Pivní království Belgie

Belgie se v žádném případě nerovná jen Brusel. Království u Severního moře toho nabízí mnohem víc, a to i pro milovníky chuťových zážitků. Belgie je vyhlášená svojí čokoládou a hranolky s nepřeberným množství omáček. Pro většinu Čechů je ale určitě její nejpřitažlivější stránkou pivo. Vaří se tam téměř 2000 různých piv, které z Belgie dělají jednu z pivně nejrozmanitějších a nejzajímavějších zemí světa. Trapistické pivo, lambic, gueuze, kriek, dubbel nebo tripel jsou jen některé z typických belgických pivních stylů. Po těchto pivních specialitách vás v této knize provede bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Beneluxu a pivní znalec Filip Nerad. Prostřednictvím jeho pivního putování zároveň procestujete celou Belgii a poznáte i mnohá její méně známá místa. Zjistíte, co všechno spojuje známý trapistický klášter Orval s Českem, jak souvisí bruselská kanalizace s unikátními spontánně kvašenými pivy a kde leží belgický Žatec. Dozvíte se také, jak hluboko jsou Belgičané ochotní sáhnout do peněženky, aby se mohli zakousnout do chmelových výhonků, jak se páruje pivo s čokoládou nebo kudy vede první pivovod na světě. To vše je doplněné zajímavými postřehy o Belgii a mnoha fotografiemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422719/pivni-kralovstvi-belgie-HTO-422719.jpg 4.910
Cestopisy a místopisy, Hobby
Vydáno, Radioservis

Kniha Pivní království Belgie

bagel
09.09.2020

Téma je zpracováno podrobně, doplněno mnoha fotografiemi, ale doporučuji hlavně znalcům nebo fanouškům piva.

Taklamakan
30.12.2019

Příjemně napsaná a čtivá kniha, při které dostanete žízeň a chuť "na jedno."

BarboraSalome
24.11.2019

Belgie nejen pivní očima zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu. Velmi působivě napsáno.Rozšíří to obzory.Na zdraví.

Raszkulce
23.11.2019

Přečteno během jednoho víkendu. V Belgii jsem žila, takže belgická piva mám odzkoušená a ráda se k nim vracím a tahle kniha přinesla plno nových informací a zajímavých detailů o jednotlivých pivech a belgické pivní kultuře. Doporučuji :)

pivo pivovary, pivovarnictví Belgie cestopisy

Filip Nerad