_Bára_ _Bára_ komentáře u knih

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

(SPOILER) Příběhy o Jacku Rozparovači jsou jedny z mých oblíbených. Ani u tohoto jsem nebyla zklamaná.
Neskutečně jsem si užívala sebevědomost a odvahu Audrey Rose. Takhle silnou postavu jsem snad v žádné knize nezažila. Znám spoustu knih, kde se o to autorky pokoušely, ale vždycky se něco pokazilo.
Thomas byl už od začátku neodolatelný. Jejich počáteční pošťuchování, které vyvrcholilo až v polibek bylo kouzelný. Do paměti se mi vryla pasáž v uličce a pasáž při přípravě oblečení na lov Jacka Rozparovače.
Jak zde skoro všichni píšou, vraha jsem taky už tak od 100. stránky tušila. Ovšem důvod, proč byla ta postava Jackem Rozparovačem bych nikdy netipla.
Zároveň musím ocenit, že zde autorka neprozradila vraha veřejnosti. Stejně jako v realitě. Údajně se ví, kdo to byl, jenže nikdo to neví přesně. Stejně tak tomu bylo zde, někdo věděl kdo je vrah a někdo ne.
Jediný nedostatek je, že začátek knihy se na moje poměry krapet táhl.

27.09.2021 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Začínám pomalu zjišťovat, že knížky tohoto typu už nejsou moc pro mě. Nápad zajímavý, ale kdyby byl jinak propracovaný, tak jsem víc nadšená. Kniha má své plusy a mínusy. Holkám ve věku 12 a 13 let se tato kniha bude rozhodně líbit.

22.09.2021 2 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Tohle bylo krásné počtení. Opravdu oddechové, ale zároveň pořádně na zamyšlení. A ty obrázky jsou krása na oči.

27.08.2021 4 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Při čtení jsem byla plná všech dojmů, a bohužel převládaly ty špatné. Kniha má sama o sobě velice zajímavý nápad a hlavní pointu, jenže ta se začne v půlce knihy motat. A to extrémně. Z přátel se stanou nepřátelé a všichni se chtěj navzájem zabít. Musím říct, že kdyby si s tím autorka víc pohrála, tak by to mohlo dopadnout vážně dobře. Pak se zde setkáváme s Šeptajícím, který tam měl vytvořit celou zápletku. Údajně se jedná o nějaký přelud, co se vám dostane do hlavy a pokud dokážete udržet tajemství, tak se stanete jeho JEDINÝM. Reálně mi moc ani nedávalo smysl, proč tam ty postavy jsou, protože asi 2 nebo 3 postavy si myslely, že je to jejich chyba. Tím, jak se tam postavy úmyslně i jaksi omylem zabíjely, jsem se už postupem času ztrácela v tom, kdo je vlastně mrtvý. Ani jedna postava zde neměla možnost se pořádně představit, což mě docela mrzelo. Celkově má knížka zajímavý, ale málo propracovaný nápad.
2,5 / 5

25.08.2021 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Wow. Tohle bylo krásný. Vtipný, roztomilý a samozřejmě to bylo i trochu klišé. Ovšem připadalo mi, že jak Lena tak Ryan nebyli úplně dokonalí. Lena mi okamžitě sedla a i přesto, že byla ze začátku taková fiflena z velkoměsta, na konci byla dokonalá. Ryan byl prostě úžasnej. Nejdřív jsem ho chtěla místy zabít, ale i ta jeho napruzená nálada byla nakonec dokonalá. Scény z lyžování, vířivky a z hotelu byly naprosto nezapomenutelný. Dějově mi to hodně připomínalo Začít znovu, takže fanouškům Mony Kasten mohu tuto knihu vřele doporučit. Neskutečně se těším na druhý díl, který bude z pohledu Izzy a Willa. Oba dva dostali v prvním díle dost prostoru na představení a neskutečně jsem si je oblíbila, hlavně Izzy. Myslela jsem, že po knížce Neopouštěj mě už nebude nic lepšího, ale tohle mě vážně překvapilo. A samozřejmě ta obálka je brutální.

22.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

(SPOILER) Druhý díl byl stejně skvělý jako první. Pipa byla opět skvělá a já si říkala, panebože jak na to může přijít. Ravi to neskutečně podtrhoval a zbylé postavy z tohoto městečka byly také neskutečné. Zvrat se synem sériového vraha jsem vážně nečekala a musím říct, že jsem ho mile uvítala. Na konci jsem už prostě jen zadržela dech a hltala jednu stránku za druhou. Musím ovšem říct, že detektiv ze mě vážně nebude, doufám, že nejsem jediná, kdo už od začátku obviňoval Jamieho tátu. Teď když nad tím tak přemýšlím, tak nedokážu posoudit, který díl se mi líbil víc. Na jedničce bylo skvělý jak všechno bylo nový a celkově mě tam ty zvraty víc zaujaly a bylo jich tam víc. Na dvojce bylo ovšem zase fajn, že už se na všechno šlo od začátku, ovšem mělo to takovej ne moc akční a nabitej děj. Každý díl má své plusy a mínusy, takže zůstanu někde mezi nima.

