Adaptácia

Zoya mala všetko: domov, rodinu, kamarátov. A potom ľudstvo zdecimovali epidémie a vojny. Teraz nemá nikoho: ani rodinu, ani kamarátov, ani priateľa. Prišla aj o domov. No prispôsobila sa. Vpred ju poháňa len mapa a nádej, že ju dovedie do posledného útočiska na Zemi. Ľudia skúšaní vojnou i chorobami sa tiež adaptovali na nový svet – bojujú o každú minútu života. A osamelé dievča putujúce neznámou krajinou predstavuje priľahkú korisť. Keď Zoyi pomôže neznámy Simon, poruší tým krehkú rovnováhu povojnového spoločenstva, za čo musí zaplatiť životom. A tak sa Zoya, Simon a jeho malá sestra vydávajú naprieč zdevastovanou krajinou s nádejou, že ich mapa po jej mŕtvom priateľovi naozaj dovedie pred brány mesta, kde ešte vládne ľudskosť. Teda, mala by......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240436/adaptacia-240436.jpg 3.897
Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Adaptácia

Kakiko
21.06.2018

Na první pohled se knížka jeví hodně dobře, první stránky dokonce dobré jsou, pak se to ale zvrtne v romantickou dystopii, kterých jsem se načetla až až, když mi bylo tak patnáct a tyto knihy už opravdu nevyhledávám, nicméně jsem si řekla, že to dočtu.
Rozhodně to tedy není kniha pro starší čtenáře, věková hranice je maximálně osmnáct let.
Děj se točí hlavně okolo "chci ho/nechci ho" a nespokojenosti lidí v dystopickém světě. Chybí mi popis okolí, zajímavé charaktery a trochu originálnější zápletka, která se zabývá taky trochu něčím jiným než city mladý holky. Příběh by sám o sobě nebyl špatný, kdyby byl napsaný trochu jinak a uvěřitelněji. Mě by třeba zajímala Simonova minulost, předem říkám, že na tohle nejsem žádný specialista, ale rozhodně by bylo zajímavější, kdyby si po své zkušenosti z války nesl nějaké posttraumatické problémy, on ale místo toho v klidu řekne, že zabíjel lidi a tím to hasne. Holt jsem náročný čtenář, který musí pořád nad něčím přemýšlet a tyhle nesrovnalosti a díry v ději mi vadí. Zároveň mám pocit, že vůbec nebyl zmíněn důvod, proč vlastně došlo k likvidaci lidstva, což je vzhledem k tomu, že se okolo toho točí celý děj, celkem podstatné.
Knihu tedy doporučuji spíše mladším, kterým nevadí, že je děj převážně o zmatený holce, která neví, co chce.

Anagythlin
31.03.2018

Moje asi první knížka od slovenské autorky a nejsem zklamaná. Jak už napovídá obal knížky, hlavní hrdinka se potká se Simonem. Vojákem, kterému nezbylo nic jiného než sestra a děda. Jejich vztah je ze začátku hodně skeptický doprovázený sprostými slovy. Musím přiznat, že v knížkách na to moc zvyklá nejsem, ale působilo to víc realisticky a důvěryhodně než inteligentní a přeslazené dialogy.
Časem stráveným spolu získali svou důvěru a začali si věřit. Měli jediný cíl na místo, kde je pravděpodobně čeká lepší život. A právě tehdy když dorazí na místo, kde nic není, přijde bod zlomu, který mě uchvátil.

Jo možná se to dalo čekat, možná na tom nebylo nic překvapujícího, možná to bylo až moc zkreslené, ale mě se líbilo, že z celé té knížky vyšlo to jedno.
Važte si toho, co máte. Teď tu žijeme a to je ta svoboda. Protože i když se vám zdá, že byste chtěli víc..to, co máte, je to všechno. Nic víc. Nic míň.

