Modrá ložnice a jiné povídky

Modrá ložnice a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84930/bmid_modra-loznice-a-jine-povidky-65dddb9411478.jpg 4 14 5

Půvabné povídky o lidech, kterým nenadálá příhoda hluboko zasáhla do života a dala mu zcela jiný smysl. Autorka vypráví především o dětech a ženách všeho věku, kterým osud přivede do cesty nové přátele, nové vztahy a vyřeší i staré bolesti a křivdy. Hrdinové povídek jsou prostí lidé žijící na anglickém venkově, mající vyhraněný smysl pro spravedlnost a kteří se buď smiřují se životem, jaký doposud vedou, anebo naopak touží alespoň po malé změně. Dobře vypointované, sympaticky starosvětské povídky jsou oslavou všedního života a dobrých mezilidských vztahů zdroj: mlp.cz... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Blue Bedroom (and other stories)

bekule
01.08.2023 3 z 5

Pro mě také nečekané překvapení, žádná červená knihovna ale obyčejné povídky ze života, bez velkých dramat nebo nečekaných rozuzlení. Příběhy jen tak nenásilně plynou, tak ja jde život. Milá,pozitivní četba.

Hobo
30.08.2018 4 z 5

O autorce jsem měl neurčité povědomí, že jde o spisovatelku zamilovaných braků, takže mě tato sbírka povídek příjemně překvapila. Určitě si od ní ještě něco přečtu.

MinaHawke
04.04.2017 5 z 5

Moc hezké povídky, kniha se mi moc líbila.

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Nečekejte romantické zamilované příběhy, které jsou s Pilcherovou spojeny. Potkáte příběhy setkávání - a vztahů. Ne vždy mezi mužem a ženou. V titulní povídce Modrá ložnice potkáme dospívající dívku, která se ne a ne vyklubat z dítěte do ženy. trápí se taky tím, že se její otec po smrti maminky znovu oženil. A jeho nová žena čeká dítě...Dívka se s tím nemůže vyrovnat. Ne že by na ni nová matka byla zlá, ale maminka to není. Teprve, když musí zvládnout situaci předčasného porodu, kdy je otec k nedostižení konečně dospěje a objeví, že nemá novou maminku, ale vzácnou přítelkyni.
I další povídky jsou v podobném duchu a rozhodně stojí za přečtení. Nenechte se odradit jménem autorky. Jak už jsem napsala u knihy Návrat domů, jsou některé její tituly, které byste neměli nechat stranou.

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Příjemné čtení, povídky jsou zpracovány velmi jednoduše, ale účelně - člověk při čtení užasne, z jakých témat se dá stvořit čtivá povídka.

Rosamunde Pilcher
anglická, 1924 - 2019
2006  87%Hledači mušlí
1998  90%Návrat domů
1994  64%Divoký tymián
2002  85%Zimní slunovrat
2008  74%Září

Kniha Modrá ložnice a jiné povídky je v