BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Deset týdnů - besedy se spisovateli Deset týdnů - besedy se spisovateli Vince Flynn

Líbí se mi, že autor zase našel zajímavý příběh, který dobře navazuje na předchozí díly, moc je nekopíruje a opět se do toho motá teroristický útok, nejvyšší státní politika, CIA, FBI... atd.
A jsem rád, že ten, co v této knize na konci zemře jedem (nechci spoilovat jméno), konečně chcípl = nesnášel jsem ho. A překvapilo mě, že ho nechali odstranit tímto způsobem, čekal jsem veřejné ponížení v médiích, jak se o to sám dotyčný pokoušel proti Rappovi a Kennedyové. Hurá na 10. díl!!!
PS: Nechápu, jak to může někdo číst "jak druhou knihu" a pak dát slabé hodnocení. Je jasné, že to těmto čtenářům nedává smysl, když neznají předchozí děj...
Achjo, lidi, udělejte si na to čas a čtěte to popořadě (a nejen tuhle sérii) !!! Šidíte sami sebe o dobrý detektivní román, který má přesah z předchozích dílů a určitě bude navazovat i v dalších... :)

05.08.2019 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Souhlasím s řadou komentářů, které zde byly napsány = bylo to střáášně dlouhé, místy fakt zbytečně. Ale zase další dobrý detektivní příběh s originální zápletkou, kde si jen málokdo uvědomuje, tak nebezpečné to může být, když je téměř ve všem nacpaná elektronika a mikropočítače.
Všichni se bojí teroristů se samopaly (nebo náklaďáky), ale podobně šikovný hacker, jako v této knize, může způsobit mnohem větší škody... No nic, jdu preventivně vyhodit pojistky od baráku a do práce pojedu na kole :D

05.08.2019 4 z 5

Svolení zabíjet Svolení zabíjet Vince Flynn

Tak trochu jsem čekal, kdy něco podobného přijde a z lovce bude lovená zvěř. A líbí se mi, že se autor nebál tohle téma dát a udělat docela zvrat v celkovém ději. Víc nebudu napovídat, ale tuším, kam by se tohle mohlo posunout. Takže hurá na další díl a uvidíme, zda se moje domněnka potvrdí.

23.07.2019 5 z 5

Na počest padlým Na počest padlým Vince Flynn

Mitch Rapp je můj oblíbený agent a jeho story jsou dobře napsané... Hned jdu na další díl!!
Jo a pro všechny ostatní: kdo to nečte postupně, ztrácí třeba 25 % souvislostí a děje ;)

23.07.2019 5 z 5

Výkonná moc Výkonná moc Vince Flynn

Rozhodně doporučuji číst knihy popořadě, jinak Vám uniknou jemné detaily a dějová linka, která jde skrz díly do dalších.
I když je to už šestý díl s agentem Mitchem Rappem, opět má dobrý spád, nápad a rozuzlení. Už se těším na další díl :)

30.06.2019 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Dan Brown přichází potřetí se zajímavým příběhem, kde opět namíchal koktejl reálných informací se nemalou špetkou konspiračních teorií. Ve třetím dílu se děj přesunul do Washingtonu DC, kde se vše motá okolo Svobodných zednářů a historických staveb.
Příběh je opět zajímavě napsán a rozhodně stojí za přečtení. Chytrá výstavba románu, časový zámek a brilantní Robert Langdon vás nenechají vydechnout :)

25.06.2019 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Odloženo na neurčito, nedočteno. Nechytl mě styl románu a kromě pár záchvěvů zatím bez akce...

25.06.2019 2 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

Opět velmi skvělý román, kde se krásně vyvíjí příběh z 3.+4. dílu. V páté knize s M. Rappem se prolínají tři dějové linie (osobní s Annou, zákulisní boj senátora proti prezidentovi a atomovky v Iráku), ale vše je přehledné a na konci se to hezky rozmotá.
Tento díl považuji za dílčí ukončení předešlých dějových linií a dám si chvilku pauzu. Nicméně mě zajímá, jak to bude dál pokračovat a agent Mitch Rapp patří mezi moje oblíbené románové postavy.

12.06.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavá detektivka s neotřelým hlavním hrdinou a metodou "vyšetřování" (hledání) dle statistických údajů.
Ale ten konec... ??? Nebudu spoilovat, ale za to hvězda dolů, to mě zklamalo.

12.06.2019 3 z 5

Převzetí moci Převzetí moci Vince Flynn

Některými pasážemi románu mi to trochu připomínalo film Útok na Bílý dům, kde hrál D. Washington a Ch. Tatum, ale tohle bylo mnohem lepší, než jsem čekal. Knihy s agentem tajné skupiny CIA, Mitchem Rappem, mě začínají velmi bavit! Těším se na další pokračování.

