BetyLaurincová BetyLaurincová komentáře u knih

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Tak tohle bylo naprosté zklamání!
Do knihy jsem šla s tím, jak ji všichni chválí a čekala, že si u toho odpočinu, zasměju se a třeba se i uculím pro “feel good romantiku”.
ALE TO SE NESTALO! Co přišlo byl akorát VZTEK!
Hned na stránce 90 se rozuzlila první velká zápletka. Co si budeme, asi to všichni čekali - Mei neskončí s Travisem. A z toho, co se dělo do strany sto, se mi chtělo zvracet.
Jak může někdo říct, že pusou se pozná, jestli jsi zamilovaný? Ještě když hlavní hrdinka nikdy s nikým nechodila? A hned po jedné puse dá další jinému klukovi - super! A doslova řekne, že jí štve, že s Travisem nebude chodit, protože si mohla užívat s někým jiným. A že by zulíbala celou školu, aby našla lásku...
A co je ještě lepší - tuhle svojí “teorii” nacpe dvanáctileté holčičce, co si poprvé našla kluka. Na to se s ním samozřejmě rozchází, protože nenastala “filmová pusa”. Mei se chová asi tak na 12. Neumí poděkovat, dělá akorát vše proto, aby své okolí vydeptala. Celé dny jen fňuká a stěžuje si nebo se cpe čokoládou. Co to je? Však už musí vážit MINIMÁLNĚ 150 KILO!

Nechápu, co na té holce všichni vidí. Je úplně marná a pitomá. Zabilo mě první rande s Liamam... “Tohle není rande, ale ten kotel jídla co jsem objednala (bez prdele objednala půlku věcí z menu) zaplatíš i tak ty, protože jsi mi před deseti lety strčil pavouka do školní tašky” :D JAKOŽE CO?

Jak se někdo, komu zbývá rok do dospělosti, může takhle chovat? A ještě lepší - jak tuhle knihu mohla napsat DOSPĚLÁ OSOBA???

Proč v každém druhém odstavci musel být zmíněn nějaký jiný film, seriál, kniha nebo slavná osobnost? Autorka si taky neumí vymyslet nic svého. Jen teda jedno - MAZÁNÍ NEGATIVNÍCH RECENZÍ NA INSTAGRAMU, ŽE?

Tady bylo prostě VŠECHNO ŠPATNĚ!
Humor nulovej. Romantická linka k poblití. Postavy k zastřelení.
- Travis nebyl tak špatný, ale jakože... Mei udělá fňuk a on už je ve dveřích s čokoládou, kakaem, sušenkama a zmrzlinou? Haló! JDI SI HLEDAT PŘÍTELKYNI, ŽIJ SVŮJ ŽIVOT A OD TÝDLE UTÍKEJ HODNĚ DALEKO!!!

Taky bych prosila vysvětlení, pro jakou věkovou skupinu tohle jako má být?
Pochybuju, že se to bude líbit víc jak dvanáctiletým holkám, ale ty zase nepochopí narážky na filmy, seriály a hudbu...

25.04.2021 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Je to klasika, kterou by měl znát každý a pokud jste viděli film a nad knihou váháte, tak hlavně 1., 3. a 6. díl opravdu za přečtení stojí, ale samozřejmě skvělá je celá série. Co ještě mohu doporučit je audiokniha, první díl namluvil Jiří Lábus, a i když vyslovuje jméno Harry jako "Hary", tak si na to po chvíli zvyknete. Pěkně mění i postavám hlasy, takže poznáte, kdo zrovna mluví.

28.12.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přesně můj šálek kávy! Tahle knížka v sobě má hate-love klišé, které se mi ale z nevímjakého důvodu prostě líbí. Líbí se mi i osobní rozvoj a posun hlavní hrdinky. Děj byl zajímavý i když se sem tam vlekl, hodněkrát mě překvapilo, co se stalo. Líbí se mi i časové zasazení děje - Anglie na konci 19. století, je to nádhera. Jedinou výtku mám k ukončení knížky - nemuselo být tak svižné. Ale celkově skvělá kniha. Určitě si ji někdy přečtu znovu.

