barbora2863 barbora2863 komentáře u knih

Tajnosti pobláznenej baby Tajnosti pobláznenej baby Helena Murčeková

Skutočne si nespomínam, kedy naposledy som si čítanie knihy užila tak, ako to bolo pri tejto. Jednoducho perfektná kniha! Zožrala som autorke každú vetu, každú kapitolu, proste... ach!
A pritom ide o úplne "obyčajný" príbeh zo strednej, maturanti, tajné lásky, pohľadní chalani, v tomto prípade basketbalisti, ale ten štýl... ako takéto písanie ja môžem, zožeriem všetko, aj s navijakom :)
Jžš ešte teraz mám motýle v bruchu z tej scény na chate, ako proste...
Autorka má neskutočne čitateľný štýl písania!
Ako začnete, neviete a ani nechcete prestať! Všetko znie tak prirodzene, uveriteľne, že predpokladám väčšinu z udalostí v knihe musela autorka aj sama zažiť. Myslím, že kto maturitu ešte nemá za sebou (resp. tesne pred sebou) asi nebude taký nadšený, ako zniem v tejto chvíli ja. Pekne som si zaspomínala. Zopárkrát sa fakt nahlas zarehotala. Boli miesta, kde mi bolo ľúto čítať ďalej a prečítala som si odsek znovu.... proste som si knihu vychutnávala. A to sa mi už fakt predlho nestalo...
Kapitoly odsýpajú neuveriteľne rýchlo, udalosti na seba nadväzujú, nijaký chaos či skoky v deji. A hlavne nevyznievajú umelo, vsadené len tak haky-baky, všetko má svoj význam, a najmä čas :)
Pre mňa skutočné a milé prekvapenie, určite sa ku knihe ešte chcem vrátiť, aj keď už nebude mať to čaro "nového" a neobjaveného príbehu, ale aj tak :)

24.02.2016 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

3,75*

Trošičku lepšie ako príbeh Syd a Kylera. Ale len trošičku.
Znova situované na chate (akosi nič nové), ale neviem prečo, táto časť sa mi páčila viac. Asi to bolo tým vzťahom-nevzťahom a slovnými prestrelkami medzi Andreou a Tannerom, ktorý bol, ako inak, pán dokonalý a úžasný :) a možno sa mi páčia knihy, kde keď dôjde k "intímnejším" scénam, má už hl. hrdinka "niečo za sebou", lebo vie, čo chce a nie je to také trapošenie typu "páni, čo mám teraz robiť?" :)
Andrea nebola neviniatko, za niektoré svoje excesy by sa asi aj hanbila, ale bola o to uveriteľnejšia...
V názoroch na knihu som si všimla, že dosť ľuďom nesadlo, že autorka vložila do knihy ťažkú tému alkoholizmu, a hneď hlavnej hrdinke!
Mne sa však páči, že J. Lynn sa nebojí háklivých tém, čo dokázala už v inej svojej sérii.
Aj keď mi pripadalo, že ten koniec boli akýsi urýchlený, celkovo sa mi kniha páčila. Riešenie situácie tiež bolo uveriteľné, nič silené, skôr mi padlo vhod, že Andrea sa uvedomila a šlo takpovediac o happy end.

16.02.2016 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Vezmite náhodných povedzme 10 kníh NA žánru za posledné cca 2 roky, vyberte z nich všetky lepšie scény, pridajte k nim za hrsť klišé, lyžicu (aj polievkovú) eroťárny a šteklivých scén, tých najúžasnejších hlavných hrdinov akí existujú, a podľa nálady dochuťte dávkou akože drámy... a voilá, máte napísanú knihu! Ľahké nie? :-)

Nie, nie, nie...
Bol to taký mišung, až sa mi panenky pretáčali... ako možno bola chyba, že som to čítala po sérii J. Lynn Wait for you, ktorej toto "niečo" nesiaha ani po... och, ďakujem, ale stačilo.
Dočítala som to, česť mojej trpezlivosti!
Nezachránil to ani pes s divným menom, horský hotel a hrdinka s pekným menom (meno Mia je moja srdcovka, sorry).
Chvalabohu, že to nie je séria, určite by som v nej nepokračovala, lebo toto bol parádny fail!
Možno bude pre niekoho wau, ale môj prípad to rozhodne nie je...

