Basta1912

Poirotova pátráníPoirotova pátráníAgatha Christie

Za mě úplně nejlepší kniha - je tu hned několik případů slavného detektiva, všechny pěkně vypointované - nechybí kapitán Hastings, inspektor Japp ani slečna Lemonová. Prostě super

17.07.2020

Komu hlava sejdeKomu hlava sejdeJari Järvelä

2hvězdy - Jedna za hezký nápad, druhá za to, že i když se pak ukázalo, že je to totální blbina, alespoň to autor neprotahoval na moc stranách.

17.07.2020

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Perfektní!!! Přečteno jedním dechem. Žádná zbytečně roztahaná bichle, sympatický hlavní hrdina, i když sem tam slupne nějakého toho odsouzence :P Ale notaaak - někteří si to přece zaslouží :D Každopádně plný počet i za ten neodfláknutý konec.

Hlava světaHlava světaRebecca Gablé

Výborné, čtivé - přesto, že je to pěkná tlusťoška, a já úplně historické romány nevyhledávám, napsáno takovým stylem, že se člověk nenudí. Děj pěkně odsýpá, čtenáře potěší i odkazy na "českou" historii. I když se v historických vládcích Evropy neorientujete - teď už budete :) Paráda, plný počet :)

MýtnéMýtnéCherie Priest

(+ SPOILER) Moc pěkný potenciál, ale vlastně ve finále celkem nedořešeno. Možná jako filmová předloha by to bylo fajn... Nepochopila jsem ducha Karla v baru, a duchové v pokoji tet tam taky jen celou dobu prostě jen stáli? Mno... moc jsem se nebála, ale za ten potenciál... aspoň pár hvězdiček. Úplný odpad to nebyl

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Co bych to byla za knihovnici, kdybych si nechala ujít příběh o knihovně a knihovnících? :) Na první pohled mě zaujala obálka, která je teda opravdu povedená. Romantické příběhy moc nevyhledávám, ale nadšení kolegyně z Kronik prachu bylo vyloženě nakažlivé. Kniha mě ani na moment nenudila. Jako knihovnice jsem velice ocenila pasáže o řazení knížek vůbec každou zmínku o chodu knihovny, protože upřímně - sama si neumím představit nic víc uklidňujícího, než je řazení a třídění knih (jo, jsem tak trochu posedlá, co se dá dělat). Na Animant mi nejdřív docela vadilo její neobvyklé jméno, ale v průběhu příběhu jsem si tu ironickou a jízlivou knihomolku natolik zamilovala, že bych po ní pojmenovala i svou dceru xD . No a pan Reed ... jízlivý, vtipný, hezký, lehce odtažitý bordelář - kdybychom takového měli v naší knihovně - asi bychom se o něj my holky popraly :D takže v zájmu našeho kolektivu je dobře, že ho nemáme, protože by mě mrzelo, kdybych musela všem kolegyním nařezat, aby od něj daly ruce pryč a pan Reed by byl jen můj x). Ale jak tu někdo psal, ten konec byl trochu unáhlený, což nic nemění na tom, jak moc se mi kniha líbila :) Doporučuji i zapřísáhlým neromantičkám.

26.01.2020

NašeptávačNašeptávačAlex North

Překvapilo. Lehoučce hororové, ale ne natolik, aby to zaskočilo pravidelného diváka hororových filmů x) Pěkná zápletka, zajimavy konec, celkem odpovídající tloušťka knihy. Některé pasáže bych zkrátila, ale jinak prima thriller s lehce děsivými momenty.

05.01.2020

PozorovatelkaPozorovatelkaAnna Bright

Vzhledem k doporučením na všech možných stránkách jsem asi měla přehnaná očekávání, která se bohužel nenaplnila. Selah mi nejdřív přišla naivní, pak hloupá a nakonec už docela protivná. Její schopnost zamilovat se do kdekoho, kdo se jen pohne, byla otravná. Jasná zápletka s Bearem i s kapitánem s "věčně ušpiněnými prsty od inkoustu". Podivná posádka, která vzala vicesenešalku hned mezi sebe, byla naprosto nevěrohodná a zdálo se, že se o chod lodi stará ještě míň, než zmíněný- od inkoustu zašpiněný kapitán. Vlastně jsem byla ráda, že už je konec knihy, ale naneštěstí ne konec příběhu Pozorovatelky, který bude pokračovat v dalším díle, který už otevřu asi jen v sebeobraně.

05.01.2020

NimbusNimbusNeal Shusterman

Jako u všech knižních pokračování, u nichž se mi líbil první díl, jsem si moc přála, aby to autor nepomrvil a ..........................................................

nepomrvil :) Parádní to je! Nemůžu se dočkat 3. dílu!!!!!!!