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Já bych vám všem čtenářům řekla jediné: EADLYN NENÍ AMERIKA :) Hodně lidí říká, jak je tato kniha zklamala hlavně kvůli hlavní hrdince. Co vlastně ale můžeme čekat? Amerika vyrostla téměř v chudobě, zatímco Eadlyn jako budoucí královna... Je jasné, že výchova dělá dost a Amerika je skvělá matka, ale je dvě opravdu srovnávat v tomto ohledu nelze.
Eady se ze začátku knihy nechovala ve všech situacích přiměřeně, ale postupně si svoje chyby uvědomuje. Jako hrdinka mi ale i přesto celkem sedla :)
Mini spoiler:
Straaaašně jsem si oblíbila Henriho. Je roztomilý, stále pozitivně naladěný a opravdu se snaží na princeznu zapůsobit a získat si její přízeň a srdce. Proto se bojím Koruny, protože se obávám, že to přesně skončí tím klišé “jako děti se nesnášeli a v dospělosti se zamilovali” a vezme si Kyla. Ale pořád doufám, že ne :D

15.03.2021 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Eadlyn mi v Dceře nevadila, ne jako většině lidem, ale v Koruně je o dost příjemnější. Srovnala se, dospěla, je připravená vládnout jako královna. Trochu mě zklamalo, že se můj oblíbenec nestal Eadlyniným vyvoleným, i když k tomu měl skutečně blízko. Taky jsem ze začátku vůbec nevěřila její lásce k tomu, koho si vybrala. Přišlo mi to hrozně uspěchané, bezhlavé, každý si život představuje jinak, jsou úplně jiní...
Ale musím přiznat, že na konci knihy jsem měla na krajíčku právě kvůli tomu, jak jsou do sebe zamilovaní.
Celkově mě vývoj děje opravdu překvapil, i vývoj všech hlavních postav.

06.04.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Knihu jsem otevřela s tím, že jsem o ní slyšela a očekávala, že bude naprosto něco jiného a dechberoucího. A skutečně byla. Zajímavý námět i příběh, konec mě odrovnal a musela jsem nad knihou ještě několik dní přemýšlet. Zvláštní byl také celý koncept. Kniha nemá žádné kapitoly, je rozdělená poze na 4 části.
Co bych vytkla je, že některé části jsou zdlouhavé, pak se najednou skočí v čase... Romantická linka byla komplikovaná a ke konci knihy mi přišla celkem odfláknutá.
Celkově jí ale hodnotím velmi kladně, znovu ji ale asi už číst nebudu.

31.01.2021 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Já tuto sérii zbožňuju. Třetí díl mě vůbec nezklamal a ani ten předchozí. Vše do sebe zapadlo a dává smysl. Konec je trochu otevřený, ale už víme, že bude pokračování. Těším se! Brigit je výborná autorka, píše čtivě a její postavy a svět jsem si naprosto zamilovala. Ať už napíše jakékoli pokračování, já ho určitě budu číst.

13.08.2022 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Tak tohle mě hodně bavilo! Skvěle vymyšlený svět, příběh, zápletka a nečekaný konec. Čekala jsem více romantiky, když to má být podle Krásky a zvířete, ale nakonec mi to, že jí tam tolik nebylo, nevadilo. Vynahradilo to drama a napětí, tajemství a překvapení.
Posledních 150 stránek jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Byl to doslova zvrat po zvratu. Takhle napínavého jsem dlouho nic nečetla.
Opravdu se mi to líbilo a doufám, že se mi bude líbit i druhý díl. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

25.04.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak konečně jsem se i já dostala k téhle super sérii, i když už nejspíš vůbec nepatřím do správné věkové kategorie, co by tuhle knihu měla číst ????.
Ale i přesto se mi líbila a to je mi téměř dvacet :) Očekávejte romanťárnu pro puberťačky, ale tu sladkou a roztomilou.
Kniha mě překvapila. Není celá jen o lásce, ale také o intrikách, útocích a válce, složité minulosti a kastovním systému, který řídí postavám jejich celý život.
Určitě si knihu přečtěte, i pokud jste starší. Je to super oddechové čtení.

28.02.2021 5 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

9/10
Tlukot tisíců srdcí jsem si chtěla přečíst už když autorka sdílela to, že ji začala psát. Jako fanoušek série Selekce jsem se ihned po obdržení knihy ponořila do příběhu, aniž bych se podívala na anotaci (jak je u mě zvykem).

Enemies to lovers s tématikou hrdinské fantasy upoutala mou plnou pozornost. Oba hlavní hrdinové trpí nefunkční a neúplnou rodinou, záští, chtějí pro svou zemi to nejlepší a jsou připraveni se pro dobro lidu obětovat. Ale když se jejich cesty zkříží, uvědomí si, že jejich rodiny lhaly a celý život věří zkreslené verzi pravdy o historii jejich vlastní země.

