Miss Blanka 3.A

Blanka Solařová-Calibaba učí řadu let na? americké základní škole ve Spojených arabských emirátech. Z pohledu Evropana je to zvláštní škola. Ředitelské důtky tu nedostávají žáci, ale učitelé, kteří sem přijeli z poloviny světa, aby přežívali díky vhodné kombinaci snaživosti, rezignace, psychofarmak a alkoholu. Rodiče strkají služky pod stůl, aby dětem (většinou špatně) napovídaly a ředitel umanutě rozesílá nesrozumitelné oběžníky. A tak si Miss Blanka, česká učitelka z?3.?A připadá občas jako... v blázinci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457740/big_miss-blanka-3-a-K1S-457740.jpg 411

Kniha Miss Blanka 3.A

Allla9

Čekala jsem četbu plnou humoru a zábavy. Oboje zde bylo, ale mě moc neoslovilo.

Chytuš

Za opravdu dlooouhou dobu knížka, kterou jsem nebyla schopná dočíst. Miss Blanka 3.A by podle zdejších komentářů měla být to nejvtipnější, co papír v poslední době viděl... Jelikož posilování bránice je moje hobby, už jsem se viděla válející se v záchvatech smíchu a vážně se na knížku těšila. Nu, došla jsem až na stranu 77 a dospěla k tomu, že zřejmě nemám ten správný smysl pro humor. Možná za to může prostředí - jak probíhá vyučování na americké základní škole v Dubaji mě totiž zajímá asi stejně jako složení atmosféry Jupitera... Tedy - zajímalo by mě, pokud by bylo vtipně a čtivě podané. Takhle jsem si připadala, že v rukou držím souborné vydání postů autorky na FB v průběhu jednoho školního roku. Na sociálních sítích to může skvěle fungovat, na knížku je to ale pekelně málo...

"Proč je Miss Blanka moje nejoblíbenější učitelka:
Miss Blanka ona být 21 let a mít krázné vlasi barvi blond.
Ona nekřičet. Ona někdy hodit penál s tuški po Mohamed protože on je blebec nebo jak říká moc moc krásná Miss Blanka nevichovanec.
Miss Blanka velmi velmi velmi krásný boti šati a někdi nám pouštět filmi na Netflix. Ona mít účt v Netflix.
U nás v třída je to pořát jako velký párti.
Miss Blanka někdi dělat chibi, ale říkaz neva, chibmi se jeden učit.
Já až virostu bich taky chtěla bít jako Miss Blanka a ona má iPhone XR, já chci taki dá-li bůch.
Ot Naja" str. 73

Jezinkabezinka

Ze začátku dost nuda, od druhé půlky rozjezd. Párkrát jsem se i zasmála, ale měla jsem větší očekávání.

dayD

Poprvé od prvního dílu Bočkovy Poslední aristokratky jsem při čtení řičela smíchy a tekly mi slzy. Miss Blanka natrhla foremetku Panu Kaplanovi. Dalším bonusem je pro mě její viditelná slabost pro syčáka Jasera (neboť přiznejme si, dámy, která z nás nechová tajnou náklonnost k bad boyům?). Pevně doufám, že Miss Blanka setrvá ve školství a dočkám se od ní dalších opusů, nejméně stejně dobrých. Potěšilo by mě i souborné vydání jejích sloupků z Reflexu.

Kryštofka

Deset hvězdiček málo. Královsky jsem se bavila. Nechápu, jak se dá laťka vtipnosti udržet tak vysoko na 466 stranách. Tolik slovních hříček a hravosti!!! Ještě než jsem dočetla, věděla jsem, že si dám knížku ještě jednou.
Asi je to i pro Blanku dobrá terapie.

pasión

Knížka byla skvělá, pobavila jsem se. Děti i Miss Blanka mi budou chybět.