Gret21
01.03.2018

Som z tejto knihy veľmi milo prekvapená. Po predchádzajúcom obrovskom sklamaní z knihy Láska z ulice to bol teda riadny rozdiel. Kniha bola pútavá, vtiahla ma do seba a ja som si jej čítanie užívala, za čo autorke po mojich skúsenostiach s jej knihami tlieskam. Mala by sa vykašľať na písanie románov pre dievčatá, lebo tu jasne predviedla, čo jej ide o stonásobne lepšie. :)

NikyTv
20.09.2017

První část knihy se mi strašně líbila a byla jsem nadšená, ale druhá a třetí část mě už tak nenadchla. Ale kniha se četla dobře, takže jejího přečtení nelituji :).

Princezna22
10.08.2017

Tak takhle divnou knihu jsem dlouho nečetla,bylo to čtivé. Ale chybí tomu popis prostředí kde se hlavní hrdinka nachází. Výjevy typu miluji ho,nechci ho a podobně jsem v téhle knize tolik nečekala. Kord,když to má být příběh holky která pátrá po záhadnem místě.. kniha je dost nesmyslně napsaná a postavy zde se chovají nereálně,jako kdyby to vůbec nebyli lidé.. A ten Noe tam myslela jsem si,že knihu pak hned zavřu... Mno nemyslím si,že kniha je něco extra, autorka mohla napsat lepší knihu a ne tohle co ani není poradny příběh je to je pubertální výjev v knize a jeho prostředí nevyužité.... Škoda,anotace slibuje daleko lepší příběh. Ale nenechte se napálit.. Zhlédnem k tloušťce jsem usoudila,že autorka se psaním knihy pěkně spechala, a to to vypadalo tak slibně... Sakra ten Noe, lepší jméno mu vybrat nemohla a vstani s mrtvých? No nevím... Za mě rozhodně už nikdy víc...

Marián27
14.07.2017

Po pravde musím napísať že až takú dobrú knižku som vôbec nečakal. Občas si vezmem do vlaku aj také "babské" čítanie na osvieženie a zmenu a viem že pani autorka ju napísala pre inú cieľovú skupinu ale aj taký chlap ako ja som si v nej veľa našiel. Predovšetkým je to hlavná hrdinka, tuláčka alias Zoya (chválim aj výber mena) s ktorou som prežíval všetky dobrodružstvá ( aj tie akčné a aj tie citové:) . Páčila si mi jej zranitelnosť, ľudskosť a aj jej hraná "drsnosť". Ak by som mal spraviť rebríček svojich oblúbených literárnych postáv, určite by som na prvé miesta zaradil Zoyu. Simon mi spočiatku liezol na nervy kvôli svojmu chovaniu ale potom sa umúdril a fandil som mu ako pravému hrdinovi. Za druhé musím pochváliť prostredie v ktorom sa príbeh odohráva pretože nám nieje až také cudzie a už vôbec nie úplne nereálne. Je celkom dobre možné že takto dopadneme po nejakej veľkej globálnej katastrofe. A napokon treba vyzdvihnúť jazyk a určitú surovosť akým je kniha napísaná. Je to drsný svet a nedá sa v ňom vyjadrovať nejak uhladene a sladko.
Adaptácia je podla môjho názoru veľmi dobrá kniha a ak by sa našli potrebné financie, určite by som ju odporučil aj sfilmovať. Som spokojný a určite by som uvítal aj pokračovanie. Zoya, jej svet a to čo sa stalo skoro na konci by na to myslím stačilo... Za mňa super!

Jajibloguje
15.05.2017

Môj celkový pohľad na knihu je pozitívny. Rozhodla som sa ju prečítať najmä pre dobré referencie, ktoré som našla na internete. Neľutujem. Prečítala som ju za dva dni. nich sa stala mojim verným spoločníkom, ktorého som nechcela ani na sekundu pustiť z rúk. Som rada, že mnoho udalostí v knihe nechala autorka na fantázií čitateľa. Máme tak možnosť i my stať sa súčasťou zničeného sveta, kde každý deň je najdôležitejšie len jediné. Vyhrať boj o vlastný život.

SeverusSnape
22.03.2017

Byla jsem dost skeptická vzhledem k národnosti autorky,ale můžu říct jen WOW!!Fakt skvělá knížka