Annika žije v království Kadier. Navzdory tomu, že žije ve světě, kde se jí říká jak se má oblékat a koho si vzít, miluje své království a je oddaná blahu lidí, kteří v něm žijí. Líbilo se mi, že Annika není jen nějaká bezmocná princezna; Je vynalézavá, odvážná a zvědavá.
Lennox žije na zámku Vosino v zapomenuté zemi a je nejobávanějším dahrainským vojákem. Věří, že city a milostné vztahy jsou jen rozptýlení a je odhodlán získat zpět své ukradené království. Avšak pod jeho zdánlivě chladnými vrstvami je laskavý a je opravdu snadné s ním sympatizovat.
Romantická linka byla vzrušující a sladká. Je opravdu zábavné sledovat postavy, které se z duše nenávidí, ale zároveň se vlastně poznávají a nachází k sobě cestu.

Postavy rodičů v této knize, jestli tu tragédii vůbec lze nazvat rodiči, by potřebovali dostat pár facek. Naštěstí zde najdeme plno úžasných a starostlivých vedlejších postav, které při čtení zvednou náladu.

Ubírám hvězdu, protože začátek byl pomalý a konec mi připadal uspěchaný. Navzdory zvláštnímu tempu je Tlukot tisíců srdcí přesvědčivý příběh. Zápletka byla překvapivá a pomalá romance zábavná.
Doporučuji všem romantickým duším a milovníkům Selekce. Hodnotím jako perfektní knihu devíti hvězdami

Za poskytnutí knihy tisíckrát děkuji @humbook a @humbook_blogeri
#spoluprace #humbookblogeri

03.07.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

(SPOILER) Kufr z nebe 7/10

Nesmírně laskavá, srdečná a i lehce praštěná Lin Rina je zpět. Tuto autorku mam obzvlášť ráda, jelikož svými Kronikami prachu a Limeou si mě zcela získala.
Nicméně u této knihy jsem mírně zklamaná. Dějově až tak moc nenadchla a byla velmi chaotická.

Hlavní hrdinku Elisu jsem si v předchozích knihách nijak neoblíbila. Byla jsem zmatená z toho, jaký vztah se buduje mezi ní a hodinářem Jamiem, než se objevila zmínka o Benjaminovi Greenovi. Jevil se mi trochu jako kopie pana Reeda, ničím zajímavý a prvoplánový. Ale vzhledem k tomu, že pana Reeda jsem v Kronikách zbožňovala, tak mi to nakonec nevadilo.

Celá záhada a řešení vraždy znělo klišé a je nejspíš dobře, že se autorka rozhodla vzdát technických detailů záhadného stroje, který byl ukryt na výkresech v lodním kufru.
Snad nejvíce mě potěšila poslední kapitola, kde se objevila Animant, protože ta mi scházela v průběhu celé knihy.

I tak ale musím autorce přiznat že si zachovala styl i jiskru a ve čtení jejich knih budu určitě pokračovat. Vždy jde o milé oddechovky.
Celkově hodnotím jako dobrou knihu sedmi hvězdami.

DĚKUJI ZA KNIHU, V RÁMCI SPOLUPRÁCE @HUMBOOKBLOGERI

10.12.2022 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Divoká říše 8⭐️/10⭐️
@staceymariebrown

Říká se, že je Divoká říše sexy jako Maasová a drsná jako Kristoff. Potvrdit toto tvrzení nemůžu, protože autory ještě nemám tolik načtené. Kombinace erotického napětí s krvavými a drsnými scénami mě rozhodně připoutala ke čtení tak, že jsem knihu doslova zhltla za dva dny.

Prostředí distopické Budapešti a obecně magický svět byly naprosto perfektně vymyšlené a vykreslené, i chladná a drsná atmosféra obávaného vězení. Dějová linka je pořádně našlapaná, takže se nenudíte ani na jedné stránce. Autorce se povedlo postavy a hlavně hlavní hrdinka dobře propracovat, že nepůsobily ploše a bez emocí, jak se to u novějších YA fantasy stává.

Hodnotím jako výbornou knihu, od které dostanete napětí, krvavé scény, žhavou chemii mezii hlavními hrdiny a také řadu nevyřešených tajemství, které se doufejme zodpoví v dalších dílech.