14.11.2019

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Knihu jsem začala číst na popud kamarádky, která NIKDY nečte - k četbě se uvolila jen u Harryho Pottera a u tohohle :D - takže jsem chtěla, abychom se konečně zas jednou mohly společně bavit o knížce. Mno - 1. díl ok. Bylo to něco nového, co v našich končinách dosud nebylo (nebo aspoň ne v takové míře). Sice zažitý stereotyp - chudinka a boháč známe už od dob Popelky a spol. A právě proto první díl hodnotím kladně, i když nejsem úplně asi cílový čtenář. Další díly a nástavby příběhu už tak kladně hodnotit nebudu, ale o tom někde jinde xD Hodnotím jen knihu, bez ohledu na film a veškerý ten okolní humbuk, který se kolem 50odstínů strhl a který už je snad pryč :)

21.01.2019

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

I po mnohých doporučeních jsem k téhle knížce byla skeptická. Obálka nenadchla, anotace taky nic převratného - navíc česká autorka u fantasy mě odrazovala hned z kraje. Ale na vášnivé naléhání kolegyně jsem se do Naslouchače pustila a bez přestávky ho přímo zhltla. Prostě se toho nedalo nechat. Výborně vykreslené prostředí, super zápletka - nic takového, že se do hlavní hrdinky všichni bláznivě zamilují --holce je 12, má přes obličej celou dobu masku- . Nemůžu se dočkat pokračování a mám dojem, že tohle jsem už dávno neřekla.

20.01.2019

MarťanMarťanAndy Weir

Panebože, tak tohle byla ale fantastická knížka!!!! Právě jsem dočetla a přestože se Vám může zdát, že knížka o chlápkovi, co zůstal víc než rok trčet na Marsu, musí být k smrti nudná, absolutně tomu tak není!!! Dávám plný počet hvězdiček s tím, že jsem tak dobrou knížku už hodně dlouho nečetla a to jsem knihovnice! Těším se na Artemis :)

01.06.2018

RenegátiRenegátiMarissa Meyer

Na knížku jsem se celkem hodně těšila, dokonce tolik, že jsem nechtěla čekat na zamluvené vydání v knihovně a raději si ho nedočkavě koupit. Obálka je fakt skvělá, překlepy blby, téma úžasny, ale bohužel jsem se strašně nudila :( Knížka mohla být klidně o polovinu kratší, hlavně detailní popisy snídaně u Everhartových - kdo si co 'vkládá do úst' mě absolutně nezajmalo. Začátek, kdy Renegáti bojují s Nightmare, se evidentně znají, přestože zbytek knížky je pro ně Nightmare záhadou mě celkem štvala. A taky vnucování gay tématu knížce nijak nepomohlo. Ale abych jen nekritizovala- zajímavé a čtivé pasáže tam byly (ale ne ty, kdy Adrian nemůže myslet na nikoho jiného než na Nightmare a Nova naopak pořát přemáhá tendenci zabíjet každého, kdo projde kolem) konec nekonec byl pěkný. Takže to budou ty 3hvězdy. Možná, kdyby to nebyl příběh cíleně pro teenagery... podle mého se z tématu dalo vytěžit víc.

21.05.2018

Tým v nemilostiTým v nemilostiSophie Hénaff

Super oddychovka - styl Julie Lescaut. Nemám úplně v oblibě současné krváky, kdy pachatelé hodí oběť do mlýnku na maso nebo mu vydlabou vnitřnosti a ze zbytku si vyrobí bicí soustavu. Tohle je spíš o vyhledávání stop pěkně 'poevropsku'. Vyšetřovací tým lúzrů mi byl sympatický a pěkně vykreslený. Teď čtu pokračování, jsem zvědavá, jestli se vyrovná jedničce :)

27.04.2018

IlluminaeIlluminaeAmie Kaufman

Grafická stránka mě nejprve odrazovala, protože jsem měla zato, že všechna ta grafika kolem bude jen odvádět pozornost od příběhu, ale opak byl pravdou. Četlo se to parádně a člověk ani nemrkl a už byl na konci. Na můj vkus ale moc "teenagerovské" - tedy jako hodně vztahové. Občas na mě těch jmen a hodností bylo až moc - proto dávám 4hvězdy.

12.02.2018

VinnetouVinnetouKarl May

Knihu jsem četla především proto, že miluju filmové zpracování. Máme v knihovničce všechny díly, přesto jsem se dala do čtení jen toho jednoho. Musím ale bohužel říct, že kniha mě nenadchla ani zdaleka tolik, jako její filmové přepracování. Asi už jsem tolik zvyklá na tu filmovou verzi... Film oproti knížce je napínavý a má jednu jasnou dějovou linii. V knize to tak nevnímám. Je to asi první knížka, u které musím říct, že film je lepší než původní knižní verze.

