Badger Badger komentáře u knih

Druzi ve smrti Druzi ve smrti Sven Hassel (p)

No tak zase paráda, Sven prostě psal tak, že čtenáře upoutal a bavil, knihy mají jisté dobrodružné kouzlo a člověka zajímají veškeré hlášky i činy oblíbených i jiných postav.
Nebudu hodnotit pravodivost událostí v Hasselových knihách, páč to již zde i jinde činilo mnoho zdatných historiků.
Každopádně ten člověk něco zažil, pak toho využil a napsal romány co mají lidi bavit a ono to většinou funguje. Jen po sobě jdoucnost knih asi zjistím jen až je lousknu všechny, nedá se řídit ani podle roku vydání, tato je většinou uváděna jako 3. přesto patří spíše ke konci série, odehrává se v roce 44 a Německo je skorem v troskách.

06.07.2022 5 z 5

Zlaté inferno Zlaté inferno Gert Fritz Unger

Počal jsem čisti na letošním vandru po Kokořínsku, u ohně a kafe s rumem fakt pecka. Milé překvapení, čekal jsem limonádu a plochý příběh jak už bývá u knižního westernu zvykem, ale tohle nejspíš nebyl můj poslední Unger. Mírný cukřík tam sic také je, ale oproti Z. Greyovi zlaté - jak to inferno.
Nejvíce mi seděl Vance, od setkání s zabijákem Benem Riem.
Dávám 3,avšak s velkým +

02.12.2021 3 z 5

Mezi mořem a fjordem Mezi mořem a fjordem Sigurd Elkjaer

Tuhle knihu jsem si pořídil hrozně dávno. Tenkrát mi v antikvariátu zaujala svým obalem, kde černý býk naráží do kamenné věže a já chtěl zjistit proč...

Každopádně na to, že na dnešní dobu je znát jak je kniha stará za přečtení stojí. Začátek skoro poetický ale zajímavý, střed se trochu vleče a zrovna neuchvátí a konec je zas dobrej.
Příběh táhne hlavní hrdinka, která žije na malém ostrově a my pozorujeme příběh skoro všech na něm v celkem 19ti domech, zvyky, řemesla, tradice, vztahy, ale hlavně ten její v jejím dospívání a lásce.

Moře - ostrov a drsný život na severu a konečně vím, proč se býk tak vzteká.

14.09.2021 3 z 5

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

Obal tohoto dílu na mě mrkl z jiné knihy, zaujal a po sehnání a přečtení prvního dílu totálně vsadil do řad Jakubových fanoušků.Trojka pecka, už se těším na další kus.

01.06.2021 4 z 5

Pražské bahno Pražské bahno Karel Ladislav Kukla

Dlouho jsem čtení knihy odkládal, ale jelikož mi zůstala jako něco málo po mém dědu, nakonec neunikla mé pozornosti.Autor zrodil famózní kroniku hlavního města naší drahé vlasti a to v době, kterou už živý nikdo nepamatujeme, avšak stojí za to se o ní něco dozvědět.Kniha obsahuje příběhy dob první republiky,za mocnářství R-U i dávno před ním, popsané někdy vesele, někdy detailně se vší zrůdností.Moc se mi líbila povídka "Sklenice piva" psaná umělecky nejspíš životem.

18.03.2021 4 z 5

Sekera a skála, meč a žár Sekera a skála, meč a žár Robert M. Wegner

Dva příběh- ten první o horské pěchotě hlavně historická bitva pri spomalující postup daleko početnějšího nepřítele...to prostě nemělo chybu , kolosální zážitek.Ten druhý- tajemný zahalený bojovník ten zaujme asi většinu, jeho kultura a k čemu ho donutí, taky zajímavý, ale konec mi nevzal..... možná se jednou mrknu i na západ s jihem...spisovatel vytvořil svět co stojí za zájem..!

07.02.2021 3 z 5

Necudná - já a mých 21 mužů Necudná - já a mých 21 mužů Linda Hogen

Docela přeceněný, takový deníček rádoby rad děvčete.
Asi jsem byl první chlap co tohle četl, občas jsem litoval, že čtu o životě tak chvástajícího se člověka, ale jako úhel pohledu zajímavý.
Avšak vícekrát již ne.
Nejlepší na to byl asi citát z písničky Jirky Korna a kamionová scéna.

20.02.2019 2 z 5

Dobrá kočka, která nemlsá Dobrá kočka, která nemlsá Miloš Václav Kratochvíl

Opravdu umělecká kniha a takovým lidem bych ji i doporučil.
Na mě možná až moc, knihu hodnotím podle toho jak mi bavila, přesto že napsaná je skvěle autor musel mít neskonalé vědomosti o době a V.Hollarovi, který je hlavní postavou. Zajímavé bylo líčení popravy na Staroměstském náměstí, nebo popis morové epidemie v Londýně-scény z kterých mrazí.
Každopádně je dobré vědět něco jak o tomto uměleckém řemesle, tak i jeho přední postavě jakou V.H. byl, jak u nás tak ve světě.

