Císařovna Orchidej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 1852: čínská říše prochází nezadržitelným úpadkem, obchod s opiem podrývá moc dynastie. Tehdy je 17letá Orchidej vybrána za konkubínu Syna nebes, aby se z ní stala žena, která se pod jménem Cch´-si nebo také Jehonala zapíše do dějin... Život v Zakázaném městě, bludišti paláců a zahrad obehnaném vysokou zdí, je plný erotického napětí a řídí se přísnými rituály; potají se tam však šeptá o vraždách a přízracích. Každá z tisíců konkubín touží porodit císařovi syna a stát se císařovnou. Orchidej se vyškolí v umění potěšit muže a podaří se jí dostat do císařova lože. Ačkoli si získá jeho lásku a přivede na svět syna, její postavení u dvora je nejisté; Orchidej musí bojovat, aby směla své dítě vychovávat. Netuší, že po smrti císaře se říše otřese v základech a ona se stane poslední čínskou císařovnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3406/cisarovna-orchidej-jlQ-3406.jpg 4.133
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Empress Orchid, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Císařovna Orchidej

Přidat komentář
Dida86
16.06.2019

Parádní sonda do života konkubíny... Jen mě mrzí že nevím co se stalo s Nuharu a Malým veličenstvem že se orchidej dostala až do pozice císařovny....

Jass
04.11.2018

Na knížku jsem narazila zcela náhodou (při prohrabování vytřízených knih z městské knihovny) a ještě větší náhodou jsem ji skutečně začala číst (tímto způsobem pořízených knih mám doma nadbytek a k řadě jsem se i po několika letech ještě nedostala...). Vzhledem k tomu moje očekávání nebyla vysoká a nemohla být tedy zklamána. Přesto... často jsem měla dojem, že mi něco uniká, nebo možná spíš, že autorce něco uniká. Objevila se nějaká myšlenka, o které jsem získala dojem, že je důležitá a čekala jsem, že někam povede, jenže to se nestalo a autorčinu pozornost jako by z ničeho nic zaujalo něco zcela jiného a na původní myšlenku zcela zapomněla. Také mě mrzelo, že příběh nepokračoval dál, v čínské historii se příliš neorientuji, a tak nevím, "jak to dopadlo". Což souvisí s další mojí pochybností, a to nakolik je tato kniha věrná skutečnosti? Ono totiž, na kolik vůbec MŮŽE být věrná skutečnosti... s ohledem na to mi trochu chyběla nějaká předmluva, nebo poznámkový aparát, který už člověku něco napoví. Nicméně chápu, že to už bych asi chtěla příliš.
Četba mě bavila, ale nepochybuji, že tato kniha patří mezi ty, na které snadno zapomenu...


Tylinka
08.05.2018

Nádherná kniha. Velice mne zaujala již od prvních stránek a jsem moc ráda, že jsem se k ní úplnou náhodou dostala. Doporučuji a určitě se k ní ještě vrátím.

Bezantina
06.08.2015

Příběh byl zajímavý a poutavý, určitě bude zajímat ty, kteří mají rádi téma historické Číny. Ke konci už to bylo ale poněkud nudnější, samé tahanice o moc a intriky.. Zajímalo by mne, jestli se jednalo o tu samou osobu jako v knize "Tajný deník čínské císařovny".

Babo
27.04.2015

Dočetla jsem knihu a nemůžu jinak než doporučit.Moc se mi líbilo jak spisovatelka popisovala nádheru šatů,šperků, krásu zahrad,rituály oblékání , tradice zvyky tak odlišné od evropanů.
Čína miusela být nesmírně bohatá země,ale tak jak už to bývá to bohatství patřilo jen někomu a za tou nádherou a neustálou snahou o dokonalost se skrývaly mnohem temnější stránky lidské povahy.
Celý ten život v Zakázaném městě mi přišel jako veliké divadlo. Úsměvy, pokora a poslušnost ,ale ve stejné míře intriky,nenávist,vraždy.Neustálý boj o přízeň nejen císaře,ale i náklonost hlavního eunucha Nebylo nemožné z ničeho stát se někým,ale mnohem jednodušší bylo přijít o hlavu.
Kniha se věnuje především životu v paláci a mezinárodní problémy zmiňuje jen okrajově,i když právě tyto problémy byly nakonec pro Čínu zničující.

notburga
02.04.2015

Kniha se mi četla dobře. jde o poněkud jiné a historicky přesnější zpracování příběhu, než jaké nám předkládá v známějším díle Fabricius Johan. Škoda jen, že děj knihy končí chvíli po smrti císařovnina manžela. Více bych ocenila kompletně zpracovaný životní příběh.

Je vidět, že autorka je asijské národnosti. kniha v sobě nemá ani špetku té blahovolné přezíravosti, kterou tak často vídám u neasijských autorů. Dala bych 4 a půl hvězdičky, ale zdejší systém hodnocení je bohužel nekompromisní. Takže za velmi pěkné čtyři hvězdičky a ke knize se určitě brzy vrátím.

Doporučujeme

Stopy v krvi
Stopy v krvi
Hranice věčnosti
Hranice věčnosti
Tchaj-pan
Tchaj-pan
Tři mušketýři, díl II.
Tři mušketýři, díl II.

Štítky

Čína královny 19.-20. století

Autor a jeho další knihy

Anchee Min
čínská, 1957

Podobné knihy

Kniha Císařovna Orchidej je v

Právě čtených1x
Přečtených56x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených3x
Knihotéce20x
Chystám se číst22x
Chci si koupit2x
dalších seznamech2x