Bakana Bakana komentáře u knih

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Není to špatné, ale tak nějak nevybočuje z průměru. Za měsíc nebudu vědět, o čem knížka byla.

28.04.2024 3 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

(SPOILER) Trochu mi vadí, že vyšetřovatel neumí číst a psát. To mi připadá až moc nereálné. Ale jinak dobré, hodnotila bych to na 3,5*

21.04.2024 4 z 5

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Protože je to sotva týden, co jsem knížku dočetla, a stěží si pamatuju, o čem vlastně byla, tak dávám průměrné hodnocení.

19.04.2024 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Nic moc jsem nečekala, ale knížka mě příjemně překvapila.
V takovém městě bych tedy bydlet nechtěla, ale možná se takhle lidi chovají všude? Svatouškovští pokrytciI když kdo ví, jak by se ke mně sousedé chovali v našem městě, kdyby mě obvinili z vraždy. Ta atmosféra musí být nesnesitelná a na věci nic nemění, že viník je někdo úplně jiný. Lidé dokáží být horší než vlčí smečka.

03.04.2024 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Takovou splácaninu jsem už tedy dlouho nečetla. Autorka sice jakžtakž umí držet dějovou linku a snažila se o vytvoření jakéhosi Phila Marlowa v sukni. Ale jinak děj, zápletka, aspekty postav jedno horší než druhé. Možná kdyby jí někdo dopobrobna vylíčil, co má napsat, o co se tam bude jednat a jaké přesně postavy budou v detektivce vystupovat, tak by to bylo jiné :-(.

31.03.2024 2 z 5

Cujo Cujo Stephen King

(SPOILER) Musím říct, že kdyby nakonec Tad neumřel, dala bych jen 4 hvězdy. Ale za to, že se King nebojí špatných konců, dávám opět 5. Ono to v životě taky vždycky není tak, jak bychom si přáli :-(.

20.03.2024 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

Čekala jsem, že série bude mít klesající tendenci, ale takový sešup jsem teda nečekala.
Zmatené, násilné vpasování osobních příběhů vyšetřovatelů do profesionálních vztahů mezi kolegy prostě si autorka vymyslela, že toto by se jí tam hodilo, takže se najednou objevila naprosto nepravděpodobná minulost jedné z postav.
Asi si dám na chvíli od série pokoj.

15.03.2024 2 z 5

Dějiny medicíny od starověku po současnost Dějiny medicíny od starověku po současnost Roy Porter

Dopodrobna popsané, jak velký kus cesty lidská znalost urazila, než jsme se dostali na současné místo.

12.03.2024 5 z 5

Hřbitov nadějí Hřbitov nadějí Karin Slaughter

Ke konci sice trochu překombinované - nepravděpodobné, ale dobré. Pořád čekám, jestli Jeoffrey náhodou nebyl totální hajzl.

11.03.2024 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Já vím, že to není brakovka jako jiné kousky z tohoto žánru. I ten závěr byl moc zajímavý.
Jenže mi to přišlo celé jaksi nenapínavé, že bych se třeba bála tak to mě ani nenapadlo a spíš jsem se těšila, jak to skončí, ať to mám za sebou. Asi už jsem holt ten povrchní moderní čtenář :-(.

08.03.2024 3 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Výjimečně dávám detektivce 5*, protože mě série chytla, i když vraždy byly na můj vkus moc brutální. Mám radši rafinovanější kusy a míň násilí, ale tady mi vyšetřovatelé přišli jako sympaťáci a zajímá mě, co s nimi bude dál. Je dost pravděpodobné, že po 2-3 dalších dílech mně naopak zase polezou krkem :-).

08.03.2024 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Oddělení Q pro mě trochu ztrácí na přitažlivosti. Životní osudy hrdinů se vyvíjejí dost předvídatelně, ale detektivní příběh docela dobrý. Zaujal mě nápad s náboženskou fanatičkou. Jinak všechno průměr, za dva měsíce budu muset hodně vzpomínat, o čem to vlastně bylo.

29.02.2024 3 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Vynikající kniha.
Úplně Dicka chápu, že se do minulosti tak ponořil. Taky by mě osudy těch lidí vtáhly a vůbec jen pozorovat prostředí v tak dávné době by bylo fascinující. Co by za takovou drogu dali historikové, ti by možná i tu možnou paralýzu akceptovali jako přijatelné riziko :-).
Vita mi byla nesympatická a nerozumím, proč si tu pozérku Dick vůbec bral.

26.02.2024

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King musí mít v hlavě peklo, když dokáže chrlit jedno takové dílo za druhým už tolik let.
Ale počteníčko je to parádní, ke konci už to bylo slušné psycho.

15.02.2024 5 z 5

Intenzivní péče Intenzivní péče Leonard S. Goldberg

Celé takové průměrné.
Ne špatné, ale taky ne natolik dobré, abych si na knížku někdy vzpomněla.

11.02.2024 3 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

(SPOILER) Opět plné hodnocení, i když mám ke knížce své výhrady.
1) mně osobně vadila ta míra brutality s násilí, které byly postavy vystavené
2) realistické konce mám ráda, ale úplně mi nesedělo, že by syn nepromluvil se svým otcem po tak hrozném prožitku. A ne kvůli traumatu, ale kvůli otcově chybě, které sám upřímně lituje. To mi na nedospělého kluka nesedí.
3) přežití kulky do hlavy je možné, ale tak výjimečné, že bych to do knihy nedávala
Ale všechno ostatní super.

01.02.2024 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Váhala jsem a nakonec přece jen dávám plný počet. Přece jen to bylo dost realistické. A hodně drsné, ale takový by asi svět byl.

30.01.2024 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Moc milá fantasy. Nebýt té uřezané hlavy jednorožce, skoro bych to nazvala pohádkou.
Přečtené za jedno odpoledne.

22.01.2024 5 z 5

Objevitelé člověka: Od Hippokrata k Pavlovovi Objevitelé člověka: Od Hippokrata k Pavlovovi Hugo Glaser

Moc zajímavá kniha!
To, co se dnes děcka učí na ZŠ jako součást všeobecného vzdělání, museli lidé kdysi za velkých obětí objevovat.
Mj. oběti přinesly z velké části i ubohá zvířata, která sloužila k pokusům a vivisekcím. Sláva Pavlovovi, že myslel i na blaho svých psů!

21.01.2024 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

No co na to říct?
Na můj vkus moc dlouhé, hodně přitažené za vlasy v podstatě jsem se těšila, až to skončí a zase jsem nechtěla přijít o ten překvapivý závěr, o kterém píší tady na DK. Musím říct, že to za to čekání nestálo :-(.

16.01.2024 2 z 5