19.08.2021 4 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Musím říct, že zimní polibky mě bavily víc. Možná jsem tam cítila větší kouzlo a jiskru. Každopádně Sasha mi moc nesedla a chvílemi jsem ji ani moc nerozumněla. Jay byl typický kluk z dívčích románků. Zápletka byla skoro nulová. Ovšem v létě vás to krásné odreaguje. Žádnej převrat století, ale ušlo to.

15.08.2021 3 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Zaslíbená se mi sice vážně líbila, ale Zrazená je přeci jen o level lepší. Hollis mi v tomto díle extrémně sedla a i její chování se mi mnohem líbilo, až na počáteční pochybovaní kvůli smrti Silase. Co si budem, Silase jsem moc nemusela, takže mi to lezlo krapet na nervy. A samozřejmě Etan byl v tomto díle božskej. Hrozně mě mrzelo, že v prvním díle neměl tolik prostoru, takže jsem ráda, že tady ho měl až až. Ano, je vám hned od první stránky jasný, že spolu skončí, ale i tak se nám Kiera snažila nakonci nahnat hrůzu možným jiným koncem. Zrazená krásně zakončuje tuto sérii a doufám, že se brzo dočkáme nějaké její další knížky.

14.08.2021 4 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Jednalo se o mou první knížku od autorky a myslím si, že nebude poslední. Děj je psanej velice čtivě a knížku zvládnete za dva dny přečíst. Hrozně mě bavily kapitoly ze současnosti, a přišlo mi fajn připojení pár okamžiků ze sezení u psycholožky. Jediný co mi vážně vadilo bylo až moc přehnané chování Amelie. Chápu, že se autorka snažila to popsat, co nejlíp. Ovšem na mě už toho bylo moc a ke konci už mi její chování v minulosti přímo vadilo. Dále si myslím, že tohle je knížka pro každou dospívající holku, poukazuje to, že ne všechno je láska a že bychom si měli dávat pozor.

,,Občas když se k nám někdo nechová hezky a podrývá samou podstatu toho, kdo jsme, způsobí nám to trauma. To, že chceme být milováni, je přirozené - je to ta nejpřirozenější věc na světě. Takže když někoho milujeme a on nám ublíží, našemu mozku se to nelíbí. Náš mozek nemá rád trauma, nemá rád, když se necítí bezpečně, a tak si občas vytvoří nezdravé zkratky, kterými to trauma obejde a lstí nás přiměje si myslet, že je všechno v pořádku." Joana

14.08.2021 3 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Tahle knížka patří mezi ty, na které pak ještě nějakou chvíli budete myslet. Pojednává o docela závažném tématu, který si nikdo jen tak nedokáže představit. Zároveň se tam vyskytuje i myšlenka, že rodina by si měla pomoct. Krev je krev. Kniha je čtivá a rozhodně vás nezklame.

,,Život dává, život bere a vždycky se zase objeví něco nového, je to jako vlny na moři. A my v těch vlnách plaveme. Někdy jsi dole, někdy nahoře, pak znovu dole a jindy se jenom tak necháváš unášet."

04.08.2021 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Musím uznat, že tohle mě vážně bavilo. Bylo to poutavý a napínavý. Mare byla skvělá už od začátku a královské sourozenecké duo bylo neskutečný. A ten konec, ten do teď vstřebávám. Rozhodně to není žádný trhák, ale mě to neskutečně bavilo.

25.07.2021 4 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Celkově mi knížka přišla fajn. Podle anotace mě to hodně zaujalo, ale po přečtení tak nadšená nejsem. Nebylo to něco pro mě. AI mě nikdy moc nezajímalo, a možná i proto pro mě byl děj zvláštní. Nemohu ovšem říct, že se mi to nelíbilo. Něco bylo fajn, něco ne.

19.07.2021 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tohle byla jedna velká love story. Díky krátkým kapitolám se kniha četla velice rychle, což oceňuji. Libby mi neskutečně sedla, možná i z důvodu, že taky nemám tu nejlepší postavu a vím, jak se cítí. Ta nejistota a strach jsou asi nejhorší. A Jack byl pro mě hodně zajímavá postava, a podle mě není jako jiné postavy z knížek, tím nemyslím jen jeho nemoc, ale celkově byl jinej. Tohle duo jsem si už od začátku strašně oblíbila a nešlo jim nefandit. Zároveň je tahle knížka dost inspirující pro holky, které se sebou nejsou spokojené, ať už vzhledově nebo jinak. K tomu, aby vás někdo chtěl, není potřeba vzhled. Vždy je důležité vaše chování. Pak už jen záleží, jestli on či ona to berou stejně.
Někdo vás chce.