15.10.2017

Poirot a jáPoirot a jáDavid Suchet

Seriál miluji a tak přečíst si něco o hlavním představiteli mého oblíbeného detektiva byla tak trochu povinnost. Jsem ráda, že D. Suchet nepatří k těm hercům, kteří jsou oceňováni zvlášť za jednu roli (P. Brice, D. Radcliffe...) a se okamžitě stavějí do opozice, že oni nejsou jen Vinnetou či Harry Potter. D. Suchet uznává, že je to jeho životní role a dozvídáme se také to, kolik roli věnoval a že mu malý Belgičan bude v životě chybět - což myslím chce slyšet každý pravověrný fanoušek mnohem raději, než že se herec role rád zbavil atd.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Jediný český autor, kterého jsem ochotná kdykoliv číst. Smějete se od začátku až do konce. Neřeší žádná rádobypodstatná témata, prostě perfektní oddechovka, když se cítíte mizerně. V Česku to holt nemá nikdo lehké a už vůbec ne česká šlechtická rodina v zádech s knížetem Schwarzenbergem, kastelánem Josefem, paní Tichou a panem Spockem, Olinem a Laďou :D

AustenlandAustenlandShannon Hale

Super kniha pro milovnice pana Darcyho :D

15.10.2017

Titanic, loď, která se nikdy nepotopila?Titanic, loď, která se nikdy nepotopila?Robin Gardiner

Kniha mě spíš naštvala, protože je plná scestných teorií, které dal autor dohromady jen proto, že téma Titaniku je stále atraktivní, ale už je těžké přijít s něčím novým...

Přežili jsme zkázu TitanikuPřežili jsme zkázu TitanikuTom Kuntz

Úžasné prožít téměř autentický zážitek - zkázu Titaniku z vypravování přeživších pasažérů a zaměstnanců WSL. Výpovědi jednotlivých aktérů si mnohdy protiřečí a je zajímavé sledovat dojmy pasažérů ve světle skutečností, které jsou známy až zpětně nám, kteří už víme, že se Titanik nepotopil vcelku, nebo které lodě pluly v blízkosti tragédie a odpověděly či ne na tísňové volání ... Prostě parádní knížka

15.10.2017

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Druhý díl knižní série cizinka. 1. díl byl naprostá jednička. 2. díl - Vážka v jantaru byla ještě taky velmi čtivá, následující díly mě už ale příliš neoslovily...

CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

První díl série - naprostá špička. Spojení "soudobého světa" s historií Skotska. Válečná zdravotní sestra se skrze tajemný kamenný kruh přenáší do minulosti, kde potká osudovou lásku. Romantické knížky nejsou úplně můj šálek kávy, ale když je tam ta historie ... :D Moc čtivé a když k tomu skouknete seriál - zážitek bude dokonalý. Další díly knižní série mě už ale tolik nenadchly...

15.10.2017

Prázdniny u babičkyPrázdniny u babičkyEdith Unnerstad

Jedna z mých nejoblíbenějších, která bude mít vždycky jisté místo v mé knihovně.

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Jedna z mých nejoblíbenějších, proto mě moc pobavila kauza "Družstevní vajíčko". Nynější kapitola "vajíčko" - v nové verzi knihy je naprosto o ničem. Je mi líto všech, kteří si novou knihu koupili a ještě víc těch, kteří ji četli.

Paříž: KatakombyPaříž: KatakombyJeremy Bates

Zaujalo mě téma. Celkem hezky rozehraný příběh, který se ale začne trošku zajímavě vyvíjet až v druhé půlce knihy. Prostředí katakomb přímo pod Paříží bylo velmi realisticky popsané, člověk skoro cítil i ty velmi detailně popisované různé pachy, kterých se v katakombách plných zetlelých kostí a různých tělesných výměšků našlo bezpočet. Psané ale zbytečně zdlouhavě a každá akce z pohledu té či oné postavy mě spíš unavovala, než aby to příběh jakkoliv posouvalo.

Inkoustové srdceInkoustové srdceCornelia Funke

Moje srdcovka, kterou nesmí minout žádný milovník knih. Kdo z vás by si nepřál, alespoň na chvilku, aby se sám ztratil v knize nebo aby z ní naopak nějaký ten oblíbený hrdina nevkročil do našeho světa? Filmové zpracování podle mě trochu pokulhává za knižní předlohou (především co se obsazením Kozoroha a Basty týče), ale snaha se cení (Mo a Prašprst jsou naprosto úžasní).

Pes baskervillskýPes baskervillskýArthur Conan Doyle

Moje první detektivka, kterou jsem četla tak v 10ti letech a přišla mi strašně napínavá a strašidelná :D Což se vlastně nezměnilo ani teď - tajemné mlhy na Blatech jsou pořád stejně tajemné a přízrak ďábelského psa, který terorizuje rodinu Baskervillů je stále proklatě reálný. Parádně napsané - čte se jedním dechem a v žádné pasáži se ani na chvilku nenudím (v tom by se měli inspirovat i autoři současných - nejen detektivních příběhů).

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Knížka mého dětství, ke které se ráda vracím i teď, protože je perfektně napsaná, neřeší se tu žádné soudobé hlouposti, přesto je kniha snad srozumitelná i dnešní generaci dětí. Skvělé ilustrace H. Zmatlíkové knihu perfektně doplňují

ToToStephen King

Nejlepší tv horor (s Timem Currym v hl. roli) - z tohoto popudu jsem si knihu kdysi dávno koupila a začala tak s knižní sbírkou :D a posedlostí horory. Parádně napsané - nejlepší Kingova kniha