Blaufik Blaufik komentáře u knih

Les a louka na talíři Les a louka na talíři Gisula Tscharner

Milovníky přírody tato kniha prostě musí zaujmout. Je libo čipsy z kopřiv a nebo zajímavě znějící polévku z kostivalu? Ano, i takovéto kousky si pro nás autorka připravila a já jsem opravdu zvědavá, až některý z receptů vyzkouším na vlastní kůži (a chuťové pohárky).

08.01.2021 5 z 5

Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Pečeme a zdobíme dorty - Jak na to Carol Deacon

Myslím si, že tato kniha je opravdu jednou z mála, díky které pochopíte cukrářské umění a sami se mu naučíte. Všechny rady, tipy a triky jsou srozumitelně znázorněny a vysvětleny, takže se nemůže stát, že byste tápali v tom, jak připravit krém nebo potáhnout a ozdobit váš dort.

05.01.2021 5 z 5

Moje motýlí zahrada Moje motýlí zahrada Elke Schwarzer

Myslím si, že se jedná o opravdový motýlí skvost, díky kterému se dozvíme spoustu užitečných informací o tom, jak tyto krasavce nalákat na své zahrádky a balkony.
Je opravdu důležité, abysme na tyto tvory nezapomínali a snažili se jim vytvořit příjemné prostředí, které je nejen naláká, ale hlavně je nakrmí.

31.12.2020 5 z 5

První řez První řez Judy Melinek

Pokud vás kniha zaujala, tak neváhejte a vyzkoušejte. Myslím, že za přečtení rozhodně stojí, i když se nejedná o top ve svém žánru, ale spíše průměr. Pevně doufám, že se autoři polepší a druhý díl již bude lepší a méně zmatečný.

30.12.2020 3 z 5

Jak zemřít osamocen Jak zemřít osamocen Mo Welch

Blair je takovou nešťastnou duší, které její život tak, jak je, vlastně vyhovuje. Nestojí o přátele, večírky ani další situace, ve kterých by se měla setkávat s dalšími lidmi a tato setkání si užívat. Chce, aby všechno zůstalo tak, jak to je a je připravena vám poradit, abyste toho docílili také.

Tak pojďte, posaďte se a vydejte se nastudovat, jak se stát osamělou duší, jako je Blair. Třeba už k tomu máte solidně nakročeno, aniž byste si to uvědomili.

29.12.2020 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

I když se ze začátku jedná spíše o pomalejší tempo, než jaké byste mohli čekat, tak autorka postupně přidává a děj začíná pořádně odsýpat. Stránky se začínají otáčet nebezpečnou rychlostí a v tuto chvíli je dost možné, že už budete do děje naplno ponořeni.

Atmosféra je tak opravdu mrazivá a děsivá. I když se nejedná o nic originálního, tak se rozhodně jedná o knihu, která si vás získá. Pokud máte rádi překvapivé zvraty, tak se do knihy rozhodně pusťte. Věřím, že si ji užijete, stejně jako já.

27.12.2020 5 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších romantických knih, které jsem kdy četla. Pokud jste milovníky tohoto žánru a nebo si chcete u knihy odpočinout a zároveň číst něco, co vás opravdu pohltí, tak tato kniha bude tou nejlepší volbou.

20.12.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

I když spousta čtenářů, včetně mě, postrádá Eriku a její tým, tak si myslím, že série s Kate se autorovi opravdu povedla. Hlavní vyšetřovací duo je sympatickou dvojkou a vyšetřování jim jde pěkně od ruky. Už se těším, až vyjde další díl. Pevně doufám, že to bude co nejdříve.

17.12.2020 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Díky tomu, že King zvládl vdechnout svým postavám život, tak své vyprávění vystřelil o level výše. A tak to mám ráda. Postavy, ke kterým přilnu a věřím jim, že jsou skutečné. Díky tomu se kniha těžko odkládá a když už ji čtenář nečte, tak nad ní přemýšlí.
A tak to má být.

Bitva mezi dobrem a zlem byla třešničkou na dortu, který jsem si opravdu vychutnala do posledního drobečku. A s nikým jsem se nedělila! Opravdu se nedivím tomu, proč je kniha tak chválená. Rozhodně doporučuji všem milovníkům postapokalyptických románů, zvláště milovníkům dlouhých knih.

16.12.2020 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Možná je škoda, alespoň dle mého názoru, že autorka příběhy, alespoň ten svůj, trochu více nerozvinula. Mě osobně by její příběh zajímal i blíže. A to nejen díky tématu, ale také díky čtivosti, s jakou Edna Nová píše.
Třeba autorka zkusí v budoucnu sepsat i něco dalšího z tohoto mrazivého prostředí.

