bari_be bari_be komentáře u knih

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Hrozně mě to mrzí, ale tahle kniha se mi vůbec nelíbila a přitom měla takový potencionál. Námět je naprosto geniální, bohužel ztroskotává na svém zpracování. Příběhu chybí emoce. Ač jsem se snažila a knihu dočetla do konce, nedokázala jsem se vcítit do situace hlavních hrdinů. Necítila jsem nic, ani špetku soucitu. Vůbec mě to nevtáhlo do děje..

11.11.2019 2 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Fantasy nečtu, tak jsem měla trošku obavy, jak se do příběhu začtu. Ale nedávají nám tyhle nálepky občas zbytečné předsudky? Kniha mě vtáhla už po prvních písmenkách a Kirův svět mi tak připadal okamžitě známý a samozřejmý. Dynamika posledních stran byla skvělá a překvapivá. Jen její obsah rozerval moje srdce.. ale máme přeci před sebou ještě další díl, že jo! Miluju Theův poetický styl psaní a charaktery postav, které nejde než nemilovat. A proto si ráda přečtu jeho jakýkoliv žánr :)

11.11.2019 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

Zpočátku velmi milé a oddechové čtení, ale v polovině se příběh zvrtnul. Zápletka začala být zbytečně překombinovaná a díky tomu uspěchaná. Víc bych ocenila větší prostor věnovaný samotnému Filipovi s Maxem a budování jejich vztahu než za každou cenu vykonstruované a těžko uvěřitelné zápletce. Do autorovy předchozí mm série jsem se tak vžila, jakobych sama byla součástí. Tady jsem byla od začátku jen tichý pozorovatel.

16.01.2021 3 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Přiznám se, že jsem čekala víc milých a kouzelných povídek, jako byl třeba Vánoční zločin. Některé z nich pohladily mou duši více, některé méně. Ale každá měla v sobě nějaké poselství, díky kterému mi utkvěly v paměti všechny.

23.12.2020 4 z 5

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Ach jo. To už je vážně konec? Rozhodně mnohem lepší, než první díl. Vlastně bych řekla, že ze všech knih Lydie Strong mě chytnul u srdce nejvíc, ač nekončí šťastně. Je to taková milá oddechovka s příchutí letní zamilovanosti, první lásky. Podivný a tajnůstkářský Mike je přesně postava pro mě. Chci pokračování! Chci víc Mikea! Tristan byl sympatický, víc než Evan. Ale už jsem si na ten jejich vztah bez komunikace s Danem zvykla. Bude se mi stýskat! Text má spoustu gramatických chyb a překlepů, což je škoda.

16.07.2020 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Křehký, dojemný příběh o velké lásce, přátelství, ale i ztrátě a bolesti. Trvalo mi, než jsem se začetla, ale pak přišla Michaelova část a já najednou byla na poslední stránce. Rozervaná, se slzami v očích, avšak naplněna příjemně hřejivým pocitem a nadějí. Kniha velmi klame obalem. Není jednoduchá. Poetický styl psaní, absence přímé řeči, prolínání časových linií může být pro někoho náročnější, avšak co dělá knihu skutečně náročnou, je její obsah, který se vám zaryje hluboko pod kůži.

08.02.2020 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knihu jsem dlouho odkládala, kdoví proč? Přitom jen málo z nich dokáže takhle zasáhnout. Přiznám se, že mi chvíli trvalo se začíst, možná to bylo líným rozjezdem nebo jazykem knihy, na který jsem si musela zvyknout. Pak mě ale naprosto uchvátil. Příběh je protkaný uměním, nádhernými citáty a vaší vlastí představivostí, protože prostě chcete vidět svět v Noahových barvách. Je to upřímné, procítěné, kouzelné, ale i bolavé. Takové pohlazení po duši. Snad poprvé mi nebylo líto, že je příběh u konce. Všechno bylo přesně tak, jak být mělo.

11.11.2019 5 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Lydia je pro mě zajímavá především díky tomu, že píše MM romance, ale její styl psaní se mi nelíbí. Na mě je až moc strohý. Nicméně příběhově zklamaná nejsem, chtěla jsem víc Mikea, dostala jsem víc Mikea. Bavila mě jeho proměna, když si nevěděl rady se všemi novými pocity a situacemi. Tristan je zlatíčko a nejsympatičtější postava ze všech. Za mě je ale nejlepším dílem série Trochu dál.

22.11.2020 3 z 5

Milujem, koho chcem Milujem, koho chcem Tamara Tainová

Krásné vyvrcholení příběhu o Borisovi, který mi zůstane v mysli ještě dlouho. Jde vidět velký posun autorky oproti první části. Vynikající charaktery postav. Snad každý by si přál kamarádství, jaké měli mezi sebou Boris a Sofi.

16.09.2020 5 z 5

To prejde To prejde Tamara Tainová

Boris a celý jeho svět mi velmi přirostl k srdci. Napsán tak realisticky, že kráčím ulicemi Bratislavy celou dobu po boku Borise a prožívám. Děkuji za krásný konec, který si potom všem zasloužil. Jsem moc zvědavá na pokračování.

13.08.2020 5 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Musím se přiznat, že autorčina předchozí kniha - Bunny, se mi líbila mnohem víc. Příběh byl čtivý, svým způsobem zajímavý, ale vadily mi nepropracované charaktery postav a téměř absence dialogů mezi hlavními postavami. Vše jsme se dozvěděli z myšlenek. Doufala jsem v nějaký posun. Vždyť oni o sobě v podstatě nic neví.. Mikea jsem prokoukla hned, ráda bych se o něm dozvěděla víc. Jsem zvědavá na pokračování. Moc si cením toho, že český autor píše MM romance :) Ale neskrývám zklamání. Bunny mě zkrátka chytnul u srdíčka víc.

24.06.2020 3 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Pokud čtenář neočekává žádnou velkou literaturu a smíří se s tím velkým množstvím gramatických chyb, tak je kniha krásným a milým zážitkem. Příběh je čtivý, nepředvídatelný, něžný, roztomilý, vzrušující, bez zbytečně vyhrocených zápletek. Rush dostal do kolen nejen Bunnyho, ale i mě :) Mrzí mě, že autorka více nerozvedla závěr knihy, mám spoustu otázek a chci na ně znát odpověď! Těším se na další autorčiny knihy :)

25.03.2020 4 z 5