Dcery panenské královny

Alžběta, panenská královna, dcera Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, si byla hluboce vědoma nebezpečí, která plynou z toho, když se mísí moc a sex. Královně, rozpolcené mezi protikladnými potřebami – potřebou naplnit svůj osud jakožto silná panovnice a potřebou následovat své vlastní smyslné touhy, bylo souzeno, aby nikdy nezažila opravdovou lásku. Byla proto rozhodnuta mařit veškeré romantické touhy kolem sebe. Nyní je však Alžbětin příběh vyprávěn tak jako nikdy předtím – očima dvou dvorních dam, které k ní měly nejblíže. Na dvoře naplněném potlačovanými sexuálními touhami, skandály a intrikami je lady Katherine Greyová Alžbětinou nejvěrnější a nejoddanější služebnicí. V době, kdy mladou královnu uchvátí dynamický a švihácký Robert Dudley, se i Katherine těžce rozhoduje mezi povinností a touhou, když jí kvůli její tajné lásce k pohlednému hraběti z Hertfordu hrozí, že si Alžbětu obrátí proti sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129957/big_dcery-panenske-kralovny-5Hp-129957.jpg 435
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Brána

The Virgin's Daughters in the Court of Elizabeth I, 2009

Kniha Dcery panenské královny

lapagerie
18.12.2017

Nějak mě nezaujalo. Oba příběhy jsou spíše historickou červenou knihovnou, i když vycházejí z faktů. Příběh Katherine Gray je známější a nijak nepřekvapil. Vtipnější mi přišla druhá postava Mary, spojená s vynálezcem splachovacích záchodů. Ale celkeově mě knížka nijak nestrhla, takové odpočinkové nenáročné čtení, na které brzy zapomenu.

Ssojka42
22.07.2017

Tvrdá královna a její zatvrzelé srdce. Věrnost, oddanost, intriky, pomluvy, láska, moc versus sex, sympatická Kate, Mary, Edward, John,,,, Jinak dost nasekaných překlepů. Knize snižuje úroveň. Kvalita českého jazyka mě vyhazovala z konceptu.

Bezantina
18.02.2016

Já jsem prostě nebyla schopná tuto knihu dočíst.. Protože se zajímám o Alžbětu Tudorovnu a její život, bylo mi jasné, že to s těmito děvenkami bažícími po lásce nedopadne dobře. Nicméně jsem dala knize šanci, ale byla to ztráta času. Nesedl mi styl psaní ani způsob, jakým se příběh linul. Věřím ale, že kniha má a bude mít své čtenáře, já už jsem asi moc náročná..

orinka3
09.05.2015

Zajímavé čtení, klasické dvorské intriky a v podstatě krutá vláda vrtošivé a nervově labilní královny. Co mi dost vadí, je mizerný překlad. Neustálé opakování toho, že šaty obsahují trojúhelníkovou vsadku, a korunu tomu pan překladatel nasadil obratem "dítě tahalo matku za prso" - kultivovaněji řečeno, "přisálo se při kojení k prsu", případně by se možná lépe hodilo "s velkou chutí zalykavě sálo mateřské mléko". Pan překladatel to měl patrně od stránky a nelze mu vyčítat. Peníze potřebujeme každý. Takže bod dolů za nevalnou úroveň českého jazyka. Jinak dobrý.

Jindřich osmý
08.07.2014

Tyto knížky z doby vlády Tudorovců se mi vždycky líbí.Alžběta I byla někdy až moc tvrdá.

Wilik
15.02.2014

Kniha líčí Alžbětu spíše jako ženu, než jako královnu. Ženu, která si z důvodu strachu o trůn odepřela v životě lásku a její jednání pramenilo z tohoto.

irousek9
08.09.2013

Naprosto skvěle napsaná kniha.Ačkoli jsem autorku neznala,ihned mě tato její kniha chytla od první stránky až dokonce.Zbožňuji dějiny Anglie a zvláště právě dobu tudorovskou.Přečetla jsem snad vše,co bylo zatím u nás o této době vydáno a i přesto mi tato kniha opět přinesla něco nového.Super,skvělé,čtenářský zážitek!

Markett
21.08.2013

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout! :) Velmi se mi líbil příběh jejích "dcer" a hrozně jsem si tuto knížku užívala. :) Moc pěkná knížka :)