Bezantina Bezantina komentáře u knih

Dcery panenské královny Dcery panenské královny Jeane Westin

Já jsem prostě nebyla schopná tuto knihu dočíst.. Protože se zajímám o Alžbětu Tudorovnu a její život, bylo mi jasné, že to s těmito děvenkami bažícími po lásce nedopadne dobře. Nicméně jsem dala knize šanci, ale byla to ztráta času. Nesedl mi styl psaní ani způsob, jakým se příběh linul. Věřím ale, že kniha má a bude mít své čtenáře, já už jsem asi moc náročná..

18.02.2016 1 z 5

Hedvábná stezka Hedvábná stezka Colin Falconer (p)

Překrásný a poutavý příběh.. Začnete číst a nedokážete přestat..

30.10.2015 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Hezký příběh z období Číny 19. století. Velmi přesné popsání koloběhu tradičního života žen v tehdejší době. Pro mě je absolutně nepředstavitelné, že bych celý život strávila s ostatními ženami z rodiny zavřená v jedné místnosti, bez možnosti vyjít svobodně a bez bolestí ven. A také jsem ráda, že dnešní muže v naší kultuře sexuálně vzrušují větší ňadra a ne droboulilinké bolestizpůsobující zdeformované zhnisané a zapáchající pozůstatky chodidel..

02.09.2015

Císařovna Orchidej Císařovna Orchidej Anchee Min

Příběh byl zajímavý a poutavý, určitě bude zajímat ty, kteří mají rádi téma historické Číny. Ke konci už to bylo ale poněkud nudnější, samé tahanice o moc a intriky.. Zajímalo by mne, jestli se jednalo o tu samou osobu jako v knize "Tajný deník čínské císařovny".

06.08.2015

Jidáš Iškariotský Jidáš Iškariotský Siegfried Obermeier

Zajímavě podaný příběh o nechvalně známém biblickém muži. Kniha nebyla špatná, ale jen polovina příběhu popisovala Jidášovo putování s Ježíšem a to mne zklamalo. Druhou polovinu příběhu tráví Jidáš jako římský občan a to už pro mne bylo nudné a únavné čtení. Zajímavý námět a motiv hlavní postavy, ale tohle se Obermeierovi moc nepovedlo, umí to i lépe..

09.05.2015

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Tento druh humoru mám velmi ráda a kniha se mi velmi líbila.

26.11.2014 4 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Kniha na jejíž děj a hlavního hrdinu se nedá jen tak zapomenout.. Na jednu stranu jej musím litovat pro jeho postižení, na druhou stranu jej musím obdivovat pro jeho schopnost nadhledu a nezlomnosti. Vulgarismy v tomto případě nevadí, spíše jen umocňují syrovost reality.. A ačkoli moc nemám ráda prvoplánové happyendy, v tomto případě mne tak nějak mrzelo, že se Zvíře na konci příběhu nepomiloval s Elli :-) Třeba mu to v nějaké hypotetické vizionářské budoucnosti povede :-)

28.06.2014

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Skvělá kniha s netradičním příběhem. Před několika lety jsem ji četla poprvé a tehdy mi i ukáplo několik slziček dojetím.. Teď jsem na ni narazila znovu a s chutí si ji znovu přečetla. Přisprostle inteligentní styl jakým je děj psaný je jedinečný a jen podtrhuje tragickou podstatu příběhu - davu lačnícího po pomstě na nevinném člověku. Je až děsivé jak se "slovíčkařením" dá nevinna obrátit ve vinu..

25.06.2014

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Skvělá historická detektivka z netradičního katovského prostředí. Stejně dobré jsou i ostatní díly ze série "Katova dcera". Doporučuji neváhat přečíst celou sérii.

20.02.2014 5 z 5

Čas Růže Čas Růže Věra Mertlíková

Pro mne nejslabší autorčino dílo. Četla jsem všechny 3 předchozí knihy, i několik povídek a tuto hodnotím jako nejméně povedenou. Děj se mi zdál hodně "nucený", zbytečně protahovaný a nadstavovaný. Charaktery postav mi také úplně nesedly. V podstatě jsem se nutila knihu dočíst a jsem ráda, že jsem odolala jejímu nákupu a počkala jsem na výpůjčku z knihovny, protože bych ji šmahem poslala dále.