PS. k ději mi hrozně seděla písnička Love song od YUNGBLUD

15.07.2021 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak tohle jsem nečekala. Rozhodně jsem byla milé překvapená a absolutně jsem netušila jak to skončí. Samozřejmě už podle názvu Námi to končí jsem byla zmatená. A celou dobu jsem netušila s kým nakonec Lily skončí, jestli s mým favoritem Atlasem, nebo s Rylem. Colleen se opět překonala a já už se moc těším až u nás vyjde na podzim její nová knížka November 9.

13.07.2021 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Musím se přiznat, že absolutně nevím co napsat. Absolutně jsem nedokázala určit, kdo je vlastně vrah a celkově zápletka byla pro mě skvělá. Pro mě je to první kniha tohoto žánru, takže jsem si nebyla tak jistá, jestli mě to nadchne. Ale teď můžu na sto procent říct, že toto není má poslední knížka tohoto žánru. Jinak byla kniha čtivá a různé záznamy z vyšetřování byly velice příjemné zpestření.

22.06.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

(SPOILER) Musím uznat, že asi tak prvních 13 kapitol mě moc nenadchlo a říkala jsem si, že tohle přeci nenapsala autorka série Znovu, je vidět, že její styl se pak v sérii Znovu hodně změnil. Ovšem kapitola 14 mě přesvědčila a do konce jsem už hltala jednu stránku za druhou. Ruby mi extrémně sedla a musím se přiznat, že ani James mi moc nevadil. Jako jo, choval se jako rozmazlenej spratek, ale mně se to možná i trochu líbilo. Z konce knížky, který byl prostě wow, jsem byla krapet na jiné vlně než z konců právě série Znovu, a nejspíš to je i tím, že toto má na mě extrémně otevřenej a nevysvětlenej konec. Jinak celkově byla knížka krásná a hrozně by se mi líbily další série zejména z pohledů a životů Jamese kámšů. Třeba takovej Alistair by mi vůbec nevadil. A popsání Lýdiina vztahu s profesorem Suttonem by mi přišel vážně zajímavý. A POZOR, dejte si pozor, abyste si omylem nepřečetli poděkování, protože už tam se nám Mona omlouvá za konec. Věřte mi, že pak celou knihu čtete a přemýšlíte o tom, co se sakra na konci stane.
Teď už se jenom těším na Zachraň se, které vyjde na podzim.

12.06.2021 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Musím říct, že já jsem z druhého dílu úplně nadšená a celý jsem ho dala na jeden nádech přes víkend. Hrozně se mi líbily hlavně dialogy Lucy a Sage když spolu nebyli a navzájem se k sobě chovali přímo příšerně. A celkové rozvinutí jejich vztahu bylo hezky rozepsané. Na jednu stranu mi tento díl sedl víc než první, hlavně z ohledu dramatu a napínavosti. Ovšem souhlasím se všemi, co píšou, že se z toho dala udělat pouze jedna knížka. Já osobně bych prvních sto a posledních asi šedesát stránek zapojila do prvního dílu a vůbec bych se nezlobila. Jenže, kdyby byla asi jen jedna knížka, tak by se mi příběh Sage a Lucy hůř opouštěl. Kdyby se autorka náhodou rozhodla vytvořit příběh třeba z pohledu April nebo Connora, já se zlobit nebudu.

30.05.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Na knížku jsem se moc těšila a hodnotím ji poměrně kladně. Byla vtipná a líbily se mi narážky ohledně Covidu. První tři povídky mě moc nenadchly, ale další už jsem si moc užívala. Ke knížce se určitě jednou vrátím.

30.05.2021 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Na tuto knížku jsem byla hodně zvědavá, a musím říct, že jsem na konci byla trochu zklamaná. Knížka hrozně rychle plyne a není vyloženě nudná, ovšem stejně jako děj rychle plyne, tak je i děj a celkově romantická linka dost uspěchaná. Líbilo se mi prostředí a chování rodin Alberta i Maddy. A nedá se ani říct, že bych se nějak dojala na konci. Celkově se jedná o poměrně průměrnou knížku a pokud máte čtenářskou krizi, tak tímhle si nějak nezničíte živote. Rozhodně se to ovšem nedá srovnávat s Tisíci polibky.

23.05.2021 3 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Na druhý díl jsem se poměrně hodně těšila, protože mě zajímalo, jak se autorka popasuje s navázáním na konec prvního dílu. Měla jsem strach, že se vše vyřeší hned na stránce 23, což se vlastně i stalo, ale čím jste dál v ději, tím víc si uvědomujete závažnost hlavní myšlenky. Už to není jen to, že se chce Hailee sejít opět se svou sestrou. Je to o tom, že se bojí zemřít a bojí se, že na Katii navždy zapomene. Tohle byla neskutečně silná knížka a rozhodně předčila má očekávání. Doufám, že se v Čechách dočkáme dalších knížek od této autorky.

17.05.2021 5 z 5