16.01.2016 2 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

pekné 4,5*

Som už jasná a netajím, že séria Wait for you sa stala mojou srdcovou záležitosťou ❤ J. Lynn skvelo, pútavo píše, v každej časti príde s niečím iným, neopakuje sa zakaždým, vie udržať pozornosť, aj odľahčtiť kde treba humorom či vtipnou hláškou... a hlavne hlavní hrdinovia sú uveriteľnými, nič umelo dosadené, a to mám proste rada.

V tejto časti to bola priam smrteľná kombinácia policajného dôstojníka Reecea (ochhh) a servírky v okuliaroch a trafených tričkách Roxy, ktorá mi sadla a parádne som si tých dvoch užila, pasovali mi aj k sebe, aj do deja.
Našlo sa tu aj pár krásnych myšlienok, najmä s tou rozlúčkou medzi nimi, keď odchádzali do práce, to bolo strašne krásne, a možno to tak funguje skutočne.
Pre mňa táto časť v tesnom závese za Buď se mnou, už sa teším na príbeh Stef a Nicka ;-)
btw postava Katie je fakt na nezaplatenie!

16.01.2016 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

3,5/5

Moja prvá kniha od autorky, aj keď na Turbulenciu sa chystám už dlhšie, mala som však chuť na niečo nenáročné, tak som siahla práve po tejto knihe.
Tara bola skvelá, milovala som jej podrezaný jazyk, keď si nedávala pozor na reči aj pred vlastným šéfom, čo ju privádzalo do rôznych situácií. Páčila sa mi jej schopnosť "prežiť" v NY za každú cenu, a mala úprimne môj obdiv, že to vydržala vo firme Prestona Parkera tak dlho, naozaj!
Preston, hm... zvláštny. Ja by som ho nazvala doslova zvláštny de*il a presne takýchto ľudí neznášam. Povýšenecký a arogantný blb, čo má všetko, ale stále mu je málo, a čo si o ostatných ľuďoch nemyslí nič pekné. Proste, nechápem, ako sa Tare mohol páčiť. A ako ho tak dlho mohla znášať ako šéfa, a aj človeka vo svojej blízkosti...

Nechápala som na knihe mnoho vecí, pri ktorých som si povedala, že to by sa v skutočnosti isto nestalo, ale boli krásne vyvážené momentami, kedy som sa chichotala a nadržiavala Tare. Miestami naozaj úžasné, zábavné, miestami pritiahnuté za vlasy, ale kniha účel splnila - oddýchla som si pri nej, vypla. Ak hľadáte presne také čítanie, určite po nej siahnite :)

29.05.2020 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Príjemná letná jednohubka. Síce neohúri, ale ani neuškodí, taký stred. Začalo to strašne dobre, dalo by sa to posunúť omnoho lepším smerom, hm, proste som neverila, že sa Ev za nejaký týždeň dokázala zamilovať do Davida, to bolo príliš. A zo slávnej rockovej kapely sa, myslím, dalo vyťažiť omnoho, omnoho viac. Chýbalo mi tam nejaké vzrúšo zo slávy a všetkého toho humbuku naokolo.
Od tretiny to skĺzlo do klasiky, t. j. podobný dej ako u ostatných NA kníh.
Ale zaujal ma Mal, to bol teda prípad! :-) teším sa na jeho príbeh.

31.07.2016 3 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Prepáčte, ale toto nie!
Asi najhoršia kniha (ani neviem, či ju mám počítať ako NA?) akú som v poslednej dobe čítala. Skončila som pri kapitole 24. To sa nedalo, už štýl písania (ona a on pohľad) mi nesedel. A veľa vecí mi časom prekážalo. Napríklad:
1. moja kobylka v každej druhej vete!? WTF?
2. ten chlap bol nenažranec (sorry za výraz)
3. a Hayley vyhráva na plnej čiare ako najstaršia panna ever! 29 rokov mala, preboha!
4. a má to 10 častí? ďakujem, neprosím, stačilo...

