berila berila komentáře u knih

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Ač autor patří mezi mé největší oblíbence, tak tahle kniha se mi moc nelíbila. Splnil si svůj sen se čtyřmi příběhy spojenými do jedné knihy, ale nějak to drhlo. Doufám, že příště to opět bude "starý dobrý"David Raker.

12.09.2022 3 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Plně se ztotožňuji se všemi pochvalnými komentáří. Nešlo se od knihy odtrhnout, napínavá a čtivá až do konce. Určitě si nenechám ujít i další díl.

01.09.2022 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Tohle byl tedy povedený thriller a začátek nové série. Ač téma mafie nemusím , tak tady se vše pěkně prolínalo, že mi to nevadilo. Napsané čtivě a svižně a právě proto bych já osobně autora nepřirovnávala k Nesbøvi, protože ten je na můj vkus moc rozvláčný a pro mě hůře stravitelný.

31.08.2022 5 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Přidávám se k těm méně spokojeným čtenářům. Autorka bezesporu psát umí, ale už mě příběhy tolik nebaví. Zpočátku to mělo úplně jinou šťávu. Uvidím, co bude dále.

31.08.2022 3 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

No, tady nám to autor pěkně zamotal a rozmotal až na samém konci. A snad právě proto se mi tento díl tolik nelíbil, až závěr vše objasnil. Další díl si určitě ujít nenechám.

31.08.2022 4 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Už první díl byl výborný a tenhle snad ještě lepší. Určitě všem doporučuji.

31.08.2022 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Mě, bohužel, tato kniha příliš nebavila. Četla jsem od autorky daleko lepší knihy.

31.08.2022 2 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Úžasný syrový a drsný thriller. Autor psát umí, žádná hluchá místa, jízda od začátku až do konce. Trochu mám strach ze zatím posledního dílu, ale určitě si ho nenechám ujít.

10.08.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Nemohu jinak, než dát plný počet. Tohle byl jeden z nejlepších dílů série. Už se nemůžu dočkat pokračování.

10.08.2022 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Autora mám ráda, jeho styl psaní mi maximálně vyhovuje. Takhle si já představuji klasickou detektivku.

05.08.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pro mě byl tento díl překvapením. Autorka mi na detektivky moc nepasovala, ale tady v tom případě mi "románový způsob" vůbec nevadil a příběh mě bavil až do konce. Určitě sáhnu po dalším dílu a už se na něj těším.

04.08.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět další výborný díl, tohle je opravdu vynikající série. Všem doporučuji k přečtení.

04.08.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Autorku jsem chválila již ve "Vesnici" a toto se mně líbilo snad ještě více. Jakmile se objeví další kniha, určitě po ní sáhnu, protože tohle je velká naděje a už v tomhle věku - to tedy klobouk dolů.

07.07.2022 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Že mě rozčiluje Sebastian, to už jsem zmínila. Teď se k tomu přidává i jeho dcera. Opět otevřený konec, takže nezbývá nic jiného než se dát do dalšího dílu. Všem opět doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Tady nemohu jinak, než dát plný počet. I když mě hlavní hrdina maximálně štve, přesto doporučuji všem k přečtení. Téma hodně aktuální a bohužel si nemyslím, že se to nějak změní. Stačí se jen občas mrknout na internet a člověku je z toho teskno.

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Ale tohle vůbec nebylo špatné a celkem se divím nízkému hodnocení. Mně se to líbilo, takže jsem spokojená.

07.07.2022 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Výborný psychothriller a na konci nechť si každý vybere, čemu má věřit.

07.07.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Výborný thriller, co jiného dodat.

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tak nějak nevím, přečetla jsem poslední dva díly série rychle za sebou a podle mě úroveň série od 11. dílu klesá. Poslední dva díly mě neoslovily a skoro bych to viděla na konec série, bohužel už mě to přestává bavit. Určitě mnoho čtenářů bude mít rozdílný názor, ale já si za ním stojím.

07.07.2022 3 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Autorku jsem doposud neznala, proto je to pro mě velké překvapení. Román se mi moc líbil a plně souhlasím s přirovnáním k Mornštajnové, kterou mám velmi ráda. Určitě všem ženám vřele doporočuji k přečtení.