Biskupova dcera

Biskupova dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12887/bmid_biskupova-dcera-33V-12887.jpg 3 9 3

Historický román s detektivní zápletkou se odehrává na konci 12. století na jihu Francie, v oblasti kolem města Poitiers. Zběhlý klerik Raymond, nyní potulný zpěvák a vypravěč, hledá svoji poslední naději po nezdařeném vystoupení na dvoře biskupa z Poitiers. Ten Raymonda skutečně zaměstná, ne však jako "umělce", ale pověří ho úkolem najít mnicha Firmina, svého pobočníka. Raymond se pouští do pátrání, jeho cesta je však lemovaná řadou mrtvých a nebezpečně se blíží šibenici. Nakonec se mu podaří odhalit pravdu, není si však jist, že je to to, co by si přál. Dobře napsaný čtivý román.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Tochter des Bischofs , 2004

Bezantina
15.03.2016

Dobře psaný příběh, nicméně dle mého názoru příliš zbytečně komplikovaný příběh. Nicméně závěr mě dost překvapil :) Příjemné čtení.

kryspin66
07.03.2016 4 z 5

Příjemně napsaný děj příběhu, jen už podle názvu je vcelku daný pachatel. Ale přesto stojí tato kniha za přečtení. Mohu doporučit.

Dandulka
30.07.2013 5 z 5

Místy mi tato kniha připomínala Jméno růže. To ale není vůbec na škodu, protože tu knihu mám moc ráda. Doporučuji k přečtení obě dvě :-)

Francie 12. století historické detektivky historické romány

Richard Dübell