bararich8 bararich8 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v přeskakování mezi Nickovými a Amyinými zápisy, ale pak už mě knížka chytla a nepustila. Velmi poutavě napsáno, takže člověk chce pořád vědět, co bude dál. Konec bych si uměla představit i jinak, ale co už. Dávám 4,5*, takže 5* :-):-)

11.03.2016 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

No teda, čekala jsem od té knihy ledacos, ale takové zvraty opravdu ne. Knížka je velice čtivá, napínavá, plná nečekaných událostí, určitě doporučuji k přečtení. Ale pár věcí mi tam nesedlo, takže za 4*

02.03.2016 4 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Skvělá kniha! Svižně napsáno, bez zbytečných řečí a při jejím čtení mi před očima běžel i neméně úžasný film. Přečteno téměř jedním dechem.

28.02.2016 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Výborné čtení! Harryho Pottera jsem vždy odmítala číst coby mainstream. Filmy jsem samozřejmě viděla, i když už jsem vše pozapomněla. A tak jsem první díl slavné série otevřela v podstatě jako 'nepolíbená' a čarodějnický svět mě naprosto pohltil. Četla jsem v originále a musím říct, že je knížka bezvadně napsaná, je velice čtivá a čtenář chce pořád vědět, co bude dál.

21.02.2016 5 z 5

Údolí strachu Údolí strachu Arthur Conan Doyle

Klasická Doylovka, to nezklame nikdy. Pes Baskervillský, který tvoří první polovinu mého vydání, to je klasika a Údolí strachu má luxusní zápletku i rozuzlení, takže paráda :-)

09.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neuvěřitelně čtivá kniha, kterou velice doporučuji. Příběh je originální a člověka celkem zasáhne, i když se konec dá trochu předvídat.

22.11.2015 5 z 5

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Velmi příjemné překvapení od nového mladého autora :-) Když už mě stále se opakující děj/neděj začal nudit, přišlo velmi nečekané propojení všech příběhů. Super!

14.11.2015 4 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

Po malinkatém zklamání z Višňového sadu mi Racek zlepšil náhled na Čechovovu tvorbu. Příběh dobrý, v postavách jsem se orientovala dobře a k tomu překvapivý závěr. 4*

15.10.2015 4 z 5

Případ dívky v tísni Případ dívky v tísni Michael Crichton

Dosti chytlavé, má to spád, napětí a bezva zamotaný příběh. Jen nevím, jestli to bylo mnou, spisovatelem, či překladem, ale v pár pasážích jsem se nějak ztrácela, nedávaly mi moc smysl. Jinak ale skvělá kniha, doporučuji.

08.10.2015 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Skvělá knížka, ač se její děj odehrává za války, tak se čte lehce a pobaví. Goodbody je prostě borec. :-)

30.09.2015 5 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Až na pár komických situací jsem v tom tu předesílanou komedii také postrádala. Až to budou někde v okolí hrát v divadle musím se zajít mrknout. Přeci jen dramata jsou asi spíš ke hraní než ke čtení.

26.09.2015 3 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Nečekaně velmi poutavá knížka, téměř idylicky popisující ne vždy idylická léta v Africe.

12.09.2015 5 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Četla jsem až po shlédnutí filmu, který mě teda dost zklamal, ale knížka tu reputaci napravila. Styl psaní je takový neotřelý a tím je knížka zajímavá a zábavná.

27.08.2015 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Paráda, nevěřila bych, že mě sci-fi tak chytne. Moc dobré:-)

26.05.2015 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Skutečně výborná kniha. Je v ní napětí i vtip, smutek i veselí. Dechberoucí příběh lásky.

06.05.2015 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásná milá oddychovka. Pan Svěrák bude jedním z mála autorů, od kterého si s radostí přečtu i další knížky.

16.03.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vzadu na přebale knihy píše nějaká čtenářka, že plakala, bála se a nevěřila...a já jsem dělala přesně to samé. Krásná kniha! Jsem zvědavá na film.

01.03.2015 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Skvělá satira, zasmála jsem se, ale i mě při některých pasážích mrazilo. Paráda. Jednu hvězdu ubírám kvůli delšímu rozjezdu-jak už tu někdo psal, skutečně je tomu nutné dát 100 stran a pak chytne a nepustí.

23.02.2015 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Asi je to víc pro děti než jsem předpokládala...ale tak 3*, dobré:-)

03.02.2015 3 z 5

Velká paráda. Miluju Tolkiena, Středozemi a všechny příběhy z ní.

30.01.2015