08.07.2016 1 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Poznáte taký ten koláčik, čo na prvý pohľad vyzerá úplne obyčajne a neláka, ale vo vnútri skrýva tekuté čokoládové srdce? Tak nejako sa mi javila táto kniha, na niekoľkokrát som s ňou bojovala, či dočítam či odložím? Ale napokon som jej dala šancu, a neľutujem! Bola úplne skvelá, jedna z tých lepších dystopií. Samozrejme kým som sa zorientovala, kde, kto, čo, názvy, miesta, osoby... chaos, ale v podstate to bolo tak parádne premyslené a poprepájané, že wau! Klobúk dole Sabaa! :-)
A ani mi neprekážali tie drsnejšie (čítaj krvavé) scény, páčilo sa mi, že aj keď tam boli, autorka sa zamerala AJ na myšlienkové pochody protagonistov, ich vnútorný boj, pocity.
Boli pre mňa uveriteľnejší, Laia aj Elias, Helena bola skvelá postava a som zvedavá, čo sa ešte vykľuje z Keenana.
Rozhodne sa teším na pokračovanie, lebo ten koniec... och, toto mi nerobte!!!

25.03.2016 4 z 5

Adaptácia Adaptácia Miroslava Varáčková

Svet, aký poznáme, prestal existovať. Ľudia si ho zničili sami.
Tých pár, čo ostalo, sa teraz pretĺka spustnutým svetom a hľadá... čo vlastne? Jedlo, vďaka ktorému prežijú? Nádej, ktorá je taktiež nedostatkovým tovarom? Dôvod žiť, pretĺkať sa ďalej?
Jednou z nich je aj Zoya. Osamelá putuje krajinou s pokladom ukrytým pred nepovolanými – s mapou k miestu, poslednému útočišťu ľudí, kde sa dá žiť, nielen prežívať.
Jedným z nich je aj Simon. Má sestru a deda, o ktorých sa musí starať. Žije v krehkej symbióze so zvyškom spoločnosti, v rozpadnutom meste, s vyhliadkou do neradostnej budúcnosti. Vedomý si skutočnosti, že každý deň bojujú o prežitie.
Ich cesty sa stretnú, a už sa nerozdelia. Simon svojou pomocou poruší nepísané pravidlá a je nútený aj so sestrou Emily odísť z miesta, kde žili. Pripoja sa k Zoyi, doteraz osamelej putujúcej, ktorá z toho nie je veľmi nadšená, ale vie, že je ich dlžníčkou.
Putovanie nie je ľahké, v spustošenej krajine na nich čakajú nástrahy, ale našťastie im cestu k cieľu uľahčuje auto, ktoré Simon zázračne zachránil z mesta, s ním im cesta ubieha omnoho rýchlejšie. Avšak nielen divoká krajina za oknom auta je pre putujúcu trojicu neznámou a nebezpečnou. Z osamelých ľudí, ktorí sa doteraz spoliehali len na vlastné možnosti a schopnosti, sa postupne stávajú akísi spojenci.
Priatelia. Súputníci. Spojenci.
Potrebujú sa, ale osobné väzby si nepripúšťajú. Zoya aj Simon sú nedôverčiví, opatrní. Uzavretí pred svetom a jeden pred druhým, no musia spolu žiť, prežiť. A spoločné okamihy, starostlivosť a obavy o malú Emily ich postupne zblížia.
To, čo na konci cesty nájdu, však nečakal nikto z nich.
A zrazu vyvstáva otázka, či to celé malo zmysel... či to naozaj stálo za to.

Simon so Zoyou si boli veľmi podobní, povedala by som, že Simon miestami až príliš nedôverčivý a podozrievavý, najmä na začiatku. Voči Zoyi bol miestami až tvrdý, krútila som nad ním hlavou. Boli úseční, ich dialógy priam prekypovali nedôverou a odmeranosťou.
A ja som si ich užívala.
Nijaké zamilované pohľady, gestá či myšlienky, kdeže! A práve to sa mi na nich nesmierne pozdávalo. Aké to osvieženie od presladených romancí :-)

Adaptácia v sebe nesie všetko, čo má dobrý dystopický príbeh mať, písaná je pútavo a rečou mladých, kde nechýbajú (dokonca) ani šťavnaté nadávky (mimochodom dobrá scéna), úprimné emócie a uveriteľné správanie.
Aspoň zo trikrát ma vývoj deja prekvapil zvratom, ktorý som ani v päte nešípila... a ten koniec?
Dobrý ťah, fakt som si myslela niečo úplne iné :-)
A našťastie sa vyhla mnohým klišé zahraničných kníh, nesie si svoj štýl a príbeh, ktorý nie je v každej druhej/tretej knihe. Práve pre to ma kniha tak bavila, bola originálna a najmä naša tuzemská...

