Bavorský případ

Mladý naivní detektiv se navzdory svému nešťastnému příjmení snaží v Praze třicátých let minulého století provozovat seriózní kancelář soukromého detektiva, ne vždy ale úspěšně. Do nového případu bavorského barona tak vkládá velké naděje pro své zviditelnění. To ale ještě zdaleka netuší, že celý případ je propleten s novou silou nastupující v Německu, totiž nacistickou NSDAP. Vyšetřování rozhodně nebude snadné a nezkušený detektiv i se svou kanceláří vstupuje do velmi nebezpečného prostředí, kde lidský život rychle ztrácí svou hodnotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428568/big_bavorsky-pripad-Gij-428568.jpg 2.514

Kniha Bavorský případ

bábuška

Pro zklidnění jsem sáhla po knize, o které jsem byla přesvědčena, že si u ní odpočinu. Tak se i stalo. Jako by se to podobalo detektivce (vzhledem k tomu, že hlavní osobou byl detektiv), ale spíš to byl příběh humoristický, poněvadž detektiv nosil trochu posměšné příjmení - Trapný. Nakonec jsem usoudila, že příběh nebyl odpočinkový, spíše nudný, pouze autorka vykreslila náklonnost ke staré Praze.

Ella_85

240 stranek. Prislo mi, ze autorka pise v podobnem stylu jako je Jirotkuv Saturnin. Knizka neurazi, ale ani nenadchne.
Mam ji prectenou, neco se z toho da zapamatovat, ale cist znovu uz ji nebudu.

Simona Jedličk

Pro všechny milovníky černobílých filmů pro pamětníky. Přesně tam se totiž ocitnete na stránkách této knihy, což umocňuje i jazyk, kterým je kniha napsaná. Čiší z ní rovněž láska ku Praze. Smekám před paní spisovatelkou, která tuto knihu napsala téměř v devadesáti letech. Byl to příjemný zážitek ocitnout se ve třicátých prvorepublikových letech. Děkuji.

Bmisarova
25.10.2021

Lepší parodie na detektivku. Celou dobu jsem přemýšlela, co si mám myslet o hlavním hrdinovi, jehož vlastnosti v celé knize nebyly ani pořádně v kreslený. Knize naprosto chybí pořádná zápletka a autorce ne nepodařilo vtáhnou čtenáře do děje.

Forrest
11.10.2021

Totální pitomost. Škoda peněz i času

konicekbily
11.09.2021

Na doporučení (nikoliv z naší databáze, ale od sousedky) jsem narychlo šáhl v knihovně po této knížce, ale vůbec se mi to nelíbilo. Nepůjčujte si ji a nečtěte!

bagel
03.11.2020

Průměrná kniha, nejzajímavější byla atmosféra meziválečné Prahy.

Dany58
10.10.2020

Již nikdy více. Nezáživná knížka, detektivky mám ráda, ale tohle se nedalo číst.