bbara155 bbara155 komentáře u knih

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Na začátku jsem trochu váhala, jestli mi tento styl vyprávění sedí nebo ne, ale pak mě docela dostal. Autorce se podařilo nepřešvihnout žádnou z rovin, které v knize jsou, všeho je tak akorát: romantiky, sexu, vtipu. Možná jen napětí mohlo být ještě o kapku víc, ale nevadí. Příběh se mi líbil a hlavní hrdinka je sympatická.

12.06.2014 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Romantický, snadno předvídatelný příběh, občas trochu zdlouhavý. Přesto se čte dobře a je to příjemná a nenáročná oddychovka. Škoda, že další kniihy této autorky jsou upírské, jinak bych si je přečetla taky.

03.06.2014 3 z 5

Království Království Amanda Stevens

Napínavé, romantické tak akorát a těším se na pokračování.

19.05.2014 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Kniha mě naprosto nadchla! Po pomalejším rozjezdu napínavý děj, dobré postřehy i skoro filosofické úvahy. Pěkný čtivý román občas i s humorem a zajímavými nápady.

22.04.2014 5 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Nenáročné příjemné čtení. Na dovolenou i jako relaxaci.

01.04.2014 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Docela napínavý horůrek s množstvím krve a mrtvol. Tedy na můj vkus jich tam bylo až moc. Ale čte se docela dobře, není to nuda.

27.03.2014 3 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Zajímavé, jen konec mě trošku zklamal

25.03.2014 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Červená knihovna maskující se za thriller. To není čtení pro ženy - to je čtení jen pro určitý druh žen :-) Škoda dobrého nápadu.

14.02.2014 1 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Proč musejí být všude upíři!! Aůůů! Škoda, že jsem na upírská témata tak alergická. Knížka byla jinak akční, napínavá, bavila mě.

17.01.2014 4 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Asi tak do dvou třetin docela slibně se rozvíjející děj, četlo se mi dobře. Ke konci je kniha sice docela napínavá, ale rozuzlení zápletky mě zklamalo.

13.01.2014 3 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Některé knihy musí člověk číst v určitém věku, aby na něho patřičně silně zapůsobily. Stalo se mi to například u Steinbeckova románu Na východ od ráje, který jsem četla ve dvaceti a byla jsem z něj celá pryč. U téhle knihy jsem ten správný věk prošvihla. Jsem už asi moc okoralá a trošku cynická, takže jsem se nad některými pasážemi trošku ušklíbala. Dost mě iritovalo velmi americké oslovení "taťka Bůh" a taky jsem dost brzo odhadla, jak kniha dopadne. Přesto mě párkrát i vehnala slzy do očí a celkově se mi líbila.

16.12.2013 4 z 5

Neúprosný Neúprosný Simon Kernick

Bezvadný thriller, napínavý a čtivý, nemohla jsem se odtrfnout! Jedna z autorových nejlepších, ale on má dobré všechny :-)

10.12.2013 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila a možná proto jsem byla dost zklamaná. Vágní příběh s několika hluchými místy, ani moc vtipná ani moc napínavá, tajemství nic moc. Měla jsem pocit, že jako povídka to určitě bylo o hodně lepší, než to roztáhnout na celou knihu.

09.12.2013 3 z 5

Temné uličky Temné uličky * antologie

Nejvíc se mi líbila Butcherova povídka, Green nic moc. Celkově velmi zdařilý sborník.

02.12.2013 4 z 5

Mrazivé dědictví Mrazivé dědictví Romain Garnier

Odložila jsem nedočtené, nějak se tím nemůžu prokousat.

23.11.2013

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Překrásné :-)

18.11.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Jiří Hájíček mě opět dostal! Po Selským baroku jsem už trošku věděla, co můžu čekat a nezklamal, spíš naopak - nadchl! Sice na mě knížka působila mírně depresivně, ale úplně mě vtáhla do děje. Znovu jsem se ocitla v osmdesátých letech minulého století a pak v prvních letech budování kapitalismu. Protože jsem tehdy žila střídavě v Brně a v Praze, nevnímala jsem příliš spory a události okolo Temelína, ani jsem doteď nevěděla, kolik vesnic bylo kvůli tomu srovnáno se zemí. Jsem ráda, že Hájíček je tak výborný spisovatel a toto téma dokázal tak mistrně zpracovat, navíc ještě z pohledu dívky a mladé ženy. Jeho postavy jsou realisticky vykreslené a uvěřitelné, příběh zajímavý, vůbec jsem se od knížky nedokázala odtrhnout.

17.11.2013 5 z 5

Vražda na druhou Vražda na druhou Miluše Dovrtělová

Docela dobrá moderní detektivka s trošku překombinovaným závěrem. Stylem psaní Dovrtělová připomíná Veroniku Černuckou.

04.11.2013 4 z 5

Vražda v lázních Třeboni Vražda v lázních Třeboni Rudolf Ströbinger

Průměrná až podprůměrná klasická detektivka s mnoha klišé. Autor píše poněkud zastaralým slovníkem i stylem sedmdesátých let. Muži jsou vesměs chytří a podnikaví majícíí svoje typické sympatické slabůstky. Ženy jsou naopak hloupé, mladé jsou uhihňané a prsaté, staré jsou štěkny čtoucí harlekýnky a zajímající se jen o módu apod. Úplně mě dostalo, že si manželka hlavního hrdiny chodí na dovolené se zájmem prohlížet výlohu řeznictví. Zápletka je trochu nudná, rozuzlení mě nepřekvapilo. Kniha je poplatná době svého vzniku, kdy každý druhý padouch musel být komunista na rozdíl od minulého režimu, kdy byli padouši zase antikomunisti. Celkový dojem - knihu jsem přečetla, ale na další od tohoto autora se už nechystám.

28.10.2013 2 z 5

Případ Samorost Případ Samorost Pavel Jansa

Nebavil mě styl vyprávění ani obsah. Pro mě zklamání.

25.10.2013 1 z 5