bagel bagel komentáře u knih

Bavorský případ Bavorský případ Eva Bešťáková

Průměrná kniha, nejzajímavější byla atmosféra meziválečné Prahy.

03.11.2020 3 z 5

Dneska půjdu spát až zítra Dneska půjdu spát až zítra Markéta Plechšmídová

To bylo drsné... ale i hodně poučné, že obcházet zákony se nemusí vyplatit.

03.11.2020 4 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Příjemné překvapení - svižný příběh, který je pořád aktuální. Často jsem se zasmála a dokázala se vžít do situace, ve které se hlavní postavy nacházely.

03.11.2020 4 z 5

Zkáza Zkáza Michael Palmer

Poněkud přehnané, hlavně závěrečná akce.

26.10.2020 3 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Škoda, že pořádná zápletka se objevila až na straně 130. Pak děj nabral spád, ale celkově hodnotím průměrně.

20.09.2020 3 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Fantasy sice čtu jen velmi zřídka, ale přesto mě kniha velmi zaujala a donutila mě více se zamyslet nad tímto žánrem. Navíc oceňuji i množství odkazů a poznámek.

09.09.2020 5 z 5

Pivní království Belgie Pivní království Belgie Filip Nerad

Téma je zpracováno podrobně, doplněno mnoha fotografiemi, ale doporučuji hlavně znalcům nebo fanouškům piva.

09.09.2020 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Jsem sice (dost) starší, ale bylo fajn si devadesátky připomenout. A zajímavá byla poslední část o působení v médiích.

09.09.2020 3 z 5

Velká kniha opeřené havěti Velká kniha opeřené havěti Yuval Zommer

Název hodně slibuje, ale obsah pokulhává. Informace jsou stručné, více se věnuje jen několika druhům a i zde je jen pár vět. Trošku to kompenzují krásné ilustrace.

01.09.2020 2 z 5

Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Moji pacienti mají čtyři nohy - Zápisky zvěrolékaře Duncan MacVean

Přidávám jednu hvězdičku za moc pěknou kapitolu o euthanasii zvířecích pacientů. Jinak jen další z mnoha knih o životě zvěrolékařů.

01.09.2020 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Osvědčené rodinné recepty proložené příhodami ze života týkající se jídla a vaření. Určitě patří k slabším autorčiným knihám.

28.08.2020 3 z 5

Zvuk ozvěn Zvuk ozvěn Eric Bernt

Lepší než první díl - napínavé, mělo to spád. Střídaly se krátké kapitoly vždy s popisem místa a času. Pěkně byly vykresleny situace, kdy se setkali lidé s autismem. Konec byl trochu divoký, ale dojem z knihy nezkazil.

28.08.2020 4 z 5

Uralské okno: Esej o menšinách Ruska Uralské okno: Esej o menšinách Ruska Ville Ropponen

Precizně zpracováno a zpestřením byly zážitky autora z cest na Ural. Kniha mi značně rozšířila povědomí o národech v této oblasti.

26.08.2020 4 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Země je to velmi zajímavá a neobvykláí, ale cestopis jen průměrný, je zde až moc faktografických pasáží.

15.08.2020 3 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Pro mě až moc romantické a předvídatelné. Hlavní hrdinka byla skoro dokonalá a psi hráli v příběhu opravdu jen malou roli. Nejlepší byly pasáže týkající se chování Hailey.

11.08.2020 3 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Mně se kniha líbila. Vražda je jen v pozadí a více se řeší vztahy v rodině. Hlavní hrdinka je správně sarkastická a přesně, v každé rodině je něco. Občas autorka zabrousila do práva i psychologie, to bylo určitě přínosem.
Děj měl spád i nečekané rozuzlení.

05.08.2020 4 z 5

Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Diagnóza učitelka 2 - Úča na cestách Gabriela Falcová

Čtení na jedno odpoledne, nic objevného.

02.08.2020 3 z 5

Nová životní kapitola Amy B. Nová životní kapitola Amy B. Kelly Harms

Slabší čtyři hvězdičky. Pěkná myšlenka, prostřední část byla dost zdlouhavá, konec to vylepšil.

02.08.2020 4 z 5

shoduji se s většinou předešlých příspěvků. Navíc mi vadilo, že autorka nešla pro sprosté slovo daleko a také její komentáře o cestujících nebyly převážně vůbec lichotivé. Mnohem více doporučuji knihu Veronika v Dubaji.

21.07.2020 2 z 5

Stará dobrá Anglie aneb Poslední vandr Stará dobrá Anglie aneb Poslední vandr Peggy Kýrová

Celá kniha má jen 80 stran a několik delších pasáží je pouze popis památek jako opsaný z průvodce. Líbily se mně úseky, kde autorka více popsala své dojmy a pocity (Stonehedge, Yorkshire, Loch Ness), celkově ale nic moc. A opravdu jsem proti tomu, aby autor si svou knihu ohodnotil pěti hvězdičkami.

17.07.2020 2 z 5