16.02.2016 5 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Potvrdilo sa mi, že je to skvelá séria, ničím nezaostáva za "jednotkou" a našťastie (!) ju nestihol ani neslávny osud slabých pokračovaní, ktoré sú často len akýmsi medzičlánkom pred epickým záverom.

V tejto časti sa mi zdalo (a dostalo) menej Tuckera (fňuk), ktorý sa mi akosi začína dostávať pod kožu, ale nové odhalenia a udalosti... akože wau! Mali by to sfilmovať ☺ vážne, však keď sfilmovali Twlight (čo nechápem dodnes ten humbuk okolo), prečo nie toto, je to fakt premyslené, nadupané, a tá príroda hmmm ...

A prečo začínam mať ten divný pocit, že Christian si ma napokon získa? (lebo sa jeho pôsobeniu urputne bránim)

17.01.2016 5 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Asi tak 3,5* aj keď Cam bol hmmm...

Dobre... no dobre, aj tak však nerozumiem tej móde prerozprávať ten istý príbeh z pohľadu toho druhého. Načo? V tomto prípade som mala pocit, že keby som si túto "medzi časť" neprečítala, o nič by som vlastne neprišla. Alebo keby som čítala len túto a nie prvú časť, boli by to to isté.
Samozrejme, že chlapský pohľad bol iné kafe, miestami som sa fakt bavila, lenže keď ono to bolo fakt to isté, s tými istými vetami, udalosťami a miestami...
Autorka našťastie do príbehu pridala aj zopár nových scén, najmä s Camovými priateľmi, čo príbeh oživili. A nehodnotím to nízko len pre jedno. Lepšie povedané pre jedného - Jasea. Ten chalan ma zaujímal miestami viac, než cukrík Cam. Už sa neviem dočkať oficiálnej druhej časti, ktorá je jeho príbehom.
Juch, hor sa ďalej!

17.01.2016 3 z 5

Len to nikomu nepovedz Len to nikomu nepovedz Miroslava Varáčková

kvalitné 4,5* :)

Úprimne sa musím priznať, že táto kniha určite má aj na 8 hviezdičiek, ja si však pripadám trochu "úchylne" keď mám dať plný počet príbehu, ktorý je o niečom "inom", nie je to bežná téma a je trochu viac citlivá (rovnakú dilemu som mala aj pri "Krokoch").
A pritom ani sami netušíme, koľko podobných osudov ako Evin žije okolo nás (vás) v tej istej triede, v škole, v bytovke.
U Mirkiných kníh zbožňujem, že sa nestráni chopiť neošúchanej, občas ťažšej či citlivej témy, a vložiť na stránky príbeh, ktorý napriek nepriazni osudu voči postavám, či ťažkosti námetu, vie chytiť za srdce. Zahrať na citlivú strunu a možno donúti rozhliadnuť sa viac naokolo.

Myslím si, že kniha by mala vo svojom čitateľovi zanechať dojem, vyvolať pocity.
Najlepšie celú škálu pocitov.
U mňa sa s určitosťou takými knihami stali tie Mirkine. V každej doteraz ma dokázala upútať, chytiť a zaujať na plnej čiare, a inak to nebolo ani pri tejto najnovšej, ku ktorej mám ešte o niečo bližšie, ako k ostatným (za čo som nesmierne vďačná).
Napriek závažnosti hlavnej myšlienky knihy, ju dokázala posplietať s citom, jemne odkrývať útržky života hlavnej hrdinky, ktorá žije hádam až bolestivo reálny život dnešných mladých.
Možno sa v nej veľa z vás nájde.
Možno sa budete diviť, či je to vôbec možné.
Možno si poplačete. Alebo si zanadávate.
A to je dobre. Lebo ja som to tak všetko prežívala.