05.06.2019 5 z 5

Třetí volba Třetí volba Vince Flynn

Moje třetí (volba? :) kniha s Mitchem Rappem a opět skvělý příběh. Kromě napínavého příběhu se mi líbí, že se knihami vine linka "nadpříběhu", který přesahuje jeden román a prolíná se do dalšího. Viz konec této knihy, kdy už se těším na další díl... (a nutí mě to najít dočíst druhý díl, který jsem zatím nesehnal).

05.06.2019 4 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Překvapilo mě, jak moc se děj knihy v závěru odlišil od filmu (nebo spíše obráceně). Ale jinak mě to baví: popisy postav, taktiky, vybavení atd. jsou dobré, a proto jdu postupně číst celou sérii s Mitchem Rappem.

27.05.2019 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Dobrý náhled do světa všech těch sekt a "životních koučů", kteří dokáží zblbout nejednu dušičku a ve finále jim jde jen o kvalitní sex... Jak jinak, že? :D
Dobrý detektivní román s partou z oddělení Q, která na konci opět odhalí zajímavou zápletku celého románu. Carl, Asad a Rose jsou dobrá trojka.

27.05.2019 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Souhlasím, že je to zatím nejslabší kniha série, ale i tak je to dobrá detektivka.
A dále souhlasím, že na světě žije spousta naprosto zbytečných lidí, jen nevím, zda bych je dokázal přejíždět autem. Možná třeba nějaké nucené práce? Ehm... počkat... to už taky zkoušeli, jen v jiném vládním režimu. No, tak nevím, chtělo by to asi hlubší zamyšlení nad tímto problémem.
Mně naopak asi nejvíc překvapil stav Rose a tahle zápletka byla kořením celé série. A taky se těším na další knihu :)

14.05.2019 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Dobrý román, ale moc detektivní to nebylo a napínavé taky ne. Všechno to odsýpalo tak nějak hladce bez velkých zádrhelů.
Je mi jasné, že bylo těžké vymyslet smysluplný příběh v již tak dost popsaném životě Liz, a můžu říct, že se to bezesporu podařilo, ale je to už jen takový "dojezd" ve stylu Pojďme z té dojné krávy ještě něco vymáčknout.
Nejslabší příběh ze série Millénium, nemohu dát více než 50 %.

23.04.2019 3 z 5

Nebylo tak hrozný, jak jsem čekal, ale ten "hype" okolo tohoto příběhu tradičně neodpovídal realitě, že by to mělo být zase tak dobré. Aktuální hodnocení 91 %? Asi poprvé "nahlas" nesouhlasím, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat :D
Píše to ženská, hlavní hrdinka je mladá holka, takže téma vyvražďovačky v omezeném prostoru je pro cílovou skupinu teenager-čtenářek možná neznámé, ale jinak je to vybrakování známého tématu.
Kladně hodnotím celkové dotažení do konce, že jsou tam uzavřené konce a příběh jako celek.
Moje hodnocení slabých 3***.

10.02.2019 3 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Tu základní záhadu (odkud se zjevili indiáni) asi tuší hodně čtenářů, ale celkové rozluštění vražd je mnohem komplexnější. Líbilo se mi to, dávám 90 %.

24.01.2019 4 z 5

Konvoj do Murmanska Konvoj do Murmanska Alistair MacLean

Pokud si myslíte, že si dovedete představit, jak za 2. světové války vypadaly námořní bitvy v Severním ledovém oceánu, tak vás tato kniha hodně rychle vyvede z omylu. Všechny ty hrůzy, které si tam museli námořníci a vojáci vytrpět, zdaleka přesahují lidskou představivost! A bohužel všechno, co je v knize, je reálné. Nejde o autorovu fikci...
Naprostá pecka pro čtenáře, co mají rádi válečné romány. Drsný a chladný příběh, který vás sevře ledově studenou rukou a naprosto vyčerpané pustí až na samotném konci, který je... Ne, nebudu dávat spoilery ;)

10.01.2019 4 z 5

Překupník Překupník Ed McBain

Za mě na pomezí 3-4 hvězd, klasických 70 %. Detektivky ze 87. revíru jsou skvělé. Tahle je dobrá, ale Ed McBain napsal i lepší.

28.12.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Celé to bylo napínavé a gradovalo k tomu správnému konci, který... prostě nebyl. Přišlo mi to krapet jako děj z nějakého Kingova hororu, ale pak, že se autorka trochu zalekla a ten konec trochu rychle odbyla. Proto nemůžu dát lepší hodnocení, než 3/5.

20.12.2018 3 z 5