Belanna Belanna komentáře u knih

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Knížka se mi líbila. Skrývá hned několik tajemství, které se postupem odkrývají. Z Maggie jsem měla rozporuplné pocity a místy mi nebyla moc sympatická.
Líbil se mi prvek vložených dopisů, u kterých jsem dost dlouho netušila, kdo je píše.
Příběh zrovna šťastně nedopadl, ale i to má dvě strany mince.

28.08.2021 4 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Začátek knížky byl trošku chaotický a navíc mi nesedla postava detektiva Preduskiho, ale potom se příběh rozjel. Byl plný napětí a ubíhal velmi rychle.
Pan Koontz svým psaním dokáže zmobilizovat představivost na maximum.
Sympatická mi byla Connie a její dar člověka správným způsobem vyhecovat.

25.08.2021 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Příběh Safiry a Eragona pokračuje a vyvíjí se.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a větších akcí jsem se dočkala až na konci knihy. Přesto je to pěkné a pohodové čtení.

22.08.2021 4 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Od této knížky jsem neměla žádné očekávání, do rukou se mi však dostal velmi dobrý psychologický román.
Vůbec to není nudné čtení. Autorka vykreslila podrobně profily hlavních postav, vliv nedostatku lásky v dětství na celý další život a přinutila tak čtenáře opravdu hodně přemýšlet. Chvilkami mi vcelku mrazilo.

17.08.2021 4 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Přestože všechny předchozí knížky jsem doslova hltala, Věk supernovy šel naprosto mimo mě. Nápad knížky o dětském světě se mi líbil, ale zpracování jsem čekala úplně jiné.

07.08.2021 2 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Povedený thriller, plný napětí a zvratů. Vše podtrhuje prostředí malého ostrova a vyprávění z pohledu malého, ale bystrého chlapce. Chvílemi jsem si opravdu připadala jako na vlnách, které autor spolu s plážemi a útesy dokáže mistrně vykreslit.

02.08.2021 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Zdařile napsaný thriller.
Autorka má dar skvěle vykreslit charaktery a profily postav.
Děj má spád a nechybí notná dávka napětí. Obdivovala jsem vytrvalost a odhodlání hlavní hrdinky a místy jí opravdu hodně litovala. Celkově se mi knížka líbila.

21.07.2021 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Dočetla jsem, horko těžko.
Několik zajímavých zápletek vecpaných do jedné knihy. Začátek se vleče až druhá půlka knihy se malinko rozjede. Autorka popisuje dopodrobna malichernosti a ty vážné věci ustupují do pozadí. Postavy nejsou dvakrát sympatické.
Tahle knížka mě neoslovila.

11.06.2021 2 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Výborná kniha. Připomínala mi dominové kostky, do první cvrnknete a pak už to jede ....
I tady si autor udržel svůj osobitý humor a vtipné dialogy, ale také nám více odkryl soukromé životy vyšetřovatelů a ukázal, že i obyčejné životy se dokážou neskutečně zamotat.

11.04.2021 5 z 5

Dny narkózy Dny narkózy Stanislav Rudolf

Jedna z mnohých knih z knihovny mého otce, kterou jsem přečetla. Pamatuji si, že velký dojem na mě tehdy neudělala.

28.08.2022 3 z 5

Čertík a jeho svět Čertík a jeho svět Marcel Safír

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Místy úsměvná a místy slzavá.
Měly ji rády i moje děti.

28.08.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ani druhá knížka Strašidelných domů mě nenadchla. Začátek se mi líbil, ale potom jsem měla problém knížku vůbec dočíst. Očekáváné mrazení se nedostavilo a závěr knížky mě pak už takřka nebavil. Zřejmě spadám do špatné skupiny čtenářů.

26.10.2021 2 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Poslední díl se mi líbil ze všech nejvíc. Bylo tu více dobrodružství a mnohé překvapivé momenty. Všechny hrdiny jsem si ještě více zamilovala.
Jsem ráda, že se ke mně tato série dostala. Jen doporučuji číst jako celek.

13.10.2021 4 z 5

Slepý instinkt Slepý instinkt Andreas Winkelmann

Knížka na mě zapůsobila. Zajímavá zápletka, napínavé již od začátku, místy až mrazivé, plné akce a u policie slouží normální lidé.
Pátou * dávám autorovi za zvířátka :)

10.10.2021 5 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Nebýt vleklého úvodu, neměla by tato kniha chybu. Životní cesta Pen, její víra, odhodlání a přerod, Anglie v 17. století, historické události a poměrně velké množství postav je poutavě zasazeno do tohoto rozsáhlejšího románu.
Autorka opět perfektně vykreslila dobovou atmosféru i charakter postav. Nezapomněla ani na lásku a romantiku.

30.09.2021 3 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Opět jsem se bavila. Akce, humor, akce humor.
Nakopává to fantazii a představivost. Tohle můžu.

29.09.2021 5 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Paní Vaňková je spisovatelka historických románů a to se odrazilo i v této knížce. Vznikla tak velmi poutavá, čtivá a zajímavá knížka. Nechybí tu ani romantika.
Velmi povedené.

29.09.2021 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Nemůžu jinak než za 5*.
První kapitoly byly jen takové lehoučké seznámení, ale po té, co se příběh rozjel, se už nedalo přestat. Střídá se tu vyprávění Jess, které jsem celou dobu hodně držela palce a myšlenkové pochody její psycholožky, které jí pronásledují jak velký černý mrak.
Tentokrát jsem ani náznakem neodhadla konec.

27.09.2021 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Zvláštní příběh, originální námět, čtivý styl psaní a přesto se nemohu zbavit pocitu, že nebýt vojenských agentů a občas drsnějších scén, celé by to působilo jako pohádka pro dospělé stylu Kráska a zvíře.
Nespokojená nejsem, byla to změna.

24.09.2021 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Knížka se mi četla dobře, i když začátek byl pro mě rozvleklý. Místy mi nastalé situace připadaly trochu přes čáru a taktéž i chování lidí.
Celkový dojem není nic mimořádného..

21.09.2021 3 z 5