ZA EKNIHU K RECENZI DĚKUJI @humbook @humbook_blogeri A @endlessbibliophile

#spoluprace

23.11.2022 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Čtení na dvě hodinky, které určitě pomůže utřídit si myšlenky, priority, poklidit si v dílně, na pracovním stole nebo v počítači. Je velmi motivační, taková klasika, pokud chcete začít něco tvořit, malovat, psát knihu, atd.

28.12.2020 4 z 5

Nejistý zítřek Nejistý zítřek Avery Williams (p)

Pokračování, které je stejně dobré, jako první díl. Naprosto neočekávatelný děj i ukončení knihy. Hlavní hrdinka se někdy chová nepřiměřeně ke svému věku, ale to je asi jediná výtka, která se dá přehlédnout. Čte se jedním dechem. Rozhodně si někdy přečtu znovu.

01.11.2020 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

S blížícími se Vánoci přichází taky čas se podívat na Harryho Pottera A pokud vám už filmy nestači, podívejte se na tuhle novinku od @albatrosmedia
Harry Potter: Kouzelnický almanach je encyklopedie z čarodějného světa. Seznámíte se s kouzelníky, jejich každodenním životem, tradicemi i sporty. Navštívíte ta nejdůležitější místa, včetně Nemocnice U Svatého Munga, Ministerstva kouzel, Příčné ulice a Doupěte. Dostanete také pozvánku do Bradavic, kde prozkoumáte všechny jejich kouty, naučíte se nová zaklínadla a uvaříte nejrůznější lektvary. Nakonec se podíváme na výběr fantastických zvířat a bylinkářství. Jednoduše si tu každý milovník tohoto světa najde to své.

#spoluprace s @humbook a #humbookblogeri za knihu mockrát děkuji!

14.11.2023 5 z 5

Selekce 1–4 (box) Selekce 1–4 (box) Kiera Cass

(SPOILER) Selekce 1-3: BOŽÍ! Nádhera. Přečtu si znovu.
Dcera: Já bych vám všem čtenářům řekla jediné: EADLYN NENÍ AMERIKA :) Hodně lidí říká, jak je tato kniha zklamala hlavně kvůli hlavní hrdince. Co vlastně ale můžeme čekat? Amerika vyrostla téměř v chudobě, zatímco Eadlyn jako budoucí královna... Je jasné, že výchova dělá dost a Amerika je skvělá matka, ale je dvě opravdu srovnávat v tomto ohledu nelze.
Mini spoiler:

16.03.2021 5 z 5

První První Kiera Cass

Skvělé zakončení série. Upřímně jsem nečekala, že to bude tak dobré. První díl byl skvělý, druhý mi přišel o dost slabší, ale tenhle byl tak dobrý, jako první. Hodně zvratů, které jsem nečekala, zamotaný děj a ten konec... Překvapil mě. A taky dojal. Zarazila mě smrt několika postav, které jsem si dost oblíbila. Ale to vůbec nezkazilo knížce dojem.
Určitě si sérii přečtu znovu.

Teď mám jen obavu, že další dva díly - Dcera a Koruna - nebudou tak dobré jako tyto. Že se tam bude řešit pouze princezna a její nápadníci a už ne ty zajímavé věci, jako historie země, rebelové, politika, kasty atd. Na další díly se ale těším. A taky na povídkovou knihu, která má být boží :)

06.03.2021 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Musím říct, že druhý díl byl trochu slabší, než ten první, který je bomba. Hlavní hrdinka je chytrá, vtipná a i jsem se s ní docela sžila.
V tomto díle mi ale přijde strašně naivní. Vůbec nepřemýšlí nad důležitými věcmi a dělá úplně nepochopitelná rozhodnutí, přijde mi pořád nepříjemná a přecitlivělá. (Jakoby měla prostě celou knihu svoje ženské dny... :D )
Ale jinak je kniha skvělá. Četla se rychle, stejně jako první díl a už se těším na třetí. Věřím, že bude zase o něco lepší. :)

28.02.2021 4 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek... Ano, je to klišé, ne asi není pro 19 leté slečny jako jsem já... ale i tak je naprosto skvělá! Napínavý děj, příjemně vyprávěný, nepředvídatelné činy hlavní hrdinky. Zajímavý nápad na příběh, který je pěkně vymyšlený, dává smysl. Rozhodně stojí za přečtení.