Barva krve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Barvitý a strhující příběh o lásce, zradě, zločinu a odpuštění Umbrie, začátek 14. století. Mladý šlechtic Silvano je nespravedlivě obviněn z vraždy a v přestrojení za novice se musí ukrýt mezi mnichy. Do sousedního kláštera sester klarisek ve stejné době nedobrovolně přichází mladá novicka Chiara, které se po smrti rodičů zbavili příbuzní. Malíř Simone Martini v nedalekém Assisi dokončuje velkolepé fresky a potřebuje velké množství barev, které z minerálů připravují mniši a jeptišky. Novic, novicka, malíř a kolorista bratr Anselmo luští nejen tajemství barev, ale i záhadné vraždy, k nimž dochází v opatství. Podezření padá na nevinné a je zapotřebí rychle vypátrat pravého viníka. A vzájemná náklonnost mezi Silvanem a Chiarou pomalu přerůstá v cit, pro nějž v klášteře není místo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116363/barva-krve-116363.jpg 3.816
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Falconer´s Knot, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Barva krve

ANDY28
24.04.2019

knížka, kterou přečtete a hned na ni zapomenete, ale líbilo se mi to moc, příjemné oddechové čtení

Bezantina
21.06.2016

Poněkud naivní romantický historický příběh s detektivní zápletkou. Vše je tak nějak miloučce vykreslené, až je to místy lehce kýčovité, ale pro někoho, kdo začíná s historickými romány to může být vhodná kniha. Není to špatné, ale já už jsem asi moc náročná :-)


Roselunda 1928
02.08.2015

Anotace slibovala spletitý, strhující a tajemný příběh. Dostala jsem nudnou a mnohdy i divnou knihu s nezajímavými postavami, které jen dřepí v klášteře a mluví o tom, kdo by mohl být vrah. A věděla autorka, že františkáni mají hnědé, popř. černé hábity?

cori
02.05.2012

Historický román pro mládež s detektivní zápletkou, který čtenáře poučí o životě ve středověkých klášterech, o postavení žen ve středověké společnosti a o přípravě barev pro malíře fresek. Děti, které baví historie a mají rádi happyendy, kniha určitě potěší. S dalšími přečtenými stránkami stoupá počet zavražděných osob, tak detektivku ocení i kluci.