Bettybook Bettybook komentáře u knih

Šóto Todoroki: Počátek Šóto Todoroki: Počátek Kóhei Horikoši

Miluji Todorokiho, takže díl zaměřený přesně na něho byl za mě velmi uspokojující a zatím nejlepší ze všech dílů.

30.04.2022 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Po dlouhé době kniha, která mě dokázala svým obsahem úplně rozsekat. Protože tohle bylo skvělé, boží atd. Jako pardon, ale já jsem byla naprosto okouzlena! Příběh nádherně plynul, postavy jsem si naprosto zamilovala, co víc si přát? To co jsem čekala, to jsem dostala v desetinásobné míře. A španělština v knize mi vůbec nevadila, ba naopak, ještě více upevnila příběhu tu dokonalou atmosféru, která mě provázela až do samotného konce. Rozhodně záležitost na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. #Yadrian

03.04.2022 5 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Tohle byla záležitost, u které jsem se cítila více jak komfortně. Autorka s humorem popisuje každodenní strasti a i insecurities, které většina z nás má. I já mám své nedokonalosti a díky autorce jsem na chvíli pocítila znovu nalezenou jistotu. Doporučuji!

03.04.2022 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Tahle kniha je pro mě definicí hromádky neštěstí, protože to BYLA jedna velká hromádka neštěstí. Ten popis sexuálních scén a v podstatě celý překlad byl tak špatný, až jsem se hanbou propadala. Ačkoliv to má takovou velkou chybu, tak se to na druhou stranu četlo dobře a nerada to říkám, protože si potom připadám jako jeden velký protimluv XD

26.02.2022 2 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Kniha se prostě vyvedla. Na to se nic jiného říci ani nedá. Růžová ořízka a ilustrace? GENIÁLNÍ. Co se týče povídek, tak některé mě bavily méně a některé více, ale to je dle mého normální a každý si tam zase přijde na své.
Zde jsou mé pětihvězdičkové povídky :3

1. Šťastně nezamilovanej - Radek Blažek
2. Jak jsem šla na záchod - Martina D. Antonín
3. Pecka jak z broskve - Sára Vůchová
4. Pozdní léto, sobota odpoledne - Eva a Klára Pospíšilovy

06.02.2022 4 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Co jsem se u seriálu smála non-stop, tady jsem se zasmála párkrát za celou knihu. Zcela to postrádalo veškerý humor, který seriál má. Ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji jako průměr.

06.02.2022 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

(SPOILER) K tomuto se musím vyjádřit a to bohužel negativně. Dám ti slunce je moje nejoblíbenější kniha za rok 2019 a doporučuji ji kudy chodím. Ale toto... Toto mě silně zabolelo u srdíčka.
Měla jsem hodně vysoká očekávání, co si budem, ale nečekala jsem, že to bude vyloženě takový průšvih. Jak říká slečna pode mnou, dost tomu uškodil ten milostný trojúhelník, který mě vytáčel na maximum. Plus to Lenniino dosti ignorantské chování vůči své rodině tomu dodávalo korunu. A tím se Lennie stala nejotravnější hlavní hrdinkou, o které jsem kdy četla.
Vůči Dám ti slunce obrovské zklamání.

20.01.2022 2 z 5

Limea Limea Lin Rina

Autorčin styl psaní jsem zde z Kronik prachu poznávala, a přišel mi velice známý. Ovšem bylo zde poznat, že to je autorčina prvotina a proto mi přišly Kroniky prachu o hodně lépe zdařilé. Co si neodpustím a musím poznamenat, byl opět konec, a abych byla přesnější: závěrečná bitva, či vyřešení zápletky. Autorka by na tomhle opravdu měla zapracovat, protože to bylo celé zase uspěchané a až moc jednoduše vyřešené. Toto mi chybělo, abych dala knize plné hodnocení.

27.12.2021 4 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Po delší době kniha, která dokázala nasytit moje čtecí chuťové buňky. Byla jsem příběhem naprosto oslněna! Zážitky ze zvratů byly přímo povznášející. Dámy a pánové, tohle přesně chci v YA fantasy literatuře číst!

27.12.2021 5 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Na autorčinu prvotinu to nebylo špatné, ovšem bylo tam spoustu věcí, které by potřebovaly doladit. Chvilku mi trvalo si zvyknout na česká jména a české prostředí, i když za to palec nahoru, protože kdo si na to v dnešní době vzpomene, že žijeme v České republice. Za co palec dolů: nemastné neslané dialogy a také by to chtělo více stránek. Jsem zvědavá na autorčinu druhou knihu a určitě se do ní pustím.

21.11.2021 3 z 5

Královská hra 5 Královská hra 5 Nobuaki Kanazawa

Jak jsem byla na začátku série mile překvapená, závěrečný díl byl za mě velkým zklamáním. Z hodnocení mi vychází v průměru 4/5, ale stejně mám z toho hrozně špatný pocit. Možná jsem moc velká citlivka, ale zde brutalita překračovala meze, change my mind.

14.11.2021 3 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

Ááách, tohle zase bylo něco. Skvělý příběh nabušený humorem, sexem a emocemi. S Jaredovými průpovídkami jsem se hodně nasmála, co si budem, ale úsměv z tváře mi smazala autorčina ťafka v podobě konce. Takhle to skončit nesmí, prostě ne. Potřebuji nutně další díl.

07.11.2021 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Tahle divadelní hra by se dala nazvat dvěma slovy: Zmatené hádání, nic jiného v tom nehledejte. Přesto dávám dvě hvězdičky za svižnost a za Kreona.

30.10.2021 2 z 5

Královská hra 1 Královská hra 1 Nobuaki Kanazawa

Ach, ty mangy mě nepřestávají překvapovat... Ale v dobrém, samozřejmě.
Já si to přiznám, jsem cílovka, proto se mi to tolik líbilo. Kdybych to četla o něco starší, nejspíše bych nějakou tu hvězdičku ubrala, co se týče toho sexuálního podtextu, který jsem vůbec nečekala. Ale v tuto chvíli mě to hodně mile překvapilo a těším se, co bude dál.

27.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 12 Zaslíbená Země Nezemě 12 Kaiu Širai

Jakože ten konec??! Hned potřebuju další díl!!

24.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 11 Zaslíbená Země Nezemě 11 Kaiu Širai

(SPOILER) Setkání Huga alias Šéfíka a Lucase bylo nejvíc v topu :3

23.10.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 10 Zaslíbená Země Nezemě 10 Kaiu Širai

Příběh čím dál tím víc eskaluje a já to miluju!

23.10.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl. Sice se to celé otáčelo okolo Charlieho a jeho problému, ale to mi vůbec nevadilo, naopak mě to hodně zaujalo a Srdcerváči dostali díky tomu nový rozměr.

09.09.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Opět přečteno jedním dechem jako Introvertka v hlučném světě. Debbie Tung boduje svými nápaditými a výstižnými situacemi.

25.08.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Pokud si o příběhu nic nezjistíte a jen se podíváte na obálku, zaručuji vám šokující čtení. Okamžitě potřebuji další díly, abych se dozvěděla, jak to s dětmi skončí.

12.08.2021 4 z 5