bareva bareva komentáře u knih

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Kniha je velmi čtivá a zábavná. Kdo má rád histori Anglie, Skotska a Walesu, tak je tato kniha ideální.

05.01.2019 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Chtěla jsem znát konec trilogie a teď už ho znám. :) Tento dí byl pro mě méně zajímavý než první.

13.08.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Nevím, co na to říct... Celou domu mi přišlo, že čtu předlohu pro seriál Gotham. Podle mě by ta kniha chtěla více Nesbo.

19.06.2018 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Kniha mě bavila. Na začátku jsme se smála. Pak jsem napjatá a na konci jsem si řekla, že to prostě jinak dopadnout nemohlo. Co mě bavilo nejvíce bylo, že jsem dostala podnět se zamyslet, jestli nase AI, která nám v práci má pomáhat při řešení jednoduchých problémů by se mohla dostat do stejného stupně vývoje jako Aiden nebo Aisling. A co by to pro nás znamenalo.

19.06.2018 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Viděla jsem film a tak jsem myslela, že vím co budu číst. Ale nebyla to pravda. Přes má mylná očekávání, jsem knihou nadšená. :)

04.05.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Na knihu jsem se těšila. Četla se dobře, ale Inferno mě rozhodně vtáhlo do děje mnohem více. Každopádně si cením nápadu a Rebert s Mikeym už mi chyběli.

05.02.2018 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha je velmi čtivá. Stačily mi jen dva dny. :) Určitě je lepší než film, ale výjimečně musím pochválit i film. Tris a Tobias patří mé oblíbené knižní páry. :)

23.01.2018 4 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Kniha nezklamala. Už je to pár let, co jsem naposledy četla knihu od této autorky, a opět jsem se naprosto ponořila do děje a bylo pro mě těžké kniho odložit a věnovat se jiné činnosti. Jen chování Rhondy mohlo být méně agresivní.

11.08.2017 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Druhý díl je stejně skvělý jako první. :) Knihu jsem nedočkavě přečetla krátce po tom co vyšla v USA.

20.07.2017 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Podle mě je naprosto úžasná. Četla jsem ji v originále, protože jsem byla nedočkavá. :) Doporučuji všem, kdo má rád pohádky a zajímá se o život postav po "žili spolu šťastně".

20.07.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Při čtení knihy jsem se smála tak, že jsem rušila těch pár spolucestujících ve večerním vlaku. :)

19.04.2017 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Při čtení prvních kapitol jsem byla ráda, že se můžu vrátit k příběhu Marty. Ale jak děj postupoval měla jsem pocit, že se události dost opakují a stávají se méně reálné. A konec? Ten mě zklamal...

16.03.2017 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Velice detailní popisy vražd. Myslím, že více podrobné než v předchozích knihách. Samozřejmě napínavé až do konce.

10.11.2016 5 z 5

Lišky na vinici Lišky na vinici Lion Feuchtwanger

Díky této knížce jsem si propojila dvě významné události světové historie - nezávislost USA a popravu Marie Antoinetty. Je škoda, že nás ve škole neučí vnímat různé události propojeně, abychom si uvědomili, že se děly ve stejné době.

23.08.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že tato kniha postrádá jiskru. Předchozí knihy jsem hltala, ale tato mě moc nenadchla.

08.08.2016 2 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Čapek nikdy nezklame. :) Povídky mě vtáhly do období kdy byly napsané. Jednoduchost zločinů a polapení zločinců je dnes úsměvná a taková milá. :)

17.05.2016 4 z 5

My dokonalé My dokonalé Klára Mandausová

Vtipné. :) Odpočinková kniha na odpoledne a večer pro odreagování po práci. :)

17.05.2016 4 z 5

Smrt Horových služebníků Smrt Horových služebníků Paul Doherty

Kniha není náročná na přemýšlení, ale je zajímavá a tudíž vhodná k odpočinku. :)

14.03.2016 3 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Povídky byly krátké a čtivé. Některé obsahovaly i poučení, pokud se čtenář nad nimi zamyslel. Doporučila bych každému, kdo by si chtěl přečíst něco z francouzského realismu. :)

14.03.2016 3 z 5

Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Studie v šarlatové / A Study in Scarlet Arthur Conan Doyle

Sherlock ve filmu a seriálu mě motivovali k přečtení této knihy. Vzhledem k tomu, že jsem fanynka seriálu, tak i v knize pro mě měl Sherlock tvář Benedicta a Watson Martina. :) Knihu jsem četla v angličtině a nebylo to příliš náročné. :) Doporujčuji. :)

06.03.2016 4 z 5