Při čtení Žen z Bohnic jsem se však nemohla ubránit pocitu, že autorka svůj příběh vzala tak trochu "letem, světem".

I tak se však jedná o dílko, kterému byste měli věnovat svou pozornost a pokud vás Ženy z Bohnic zaujaly, tak neváhejte.

05.12.2020 3 z 5

Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Krize středního věku: Pohrajte si s osudem Marie Phillips

Pokud si chcete zkusit vytvořit svou vlastní krizi středního věku, tak neváhejte. Ke knize přistupujte s otevřenou myslí, nebojte se riskovat a experimentovat a nakonec se třeba báječně pobavíte. A o to je u gamebooku především, ne?

26.11.2020 3 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Možná je to trošku pokory, co ve vyprávění chybí, možná jen mohla autorka hlavního hrdinu ve svém trápení trochu více přiblížit ostatním smrtelníkům. Těžko říct. Každopádně ona pověstná jiskra tomuto vyprávění tentokrát určitě chybí.

25.11.2020 3 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Láska ve světě lichých ponožek je takovou příjemnou směsicí emocí. Budete zde cítit nejen zvědavost, ale také radost, humorné pasáže vás rozesmějí a ty vážnější možná doženou k slzám. A to je v pořádku, myslím, že díky tomu si knihu dokážete lépe užít. Tato fialová "sedmiláska" se tak stane knihou, na kterou nezapomenete po jednom dni, ale jistý druh pocitů ve vás zůstane i dlouhou dobu po dočtení.

23.11.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Myslím si, že se jedná o jednu z těch lepších knih, které autorka dokázala napsat. Ať už díky tématu nebo díky tomu, jak se zvládla popasovat s popisem emocí.
Jen malé upozornění pro fanoušky B. A. Paris - opravdu se nejedná o thriller.

15.11.2020 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Lunapark je něco jiného, než na co jsme u autora zvyklí. Přesto se jedná o knihu, která si rozhodně zaslouží být čtena. Je až s podivem, že autor nepotřebuje napsat knihu o tisíci stranách, aby si získal čtenáře. Tato jednohubka je toho důkazem.

14.11.2020 4 z 5

Román z pokoje 128 Román z pokoje 128 Cathy Bonidan

I když je kouzlo psaných dopisů jistým plusem a v podstatě se jedná o milé čtení, u kterého budete zvědaví, jak dopadne, tak se také jedná o knihu, která působí chladně a odměřeně a to i přes své téma. Osobně jsem se nedokázala ubránit pocitu zklamání. Ale možná je to tím, že jsem se těšila na zajímavý příběh plný emocí, který jsem, dle mého, nedostala.

13.11.2020 3 z 5

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Plašmyška děti nenásilnou formou poučí o tom, že je v pořádku se zastat slabšího a že by byla škoda, kdyby se děti zbytečně bály. Na světě je totiž k vidění spousta zajímavých věcí.

09.11.2020 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Ústav určitě nebude nejlepší knihou, kterou autor napsal. To se asi ani nedalo očekávat. Nicméně si myslím, že se jedná o knihu, která se vás dotkne přesně tam, kde má. Rozhodně si užijete jízdu, na kterou jen tak nezapomenete a hlavně vás donutí nad spoustou věcí přemýšlet. Já jsem byla spokojená.

04.11.2020 4 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Pokud máte chuť na pořádně mrazivý thriller, který si vás opravdu získá a po dočtení budete jen nechápavě kroutit hlavou, tak Mráz pod kůží je opravdu ideální volba. Měl všechno, co má správný thriller mít a myslím si, že není náhoda, že je všude tak chválený.
Tentokrát se opravdu nejedná o šikovnou propagaci, ale autorka si všechny superlativy právem zaslouží.

03.11.2020 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Ano, mohlo by se na první pohled zdát, že autorka vzala dnešní nelehkou situaci, dva zavřené lidi a uplácala příběh plný romantiky a klišé. Možná to tak i bylo. Ale je potřeba říci, že Rande na balkoně je opravdu kouzelnou jednohubkou, kterou stačíte slupnout za jedno odpoledne a v břiše budete mít strašně příjemný pocit.

Netvrdím, že se jedná o bůhví jakou literaturu, ale tato humorná romantika vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv na tváři. A o to jde především, ne?

01.11.2020 3 z 5