Bettybook Bettybook komentáře u knih

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

"Největším úspěchem ďábla je to, když vás přesvědčí, že ho vidíte. Ale teprve když ho opravdu vidíte, máte z něj skutečný strach. A pak už je příliš pozdě.... Neboť v hlubinách možná jsou ďáblové, ale horší jsou ti, které si vytváříme sami."

Tohle mi v hlavě bude znít ještě hodně dlouho.

08.05.2021 4 z 5

Rozmary času Rozmary času Noelle Stevenson

Každým dílem lepší a lepší. Ačkoliv nemám ke skautingu žádný vztah, tak se mi série těchto grafických románů moc líbí.

06.05.2021 4 z 5

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Jedna z největších předností jsou za mě nádherné kresby. Možná nejhezčí, na které jsem snad kdy narazila. Příběh je fajn, člověk se více zamyslí nad problémy dospělých. Ovšem nebyl tak strhující jako u Sochaře.

14.04.2021 4 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Asi se budu lišit od stáda, ale to jsem jediná, která by tuto knihu nedoporučila mladším holkám? Je mi patnáct, a i tohle bylo na mě moc (myšlenka, že bych to četla ve třinácti), a to jsem obrněná z Dvorů od Maasový a od Elle Kennedy XD
Nejsem naivní abych si myslela, že dnešní děti (a ano započítávám se do toho i já) nevěděli nic o sexu. Ale kdybych měla tohle řešit ve třinácti? Dostala bych od mámy a druhou od futer, a jsem ráda, že se mě to netýká ani teď :D Na poučení dětí o sexu existují mnohem lepší knihy, change my mind.
Jinak kromě toho musím pochválit autorčin humor. Zasmála jsem se i nahlas. Za mě rozhodně 15+.

26.10.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Moje první kniha od Kasie. Oddechovka, dobrá přesně pro tuhle dobu. Chtělo by to ale lepší konec. Přes to u mě nejede vlak.

20.10.2020 3 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Tenhle díl se mi zdál oproti předchozím dvěma nejlepší. Tyler už nebyl takový idiot a Eden mi v rámci možností taky přišla lepší. A líbí se mi, jak se autorka vyžívá v popisu prostředí. Za mě od minulých dílu pokrok.

14.10.2019 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Příjemné počtení na 20 minutek s velmi výstižnými situacemi :)

05.09.2019 4 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Tak tahle kniha byla dokonalá. Sakra, už aby tady byl další díl! :D
Delší úvod mně vůbec nevadil, naopak jsem za něj ráda, jelikož mě uvedl do toho systému, jak to tam vše funguje. Díky němu jsem pak měla ten pravý požitek z knihy, a lidi, přísahám Vám, že budete mít i Vy, když překousnete delší úvod. Pochopíte, jak se to tam vlastně všechno má a pak narazíte na takovou tu pochutinu, na kterou všichni čekáte. A poslední, co bych chtěla říct... Bylo to čtivé, jak... :D

18.04.2019 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Autor psal knihu neobvyklým stylem a to, že to bylo napsané z pohledu "my". A to se mi líbilo. Ale se zpracováním mám problém jiný.
Nejdříve mi vadilo, že to nebylo napsané v kapitolách. Někomu, kdo je perfekcionista, by to mohlo vadit. Ale později už jsem to tak nějak nevnímala a soustředila jsem se na děj. Moje poprvé s LGBT tématikou odstartovala kniha Muffin a čaj, která mě neskutečně bavila. Hlavní postavy a jejich linky:
Cooper:
I když někteří píší, že by tam linka o Cooperovi vůbec nemusela být, já měla opačný pocit. Dobře, jeho linka nebyla dvakrát zábavná ani pozitivní, ale pořád měla něco do sebe.
Harry a Craig:
Jelikož je tahle kniha postavena na jejich lince, bylo by asi blbé, kdyby to bylo špatné a nikomu se to nelíbilo. Mně se tahle linka neskutečně líbila. Fandila jsem jim. (jak v tom, aby překonali ten rekord, ale hlavně, aby se k sobě vrátili :(). Prostě zamilovanost :3 Miláčci moji.
Avery a Ryan:
Nevím co jiného napsat, že se mi to líbilo. Prostě modrovlasý a růžovovlasý kluk. :3
Tariq:
Jelikož tam toho nebylo z Tariqovy linky moc, tak bohužel nemohu posoudit :/ Ale jinak mi Tariq přijde jako sympatický kluk.
Neil a Peter:
ÁÁÁCH... Shipuju Neila s Peterem :3

23.10.2018 4 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Takže začnu asi minusy, protože těch je méně, ale přeci tam jsou...
Začnu tím, že zhodnotím Zoevino chování: Na to, že Zoe byla dospělá žena, tak se chovala jako puberťačka, které právě skončil nebo nevyšel vztah. I když její vztah s Edem byl opravdu na spadnutí, nemusela to řešit věčným bulením a stěžováním si... I když je mi třináct let a tyhle věci jsou mi zatím na hony vzdálené, tak jsem si vážně klepala na čelo, co to má být. To by bylo k negativům (i když mám toho víc, tak to tady nechci moc rozebírat, protože je to věc docela důležitých spoilerů).
Co se týče plusů, tak příběh byl nádherný, i když prostě ten konec musíte odhadnout. Sice jsem věřila ve šťastný konec, ale co se stane mi bylo hnedka jasné...

09.10.2018 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Podle mě to autorka moc natáhla. Místy to bylo zdlouhavé a nudné. Jinak se mi to líbilo, ale fakt jim trvalo, než se k něčemu rozhoupali :D

23.05.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Nemám, co jiného dodat... Miluju

18.05.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Díl prakticky o ničem a už mě nebavilo, jakým způsobem hlavní postavy mezi sebou komunikovali. Ale na druhou stranu to bylo až na nějaké výjimky příjemné čtení a zakončilo to sérii... Prostě tenhle díl byl nejslabší.

11.05.2018 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Když to bylo všude omílaný, čekala jsem něco víc, ale nemám potřebu dát méně než 5/5. :)

08.04.2018 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Úžasný, ale Šepotání to nesahá ani po kotníky. :)

07.02.2018 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Ta povídka o Thornem? Bomba.

20.12.2017 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

OBSAHUJE SPOILERY:
TAK TOMUHLE ŘÍKÁM EPICKÉ FINÁLE! Mé modlitby byly vyslyšeny! Konečně!
Cress a Thorne se dali dohromady. JÉÉÉÉÉÉJ!
Ze've(Vlk) a Scarlet si vyznali tak jak se patří lásku. JÉÉÉÉÉJ!
Winter a Jacin. Láska na první pohled. JÉÉÉÉÉJ!
Cinder se stala královnou. JÉÉÉÉÉJ!
Jakože WOW.

16.11.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Abych pravdu řekla, mně se líbil víc film.

11.11.2017 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Jakože wow. Wow. Wow.

23.10.2017 5 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Skvělé zakončení!!! Já nevím jak vy,ale já miluju Morfea,i když je to takovej intrikán.

24.07.2017