21.11.2022 2 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Hodnotím jako slabé. Vadilo mi prolínání příběhu se současností. Děj knihy jako takový je zajímavý, nicméně je psaný plytce, navíc celou dobu tak nějak podvědomě čekáte "kdy už se něco špatného stane". Ono je hned i v anotaci psáno, že příběh končí tragicky a také že ano. Vlastně ani nevím, proč bych měla knihu někomu doporučit, za mě ztráta času. Příběhy se židovskou tématikou píše mnohem lépe např. Noah Gordon.

14.08.2022 2 z 5

Bivoj Bivoj Juraj Červenák

Nebylo to špatné, ale oproti sérii Bohatýr slabší.
Úvodní novela je povedená. Zbytek není úplně nejhorší, ale v podstatě se v ději hlavně přesunuje z místa na místo, vedou se řeči o kmenové politice a bojuje.

09.04.2022 3 z 5

Rozvod po čínsku Rozvod po čínsku Frédéric Lenormand

Jsem asi jediná, komu se příběhy soudce Ti od F. Lenormanda líbí - a tento řadím mezi nejpovedenější.

09.07.2021 4 z 5

Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Kejklíř: Životní příběh Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

První třetina byla velmi čtivá, druhá už tak moc ne, třetí byla zase až moc akční. Konec na mne působil poněkud otevřeným dojmem a to nemám ráda.
(Osobně si myslím, že skutečným otcem Fausta byl Tonio).
* Jinak pokud by se někdo zajímal o postavu Gillese de Reise, tak doporučuji knihu "Ve znamení lilie" od S. Obermeiera.

28.05.2021 3 z 5

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Tak depresivní knihu (když nepočítám knihy o holocaustu apod.) jsem dlouho nečetla.. Nejpěknější pasáže byly ty, jež popisovaly práci na vinohradu a výrobu vína. Hlavnímu hrdinovi se dějí stále příkoří, na jednu šťastnou událost připadají dvě až tři špatné. Mám z knihovny sice objednanou Katedrálu moře, ale váháme, zda se do ní vůbec pustit, pokud to bude stejného ražení..

22.02.2021 3 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Asi budu jediná, koho kniha úplně nenadchla.. čtu knihy od paní Chadwick od svých 14ti let (což už je téměř 20 let) a mohu tedy sledovat, že se její hlavní postavy určitým směrem "vyvíjejí". Musím pochválit, že má autorka perfektně nastudovanou historii a příslušné reálie. Avšak knihy, které psala dříve, o neznámých lidech, nikoliv o skutečných historických postavách, se prostě četly lépe.
Samotná kniha není zlá, ale když vím, že to paní Chadwick prostě umí i lépe (viz např. Dobyvatel z Normandie nebo Válečník - mé NEJ), tak je to mírné zklamání. Hodně mi vadily velké časové skoky v ději (8 měsíců apod.).

08.01.2021 3 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Na knihu jsem se těšila, ale byla těžkým zklamáním. Psáno těžkopádným, neosobním a suchým stylem. Velká škoda, námět skýtal velký potenciál..
Málokdy knihu nechám nedočtenou, ale tady to jinak nešlo.

23.08.2020 1 z 5

Cizí královna Cizí královna Rebecca Gablé

Nedočkavě jsem čekala na vydání této knihy, ale po jejím přečtení jsem mírně zklamaná. Není bohužel tak skvělá, jako Hlava světa nebo Druhé království :( Zatímco v předchozích příbězích byly osudy hlavních hrdinů hlavní dějovou linkou, zde je tomu jinak a přinejmenším polovinu knihy tvoří "politikaření", jenž chápu, že je z historického hlediska i trochu nutné (a v ostatních bylo koneckonců také), jenže zde je ho až příliš. Paní Gablé to umí i lépe. Nicméně budu se těšit na vydání další knihy.

09.06.2020 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Slabší děj. Zpočátku se kniha zdála být zajímavá, nicméně ve druhé polovině se děj zvrhl v nudné politikaření táhnoucí se až do konce. Dočetla jsem se sebezapřením, protože nerada odkládám rozečtené knihy.

04.06.2020 3 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Nemohu si pomoci, ale za mě slabé.. Markéta mi byla krajně nesympatická..
U této autorky mám navíc problém, že její knihy srovnávám s "Královou přízní", která mě naprosto uchvátila, ale ostatní jsou v porovnání s ní v mých očích prostě slabší.

11.07.2019 3 z 5