Betka175 Betka175 komentáře u knih

20.07.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

je prostě skvělá! :-)

29.06.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Moc sem mi to líbilo, hrozně ráda "utíkám" z reality do jiných světů ..baví mě si představovat, jak asi všichni ti prapodivní tvorové vypadají a chtěla bych umět slyšet ty hmyzáky, jak si povídají :-) ...tahle knížka splňuje dokonale bláznivou fantasy :-)

01.05.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Úžasná, dokonalá knížka, psaná s citem a humorem. Spoustu slz mi ukáplo, takže mám některé stránky celé zkrabatělé, ale odložit jsem ji nedokázala a přečetla jsem ji jednim dechem za 1 den.....je to zkrátka knížka, co má duši :-)

05.03.2015 5 z 5

Méďové Méďové Václav Chaloupek

Jako dítě jsem milovala jak knihu tak i Večerníček o nich :-)

Encyklopedie koní a poníků Encyklopedie koní a poníků Tamsin Pickeral

Moje první knížka o koních :-)

Přehled středoškolské chemie Přehled středoškolské chemie Jiří Vacík

Výborná kniha!

15.08.2014 5 z 5

Knížku jsme měli v povinné četbě na střední, vůbec mě nebavila, přečetla jsem ji jen proto, že jsem musela, ale bylo to pro mě utrpení.

15.08.2014 2 z 5

Nový přehled biologie Nový přehled biologie Stanislav Rosypal

Zatím asi nejlepší ucelená kniha o biologii s nejnovějšími poznatky, učila jsem se z ní i na přijímačky a sice ji mám celou zamatlanou od toho, jak ji často používám, ale stejně je to moje nejoblíbenější "učebnice biologie" :-)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Stránky téhle mé knížky jsou hodně flekaté a zkrabacené..od slz ......opravdu dojemný, úžasný příběh!

Kůň, který si mě vybral Kůň, který si mě vybral Susan Richards

Jedna z mých oblíbených knížek...vždy mi u ní ukápne slza :-)

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Bonnie Bryant

Jako malá, když jsem začínala jezdit (bylo mi 11) jsem tyhle knížky zbožňovala, přečetla jsem skoro všechny, které B. Bryant napsala a ač jsem už dospělá, tak ty, které mi zbývají si určitě ještě přečtu. :-)

První pomoc pro koně První pomoc pro koně Sabine Heüveldop

Skvělá a dle mého názoru i nezbytná příručka pro všechny milovníky koní, velmi dobře a jednoduše napsaná....bezvadné jsou poučné obrázky :-)

15.08.2014 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Moje nejoblíbenější knížka od J. Herriota :-)

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Kniha mého srdce, mohu ji číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí. :-)

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Tuhle knížku by si měli povinně přečíst všichni :-) ....především zastánci a podporovatelé komunismu!

11.08.2014 3 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

V dětství jsem tuhle knížku milovala, přála jsem si být Robinsonem...ztroskotat, postavit si chýši, pec a chovat kozy ..atd. :-) ...Četla jsem ji asi 6krát :-)

11.08.2014 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale knížky Analfabetka ani Stoletý stařík mě vůbec nenadchly, četla jsem je, protože patří mezi bestsellery a já doufala, že tím pádem budou tedy opravdu dobré a čtivé. Ale jsem velice zklamaná, celou dobu jsem se vyloženě nudila a Analfabetku jsem nakonec asi v půli vzdala, vyloženě mi vadily dlouhé popisné pasáže na začátku a značná absence přímé řeči, která by děj trochu "urychlila", pořád jsem čekala, kdy přijde nějaká "akce" , nějaký jeden velký nečekaný zvrat, který by mě zatáhnul do příběhu a já díky tomu zapomněla na realitu, ale bohužel se nic takového nestalo. Všechny zvraty, které se v knihách staly, byly hrozně průhledné a daly se předvídat dopředu, tudíž žádná zábava ani překvapení čtenáře ve formě nečekaného rozuzlení se nekonalo. Takže za mě ne, podruhé už po knihách J. Jonassona nesáhnu.

06.08.2014 1 z 5