Smrt Horových služebníků

Smrt Horových služebníků https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3602/bmid_smrt-horovych-sluzebniku-8DM-3602.jpg 4 86 14

Amerotke série

Píše se rok 1479 př. n. l. a ve slavné staroegyptské říši se děje něco nevídaného. Po drtivém válečném vítězství nad sousední Mitánií a razantní čistce, kterou poté provedla mezi dvorskými hodnostáři, usedla na trůn – žena! Ta ohromující opovážlivost přivádí mnohé k zuřivosti. Královna Hatusu si však chce vládu udržet za každou cenu. Co k tomu ale nezbytně potřebuje, je podpora nejmocnějších egyptských chrámů. Jejím plánům však kdosi nepřeje. Brutálním způsobem je zavražděn jeden z kněžích zasvěcených sokolímu božstvu, Horovi. O život přijde starý učenec, po něm je nalezen mrtev další služebník chrámu. A další. A další. Jakoby se je vrah snažil umlčet navždy. V této chvíli se jeví nezbytné povolat muže, jenž by si se záležitostí tak nebezpečnou a hrůznou dokázal poradit. A takovým profesionálem na svém místě je samozřejmě osvědčený, bystrý a odvážný soudce, ctihodný pán Amerotke. Čtenáře opět čeká barvité vylíčení faraonského dvora se všemi jeho přepychovými i bizarními detaily, ovzduší politických intrik, nebezpečí a tajemna.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Metafora

The Horus Killings , 1999

Vojslava
03.07.2023 3 z 5

Co bych ke knize tak řekla? Prostě detektivka, přečtená poměrně rychle, protože zápletku bylo možno rychle odhalit, dvojčata se používat nemají :-) a historických příběhů s detektivní zápletkou jsem četla víc a poutavějších (včetně z prostředí starověkého Egypta). Možná zajímavosti ubíral poměrně fádní překlad a holá linie příběhů bez hlubšího prokreslení byť i jediné postavy. Uvidím, jestli mne časem série zláká dál.

ciaram
18.02.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiobook. Někdy jsem měla problém udržet pozornost, ale ne kvůli ději.
Příběh plyne rychle a přístup k vyšetřování je takový hodně intuitivní. Prostě je dáno, že je Amerotke nejchytřejší :) a je nositel pravdy. Sexy manželka, chytrý trpaslík. Tajemné vraždy kněžích, kteří by mohli pomoci nebo ublížit Hatusu obhájit nárok na faraonský trůn. Vedlejší případ ztracených vojáků v labyrintu je taková třešnička.

Martass8
30.12.2019 5 z 5

detektivka kde vznešený Amerotke v službách božské Hatšepsut řeší záhady....

Galadwen
18.10.2019 3 z 5

Na rozdíl od jiných komentátorů mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Líbil se mi popis prostředí i šetření dvou "vedlejších" případů, ale hlavní příběh s několika vraždami mi přišel nějak nedotažený, bez vodítek a pořádných důkazů. Jako oddechovku ale lze doporučit.

Nelíísek
30.04.2018 4 z 5

Velmi dobré oddechové čtení :) ale jako detektivka trochu slabá, hodnotím 4*

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Opět paráda. Přečteno jedním dechem.

ufounek17
31.01.2017 5 z 5

No comment.. Luxus

FerryTaz
12.10.2016 4 z 5

Oddychové čtení

renefer
20.09.2016 4 z 5

Lepší než první díl, hezká detektivní zápletka, hodně vraždiček a vrah nejasný až do konce, doporučuji.

XenasChakram
18.07.2016 5 z 5

Pěkné detektivní čtení ze starověkého Egypta. bavilo mě to. Oddychovka. těším se na další knihy

bareva
14.03.2016 3 z 5

Kniha není náročná na přemýšlení, ale je zajímavá a tudíž vhodná k odpočinku. :)

zuzana4291
25.07.2015 4 z 5

Tato kniha z řady soudce Amoretka je jedna z těch lepších....zápletek je několik a od začátku má kniha spád....i když pár hluchých míst se najde

braunerova
08.11.2014 3 z 5

Tento díl je lepší než Před tváří Amonovou, ale žádná bomba to není, do Lindsey Davis to má daleko. Autor opět píše o velké bitvě královny Hatšepsut s říší Mitanni, ve skutečnosti první tažení podnikl až její následovník Thutmose III. Pokud se někdo zajímá o starověký Egypt měl by sáhnout po jiném autorovi.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Kromě hlavního úkolu, který je tu nastíněn, musí soudce řešit ještě další dva spory, které sice musí odložit stranou, ale vyřeší je celkem rychle a skoro náhodou ;)