Eva nemá ľahký život, už od malička. A jedna tragická udalosť spred troch rokov to ešte zhorší. Brat Ivo je až príliš starostlivý a matka? Škoda slov, na tú som pri čítaní pekné nenašla ani jedno, aj keď k záveru som ju hádam viac chápala, trošičku. A nemá to ľahké ani v škole, kde je doslova terčom pre niektorých spolužiakov, čo si myslia, že sú niečo viac (tí mi dvíhali tlak neskutočne). Eva je ako tichučká myška, všetko znáša, všetko dusí v sebe, klobúk dole. Mnohokrát som si povedala, prečo nič nepovie? Ale jej dôvody sa dajú chápať, možno by som na jej mieste konala rovnako, neviem, nezažila som.
Jediným útekom pred realitou je jej milovaný tanec. Zbožňovala som práve tieto úseky príbehu, keď bola sama sebou! Slobodná, voľná, žijúca naplno. A ešte Tima. Aj keď raz (!) by som mu jednu vrazila. Zistíte prečo... inak ale vážne úžasný chalan.

Príbeh, postavy, všetko krásne zvládnuté, rozvinuté, prepletené a nájde sa aj pár prekvapení.
Ľahko, ako mávnutie motýlích krídel, žila vo mne celá škála emócií aj po otočení poslednej stránky. A keď kniha vyvolá emócie, je potom sakra dobrá.

16.01.2016 5 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Veľmi zvláštna kniha, vážne neviem, či ju chváliť, či ju zadupať do zeme. Hmm...
Začiatok fajn, iný, keďže autorka hlavným hrdinom nadelila osud detí z náhradnej starostlivosti, potom zrazu bum! skĺzlo to do bežných koľají NA žánru... a ten záver?
Snaha o prekvapivé finále, len mne tam čosi nesedelo, vadilo, nepadla som z toho na zadok, skôr vo mne vyvstala otázka: to vážne?
Stále sa neviem rozhodnúť, čo si o tom myslieť... fakt.
Takú zvláštnu knihu som dlho nečítala.

16.01.2016 3 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Pokračovanie si tie 4* zaslúži, bavilo ma to viac, ako úvodná časť trilógie, aj keď tu bolo dosť hluchých a zbytočných úsekov, ale odpúšťam ich, lebo ten koniec... no ako fakt, neznášam takéto konce! Potom keď nemám pokračovanie, tak des!!! :)
V tejto časti sa dosť vecí zvrtlo, odhalilo, vyostrilo a aj prekvapilo (najmä Tori a Rae)... páčilo sa mi kecanie s Liz, ktorá už prijala nezvratné... a Derek sa mi páči čím ďalej viac, aj keď má svoje muchy :) som zvedavá, čo na záver vykreše autorka a ako to ešte zamotá, juch!

16.01.2016 4 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Netuším, čím to je, ale ako dobre to začalo, tak biedne to skončilo. Nielenže som čakala čosi iné, ale aj keď mi zo začiatku bola hl. hrdinka ako-tak sympatická, ku koncu som nechápala, čo sa s ňou stalo. Pre mňa dosť sklamanie. Uponáhľané. Nedotiahnuté. Nápad zrejme nebol na zahodenie, ale spracovanie autorke nevyšlo. Neobľúbila som si postavy, dej a to vsúvanie postáv z iných rozprávok bolo skôr na nervy než na prospech.

19.04.2024 2 z 5

Zákon krvi Zákon krvi Michaela Ella Hajduková

Trpká, silná, plná odhodlania a nepredstaviteľných vecí, tak by som opísala túto knihu. A zároveň bola krátka, prijala by som, aby mala pár strán a kapitol navyše. Povedané ale asi bolo všetko, čo chcela autorka napísať. Nedokážem si predstaviť, čo všetko museli prežívať ľudia v tomto ťažkom období... fakt prežili asi iba najsilnejší a najodolnejší. Bola to pre mňa druhá kniha od autorky s tematikou 2. sv. vojny, a určite nie posledná.

