bbara155 bbara155 komentáře u knih

Čarodějka Čarodějka Blanka Jehlíková

Pokud máte rádi nenáročné pohádky pro dospělé, je tato kniha pro vás. Čte se lehce, děj je svižný, postav málo a pobavila jsem se.

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Pro mě trochu zvláštní žánr a první setkání s tímto autorem. Určitě nebude poslední. Velkolepý zajímavý román. Nemůžu říct, že bych se od něj nedokázala odtrhnout, ale přečetla jsem ho docela rychle. Děj se nedal tak docela dopředu předvídat a na závěr si autor nechal překvapení.

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Pěkná knížka, zábavné fantasy, celkem jednoduchý příběh, ale dobře se čte.

26.06.2013 4 z 5

Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Pipi Dlouhá punčocha (3 příběhy) Astrid Lindgren

Téhle knize jsem nikdy tak docela neporozuměla a nikdy mě ani moc nebavila. Lindgrenová napsala spoustu daleko lepších knížek pro děti, než je tato.

Andělé dne a noci Andělé dne a noci Markéta Hejkalová

Kniha pro mě zajímavá hlavně prostředím, kde se odehrává. Dnešní Rusko je asi hodně jiné, než jak si ho pamatuji z osmdesátých let minulého století :-) Nemyslím, že bych se tam ještě někdy podívala. Děj je docela napínavý a trochu smutný.

Shakespearova kletba Shakespearova kletba Jennifer Lee Carrell

Čtivý a napínavý příběh. Pro mě poučení o současných čarodějnicích a hlavně o divadelní hře Macbeth. Na rozdíl od předchozích hodnocení se mi kniha nezdála nudná, snad mohu souhlasit jen s tím, že byla kapku překombinovaná. Ale nevadilo mi to.

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Skvělá klasická detektivka. Sympatický hlavní hrdina s lehkým humorem a neutuchající láskou k vlastní ženě a poměrně klidný děj bez krváků, honiček a úchyláků. Ovšem nebýt doporučení, asi bych po ní nikdy nesáhla. Je to klasický případ, kdy mě ani v nejmenším nezaujala ani obálka, ani název.

Rodinný podnik Rodinný podnik Charles Stross

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak velmi zajímavý děj od kterého se mi nechtělo odtrhnout. Otevřený konec první knihy série mě nutí přečíst si i další a už se těším!

Luciferovo evangelium Luciferovo evangelium Christopher Hyde

Pro mě celkem zklamání. Naprosto průměrný thriller. Nějaké honičky a akce, ale dost nepravděpodobné a navíc už trochu omleté téma. Už jsem od tohot autora četla lepší.

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

Moje první seznámení s japonskou literaturou. Obecně asijské autory moc nečtu, protože jsou mi příliš cizí. Tahle kniha se mi ale líbila.

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Pěkná klasická detektivka s prvky společenského románu. Na své si přijdou spíše milovníci plynulého románového příběhu, než vyznavači akčních thrillerů. Zajímavý je pohled na dnešní finskou realitu s jejich saunami, alkoholem a laestadiány.

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Velice dobrý klasický detektivní román. Hlavní hrdina Dave Gurny se sice trochu zbytečně moc týrá šťouráním ve svém nitru, ale nejspíš to románu dodává na psychologické hloubce. Vraha jsem uhodla až v samém závěru, nedlouho předtím, než nám to spisovatel sám prozradil. Líbily se mi některé vtipné postřehy, například o chování mužů na veřejných záchodcích.

26.06.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední roky četla. Výborně jsem se bavila. Škoda, že takový přístup k politice jako ten stařík nemá víc lidí :-) Někde jsem četla, že je to takový švédský Jára Cimrman, ale to není úplně přesné. Knížku vřele doporučuji a řadím mezi nejoblíbenější.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Výborná knížka, která mě moc bavila. Jen ten závěr je trochu netypicky smutný, ale tak to má být. Není to jednoduchý příběh o cestování v čase, ale robustní román, úžasný a čtivý. Doporučuji!

26.06.2013 5 z 5

Hezká knížka, které píše s humorem o vážných věcech. Přestože obecně nemám ráda knihy psané formou dopisů, e-mailů, či deníku, tady mi to tak nevadilo. Je to milý příběh o obyčejných lidech, přátelství a smutku a tragédiích války.

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Když jsem knížku začala číst, okamžitě mě "chytla". Hodně mě bavila asi tak do poloviny, pak už jako by začala ztrácet dech. Poslední třetina byla normální červená knihovna, která příběh pro mě poněkud shodila. Celkově ale hodnotím dobře.

Oltář z kostí Oltář z kostí Philip Carter

Napínavé, akční a čtivé. Knížka mě bavila a můžu doporučit.

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

První půlka se mi moc líbila, ale jak se ve druhé půlce objevili upíři, dost mě to zchladilo. Taky jsem postupně trochu přestávala rozumět hlavní hrdince. Nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, ale podle komentářů je lepší než ten první, tak možná... časem

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížky o upírech mě nebaví. Nalákalo mě to, že tahle o upírech není a má nadšené komentáře a výborné hodnocení, ale stejně jsem ji nedokázala číst. Nebavilo mě to, není to můj šálek kávy.

26.06.2013 1 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Tradičně docela dobrá detektivka říznutá romantikou. Na této knize mi ale vadil překlad. Občas trošku drhnul a některé výrazy a jména známá z minulých knih série byly jinak a ne zrovna lépe.