání, tak graficky to také nestojí za moc. Martian je naprosto k ničemu, Aquaman, Black Canary a Flash jsou totálně trapní a Green lantern by mohl být k něčemu, ale v té nicotě se taky ztrácí. Chyběl Batman nebo Superman, nebo kdokoli, kdo nemá tak debilní charakter. Potom je na konci ještě ten straý příběh, který jsem myslel, že by mohl být dokonce lepší než ten hlavní. Nebyl. Byla to stejná slátanina. Pětkrát jste si přečetli ty stejné dvě až tři stránky a potom ještě jednou jako nášup. JLA Rok jedna je strašná knížka, přesto zkusím přetrpět pokračování a pevně věřím, že za druhou část dám alespoň tu jednu hvězdu.

24.01.2018 odpad!

Superman: Poslední syn Kryptonu Superman: Poslední syn Kryptonu Kurt Busiek

Nemyslím si, že je to tak dobré, jaké to má hodnocení. Jasně, je to nadupaná knížka s několika bonusy, to je určitě pozitivní. Ten příběh je raletivně originální a kresba samozřejmě krásná. Ale celé to podle mě nemá takovou šťávu, jak bych doufal. A také se mi zde vůbec nelíbí stvárnění Lois Laneové. Nenadchne, ale rozhodně neurazí. A za zmínku rozhodně stojí také doplněk v podobě Nejlepšího dne. To byla tak sentimentální sra*ka! To mě naprosto zničilo.

23.11.2017 3 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Jednoznačně nejhorší díl série DC kompletu! JLA Babylonská věž mi přišla, jak kdyby tam chyběly stránky. Kresba byla neobvykle slabá a celý příběh byl bez vtipu a bez šťávy. Samostatně by fungovaly ty postavy lépe, ale určitě nechci JLA zatracovat. No a potom tam byly ty staré komiksy a to už byla taková debilita, s prominutím, že jsem byl snad poprvé rád, že tu knížku mám dočtenou.

30.10.2017 1 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Podle místních komentářů a hodnocení jsem čekal něco mnohem MNOHEM horšího. Podle mě je to naprosto bez chyby. Něčekaně ukacaná věc, která je ale velmi zajímavá! Superman je trochu lidštější než by člověk čekal. Navíc to končí tak skvěle, že se hned musím vrhnout na druhou knihu. A dokonce i původní starý komiks byl docela vtipný a zábavný.

28.09.2017 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Naprosto bez chybičky! Dlouhý Halloween je totální top batmanovského komiksu! První i druhý díl! Bez jediné nudné chvilky. Navíc to má skvělé zakončení. Nad prvním příběhem Two-face musím trošku zamhouřit oči, protože kdykoli vidím, že je to Batman a Robin zázračný chlapec, tak mám tik. Zázračný chlapec je jedna z nejstupidnějších věcí v DC. Ale jina příbě Two-face slušný.

10.08.2017 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Asi zatím nejlepší komiksárna, co jsem kdy četl! Příběh, kde si najdete všechno! Skvělá, drsná kresba. Velmi temné pojetí! Totálně parádní pasáž s Jokerem mě taky moc potěšila! Navíc starý komiks s Hádankářem byl nečekaně povedený. Ten s Poison Ivy už byla kravina, ale přesto. 5* jasnejch!

08.08.2017 5 z 5