17.11.2023 4 z 5

Dohoda Dohoda Danielle Hartová

Knihu som si našťastie iba požičala z knižnice, pretože keby som nedočítala kúpenú knihu, ľutovala by som tie vyhodené peniaze.
Príbeh mi vôbec nesadol.
Neohúrilo ma ani spomenutie milióna prečítaní na obálke, s ktoru sa vydavateľstvo teda mohlo pohrať oveľa viac (nekúpila by som si knihu, keby som šla okolo nej v kníhkupectve,a pritom obálka vraj predáva) a ani označenie "kultový román kráľovnej slovenského Wattpadu" (taký aj je?) v anotácii. Možno je to aj tým, že na podobnú tému som prečítala už dosť kníh a táto je oproti nim veľmi slabá. Ale verím, že svojho času mohla spôsobiť "pozdvižení" na spomínanej platforme, lenže pre súčasný podobnými kniham presýtený trh, to nestačí. A pritom Prológ bol naozaj skvelý, ale potom... to šlo dole vodou. Počas čítania toho, čo som prečítať zvládla, som sa nevedela zbaviť pocitu, že toto asi vyjsť knižne nemalo a malo to zostať tam, kde sa ten príbeh stal (vraj) kultovým. A možno by pomohli lepšie zásahy redakcie vydavateľstva, ktoré by príbeh spravili príťažlivejším a zaujímavejším.
Skúsila som, avšak pre mňa to nebolo. Nepochybujem ale, že si príbeh nájde svojich fanúšikov, možno z radov tých, čo si ho kúpia s nostalgiou za časmi jeho najväčšej slávy.

21.05.2023 1 z 5

Rozcestí osudu Rozcestí osudu Emilly Ross

V určitých úsekoch som si pripadala, ako keby som čítala nejakú telenovelu. Zopárkrát som to skutočne mala chuť s čítaním zabaliť. Posledné kapitoly som len rýchlo prebehla očami, lebo som chcela vedieť, ako príbeh dopadne. Pre mňa bolo svetlých okamihov pri čítaní, žiaľ, veľmi málo. Dej sa buď vliekol, alebo mi prišiel príliš prekombinovaný a neuveriteľný, až som nechápala, čo všetko sa dá napchať do jednej knihy.
Ide o debut autorky a vydaním knihy si isto splnila svoj sen.
Určite sa nájdu čitatelia, ktorým príbeh sadne viac. Pre mňa to bolo príliš natiahnuté, zdĺhavé a bolo tam veľa "vaty". Knihe taktiež chýba rázny zásah korektora, ktorý by ho určite učesal do pre čitateľa príťažlivejšej podoby.
Tiež mi dosť prekážalo skákanie v čase, akoby sa autorka nevedela rozhodnúť, či príbeh chce písať v minulom alebo prítomnom čase. Celkom milým "plusom" a spestrením bol pes Bobo a to, ako sa okolo neho zamotal príbeh. Inak som sa skôr nudila.

28.03.2023 1 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Čítať knihu o duchoch po večeroch asi nebol najlepší nápad, ale nemohla som sa od príbehu odtrhnúť :) pre mňa najlepšia časť z trilógie.
Veľa otáznikov pribudlo, našťastie aj vysvetlilo, naťahovalo sa to, ale pribudla aj akcia a duchovia... no som spokojná a vlastne aj rada, že som si sériu prečítala :)

01.03.2016 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

3,5*

Dosť dlhú chvíľu som rozmýšľala nad vyšším hodnotením, ale napokon ma kniha až tak neuchvátila, aby si ho zaslúžila. Ako ono to nebolo vyslovené zlé alebo nebodaj strašné... len... len mi to prišlo také divnô divné :)
Keby som to brala ako "ženský román" tak by bol veľmi slabý. Keby som to brala ako "humoristický román" tak naopak, tam by hviezdil.
Nemôžem poprieť, že autorka má fakt čitateľný štýl, ktorý ma bavil, naozaj. Miestami. Potom som si začala všímať, že tých hlášok a postrehov je vtesnaných do textu akosi priveľa (a keď si takéto veci začínam príliš pri čítaní všímať, ruší ma to a pomaly odrádza od dočítania).
Akoby za každú cenu chcela byť autorka za vtipnú. Časom mi už liezli na nevy. Nie všetky, pri niektorých som sa fakt schuti zasmiala... ale väčšinou ani nie.

Rozsahovo to bola útla knižočka, svoj účel (či poslanie) však splnila, oddýchla som si pri nej.

Tri body z knihy, ktoré mi uviazli v pamäti:
1. Kopřiva a Oříšková (Kopřiva jednoznačne vedie)
2. makadamky
3. pekáč buchet (ako prirovnanie k tehličkám heh)

Osobná poznámka pod čiarou:
- vyskúšať niektoré recepty! (najmä makadamky a muffiny)

16.02.2016 4 z 5