Bezantina Bezantina komentáře u knih

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Od knihy jsem si slibovala tedy mnohem více.. Neseděl mi styl psaní a děj byl tak nějak velmi předvídatelný. Věřím, že své věrné tato kniha bude mít, ale já ji hodnotím jako jednu z těch méně povedených.

03.12.2017 2 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Pro mne byla tato kniha zklamáním..

30.10.2017 2 z 5

David: král Izraele David: král Izraele India Edghill

Úžasný příběh o Davidovi, který vypráví jeho žena Míkal.. Ano, také jsem četla příběh o Davidovi od Hellera - ale zatímco Hellerův je veselý, vtipný a ironický, podávaný z mužského pohledu, tento je vážnější a vyprávěný ženou, která byla (ostatně jako mnoho dalších žen v historii - bohužel) jen hračkou v rukou mocného muže.. Doporučuji přečíst si obě verze.

07.12.2016 5 z 5

Judita Judita Miro Gavran

Mám ráda biblické příběhy podané "moderním" způsobem. Příjemné čtení, jenž ukazuje příběh Judity z trochu jiného pohledu..

10.10.2016 4 z 5

Krev květů Krev květů Anita Amirrezvani

Krásný příběh z nám neznámé Persie. Příběh ukazující bezmocnost mladé ženy, jež je vydána na milost a nemilost svému okolí a má jen pramalou možnost rozhodovat sama o sobě.. Příběh ukazující pohrdání okolí, i přes to, že sama hrdinka situaci, jež toto pohrdání způsobila, nemohla nijak ovlivnit.. Smutný příběh bez klasického happy endu (láska, manžel a kupa dětí), jež však přece končí s dobrými vyhlídkami na další život. Příběh, díky němuž jsem ráda, že žiji ve své době a mohu o sobě svobodně rozhodovat a nemusím být jen něčí "hračkou" či majetkem..

31.08.2016 5 z 5

Pokušení a pomsta Pokušení a pomsta Zdeněk Pošíval

Pěkný historický příběh, s dějem ne nepodobným autorové sérií "satanových" detektivek. Jediné co musím vytknout je příšerná obálka knihy - lascivně se tvářící žena s hradní siluetou v popředí nedává tušit historicky reálnou detektivku, ale spíše nějaký trapný romanticko-erotický románek z červené knihovny.. Obálku prostě nakladatelství těžce nezvládlo..

26.06.2016 4 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Jsem poněkud zklamaná, hodně jsem se na knihu těšila, ale nenadchla mne. Hlavní hrdinka se chvílemi dle mého mínění chovala hloupě a celková koncepce příběhu mě prostě "nesedla". Pozitivně však hodnotím informace o životě felčarů, jejich práci a využívání bylin v tehdejším léčení.

21.06.2016 3 z 5

Barva krve Barva krve Mary Hoffman

Poněkud naivní romantický historický příběh s detektivní zápletkou. Vše je tak nějak miloučce vykreslené, až je to místy lehce kýčovité, ale pro někoho, kdo začíná s historickými romány to může být vhodná kniha. Není to špatné, ale já už jsem asi moc náročná :-)

21.06.2016 3 z 5

Satanovi koně Satanovi koně Zdeněk Pošíval

Knize jsem nedávala velkou šanci, začala jsem ji číst jen proto, že jsem neměla jinou, která by mě lákala více. Ale jsem nadšená! Mistrně psaný historický detektivní příběh, bez zbytečných romantických příkras mě doslova uchvátil a knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi styl psaní, i používání zastaralých slov - obohatí to čtenáře. Za mě jen nejlepší hodnocení!

03.06.2016 5 z 5

Q. Q. Luther Blissett

Tak náročnou knihu jsem snad nikdy nečetla. Děj je klikatý a košatý, vyprávěný z více pohledů od několika různých postav. Prolíná se přítomnost s minulostí. Text je náročný a je potřeba silné soustředěnosti k tomu, aby byl vnímán, rozhodně to není odpočinkové čtení. Opravdu jsem se snažila, ale nezvládla jsem dočíst knihu celou, jen do poloviny.

03.06.2016 2 z 5

Lože královny Eleonory Lože královny Eleonory Mireille Calmel

Hodnotím jako slabší průměr, protože tak nemožné dialogy a formulované věty jsem dlouho nečetla.. Spíše než historický román je to červená knihovna.

08.05.2016

Kautokeino – Krvavý nůž Kautokeino – Krvavý nůž Lars Pettersson

Celkem zklamání a navíc byl problém knihu sehnat. Děj se tak nějak nezáživně line, až jsem zjistila, že jsem už na konci knihy.. Neurazí-nenadchne. Rozhodně je lepší si přečíst Posledního Laponce od O. Truce, protože tam to má aspoň spád a říz (mimochodem v obou knihách se jedná o stejnou vesnici - Kautokeino).

26.03.2016

Ve stínu kláštera Ve stínu kláštera Richard Dübell

Pěkný příběh, který se tak nějak čte sám.. U některých pasáží jsem se od srdce zasmála :-)

22.03.2016 4 z 5

Biskupova dcera Biskupova dcera Richard Dübell

Dobře psaný příběh, nicméně dle mého názoru příliš zbytečně komplikovaný příběh. Nicméně závěr mě dost překvapil :) Příjemné čtení.

15.03.2016

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

Zajímavý příběh, který se dobře čte. Jen se mi nelíbilo, jak to nakonec dopadlo mezi Christianem a Philippou, to bych si představovala jinak :-)

08.03.2016

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Za mě zklamání.. Příběh sám o sobě mohl být zajímavý i bez té "hlouposti" s miniaturistou, myslím že děj by se bez toho úplně obešel..

26.02.2016 2 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Tak plytký příběh o Anně Boleynové jsem tedy dlouho nečetla.. Za mne ztráta času..

25.02.2016 2 z 5

Dcery panenské královny Dcery panenské královny Jeane Westin

Já jsem prostě nebyla schopná tuto knihu dočíst.. Protože se zajímám o Alžbětu Tudorovnu a její život, bylo mi jasné, že to s těmito děvenkami bažícími po lásce nedopadne dobře. Nicméně jsem dala knize šanci, ale byla to ztráta času. Nesedl mi styl psaní ani způsob, jakým se příběh linul. Věřím ale, že kniha má a bude mít své čtenáře, já už jsem asi moc náročná..

18.02.2016 1 z 5

Isabela: Neohrožená královna Isabela: Neohrožená královna Colin Falconer (p)

Nechápu, že autor který mne tak uchvátil Hedvábnou stezkou, kterou jsem četla před více než deseti lety (a pamatovala jsem si jen děj, ne název autora či knihy, dala fušku to zjistit) mě mohl tak otrávit Isabelou. Nejsem spisovatel, ale odhaduji, že příběh mohl mít grády Hedvábné stezky.. Souhlasím se všemi komentáři níže.

11.02.2016

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Za sebe musím říct, že mne kniha zklamala.. Příběh působil neuceleným dojmem, děj stylem "hned jsme tady a hned jsme tam".. Postava Zulajky zcela zbytečná, zato ostatní ženy našich hrdinů zcela zapomenuté.. A konec byl úplné zklamání - otevřený, jakoby měl pokračovat dalším dějem...?? Celkově na mě kniha působila dojmem, že autor potřeboval asi nahrabat peníze..

31.01.2016 2 z 5