bekule bekule komentáře u knih

Květy v poušti Květy v poušti Elizabeth Haran

Neskutečně naivní červená knihovna jak z první republiky, ovšem autorce nelze upřít čtivost.

03.10.2023 3 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Naprosto zbytečný nejslabší díl.

29.09.2023 2 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Zase jdu proti proudu, tady je hodnocení v modré, já dávám plný počet a oproti většině hodnotících mě se líbilo ještě víc než Letní sázka. Autorčin pomalý styl mě připomíná moji oblíbenkyni Petru Hülsmann a její Hamburgskou sérii. Postupné seznamování se s dvojicí během dvanácti let a deseti dovolených , aspoň pro mě, nebylo vůbec nudné , naopak .

21.09.2023 5 z 5

Nová divočina Nová divočina Diane Cook

2,5
Postapo nebo dystopii " povedenou" ,mám ráda moc - Cesta,Silo, Písek,Městečko Pines,Devět nocí, Naslouchač. Ovšem tohle povedené nebylo,škoda . Ani jedna z postav nevzbudila mé sympatie, tím pádem mě bylo jedno jak příběh skončí,kdo přežije a kdo ne.Vedlejší postavy jsou tam jen jako plochá kulisa bez emocí. Nebavilo , nedoporučuji a jsem ráda že jsem dokázala dočíst do konce.

18.09.2023 2 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

3,5
Sice nedosahuje kvalit skvělého Údolí tyrannosaura, ale jako nenáročná dobrodružná četba proč ne. Pro mě velké plus že je příběh dělen do krátkých kapitol sledujících střídavě jednotlivé aktéry dobrodružství. Jen za tu "supermanku" Abby bych strhla dvě hvězdičky ta je tak nereálná až z toho bolí oči.

07.09.2023 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Broskev28 to před třemi lety dokonale vystihla,není co dodávat. I když pro mě je stále dechberoucí díl Na Věrnosti - a už si začínám myslet že v tom má prsty Frank Mackey,protože tady mě to začalo hodně bavit v momentě kdy se tu objevil on. Tajemný, doufám si tvrdit nezapomenutelný díl.

04.09.2023 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Moje třetí autorčina kniha a opět skvělá. Nejvíc mě chytil Kamilin příběh, Alice byla taková neslaná nemastná a se Sylvií a Patrikem mě moc sympatizovat nešlo, naštěstí se objevil celkem normální Rosťa. Docela by mě zajímal další osud Lukáše,babičky,Kamily,Kubíka...Dana? .

30.08.2023 5 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Pohádka pro dospělé přesně v Robinsovském stylu, zábavné poučení o výrobě piva atd.

25.08.2023 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Stále lepší a lepší dobrodružná série ,mnohem lepší než podobná Pendergrastovská od Prestona s Childem. Zde během celého dobrodružství sledujeme tři skupiny operující na různých místech světa aby se nakonec vše propojilo.Je to sice fikce ale Rollins vždy v dovětku uvádí od jakých ověřených faktů se jeho příběh odvíjí. Doporučuji všem milovníkům Indiana Jonese a spol.

16.08.2023 5 z 5

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Nebylo to špatné čtení, i když o třídu slabší než série s Lincolnem Rhymem. Místy zdlouhavější , ovšem napětí je opět až do úplného závěru.

04.08.2023 4 z 5

Modrá ložnice a jiné povídky Modrá ložnice a jiné povídky Rosamunde Pilcher

Pro mě také nečekané překvapení, žádná červená knihovna ale obyčejné povídky ze života, bez velkých dramat nebo nečekaných rozuzlení. Příběhy jen tak nenásilně plynou, tak ja jde život. Milá,pozitivní četba.

01.08.2023 3 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Každý ze tří příběhů je trochu jiný, jeden se celý odehrává ve Vídni,druhý vyšetřuje sám Petr a ve třetím jsou tak trochu "odstraněni všichni tři na Moravu". Ač nemám historické romány ráda už první díl mě chytil a tento druhý je ještě napínavější a zábavnější .

27.07.2023 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Zatím nejslabší díl s podivným Pendergastem.Podobně jako Work o několik komentářů níže jsem byla nadšena Údolím tyranosaura ,tohle byla neskonalá nuda. Takže kdo to z této dvojice kazí je pravděpodobně Child.

25.07.2023 2 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Příjemná čtivá oddechovka,být vě věkové kategorii které je určeno asi bych hodnotila výš.

25.07.2023 3 z 5

Bestiář Bestiář Taňa Maljarčuk

Nádherná povídková kniha o různě podivínských lidičkách.Místy tajemně magické,místy trhle obyčejné,každá povídka je pojmenována podle zvířete nejlépe vystihujícího situaci či postavu. Opravdu skvělé - doporučuji! Díky výzvě už druhý autor (Žadan,Maljarčuk)který mě nadchl.

10.07.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Moc povedená celá série,napínavé,svižné,čtivé bez hluchých míst, velká škoda že už nebude pokračování.

10.07.2023 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Tohle bylo utrpení dočíst. Běh času i Rusovláska mě nadchly, toto bylo zklamání .Trošku to zachránil konec, až posledních asi 50 stran mě celkem chytlo, ale celkový dojem - nuda.

07.07.2023 2 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Tak ani Nesbo mě k nadšení ze severských detektivek nestrhl. Píše sice velmi čtivě a první část až do opileckého extempore mě bavila,tam se to zadrhlo a pak už to bylo spíš trápení a vyhlížení konce.Kdo bude poslední oběť bylo tak neuvěřitelně předvídatelný, to bylo jasný jen jak se objevila na scéně. Nechápu to nadšení pro alkoholika za kterým zůstávají mrtví nebo doživotně zmrzačení. Docela by mě zajímalo jestli by měly takové pochopení fanynky Harryho Hola mít takového ožralu doma, mě osobně stačil podobný případ v sousedství(a to ani nezpůsobil ničí smrt).

30.06.2023 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

První polovina byla neskutečně nudná,druhá naopak velmi čtivá a i trošku napínavá ,jako by jedna sestra napsala první část a druhá ten konec. A asi chápu pojem thriller trochu jinak, nějak jsem ho tady nepostřehla.

14.06.2023 3 z 5

Dítě jitra Dítě jitra Pauline Gedge

Moc pěkný historický román i když pro mě je od autorky nepřekonatelná trilogie Vládcové obou zemí.

09.06.2023 5 z 5