24.01.2019 2 z 5

Chvála zralých žen Chvála zralých žen Stephen Vizinczey

Nedoceněná kniha, příběh je to velice zajímavý.
Popisuje dospívání mladého chlapce prakticky od dítěte, přes postupné zrání až dalo by se říci dozrání či uvědomění.
Od pasáka v táboře vojáků po učitele a to s harcováním po několika státech.
Hlavní hrdina již od mládí touží po ženské společnosti, ale bez úspěchu s pomocí knih a doby si osvojí zásady, které májí úspěch, přesto bývá překvapen.

Pěkné na knize je, že se nedrží jen sexuálního dění, ale popisuje jak historické události Maďarska tak citáty významných osobností (nepsal ji žádný hňup).

09.12.2018 5 z 5

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Tato kniha mi ukázala, že dnes může napsat knihu i člověk, který nemá o čem psát: Jo jel do cizí země, nezažil tam nic zajímavého a tak si toho spousty domyslel, jenže je to marný a bez nápadu. Možná je to rozpětím knih, které čtu, avšak tohle bych nikomu nedoporučil. Od prvního dílu šla kvalita postupně dolů.
Jedna hvězda za scénku se sáňkováním (mírně úsměvnou!) a ten hezký obal, jinak autor spíš pokazil papír, který jako docela kvalitní mohl být využit pro hezkou kniha.

Ke komentářům se nevyjadřuji lidem stačí hold dnes již málo jak v hudbě, filmu tak i v knihách.

09.10.2018 1 z 5

Prazákon: Přežití v pekelném ráji Prazákon: Přežití v pekelném ráji Robin Baker

První polovina knihy se mi poměrně líbila, avšak ta druhá mě drobek rozčilovala a to ze dvou stručných důvodů.
1)líčení příběhu z obrázků na kůře
2)typické novinářské otravování a vyzvídání autora knihy, to mi teda dávalo jest-li je kniha podle skutečné události to nevím jest-li však ano tak mi to o pisateli udělalo jasnou představu.
Kniha jinak není špatná, místy zajímavosti, často erotika a krásy pustého ostrova spojené s extrémem dlouhodobého přežití a soužití.

05.05.2018 3 z 5

Vítr z jihu Vítr z jihu Elmar Grin

Knihu jsem přečetl z důvodu,že patřila pradědečkovi (což byl důvod hlavní), pak i to že jsem dopředu věděl že kniha je napsaná Rusem z pohledu jakby Fina u čehož mě zajímalo jak se dá vylíčit že za Zimní válku SSSR vlastně nemohlo.
K samotnému příběhu ten se zaobírá obdobím před Zimní válkou, přes 2.sv. až za válku Laponskou.
Hlavní hrdina dře jak blázen aby splatil pozemek na místě s kterým by dnes realitky asi nechtěli nic mít.
Někomu by se to určitě mohlo líbit, ale mě jednou stačí.

12.04.2018 1 z 5

Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobu Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobu Farley Mowat

Dvě knihy v jedné.
První kniha se mi líbila více, jde v podstatě o příběh dvou chlapců uvízlých na dalekém severu kde musejí přežít, nejvíc mne zaujala stavba srubu, lov sobů, zpracování jejich masa a kůží na ošacení apod.
Druhá kniha navazuje na knihu první ,zde se nám otevírá svět eskymáků a vikingské legendy s tímto světem spjatou.
PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A PREDEVŠÍM DOBRODRUHY INSPIRACE HABADĚJ.

26.02.2018 4 z 5

Kajmaní lejno Kajmaní lejno Lars Simon

Jenička mě průměrně pobavila, ale tohle chvílema sem přemýšlel proč něco takového autor vůbec psal -proč vždyť psal o všedních věcech a vlastně o ničem zajímavým-popisuje obyčejný život blba "Ohledně Chantal souhlasím s HonzouT bejvalá sním vyjebe udělá z něj vola a on nemá nic jiného na práci něž na ní při psaní vzpomínat atd."
Trojku přečtu taky když jsem to koupil najednou, ale dám si slušný oraz s pár knihami co za něco stojí.

28.12.2017 2 z 5

Vězni hor Vězni hor Gilbert Bordes

Moc hezká kniha, zajímalo mě jak se děj dál bude vyvíjet a to je u knihy jedno z hlavních pozitiv.
Děti které musí řešit situaci se kterou by si leckteří starší dnes neporadili se s osudem rvali a nedali svojí kůži nepříteli (v podobě mrazu a hladu) zadarmo.
Citát z knihy:"Být mužem znamená bojovat až k nejzazším mezím,vydržet bolest a nikdy to nevzdát."by si možná mnoho dnešních rádoby hrdinů dalo na svůj modrej fb,ale jen zlomek by si jen na chvíli dokázal vyzkoušet podle něj žít.

27.09.2017 4 z 5

Ohňová země Ohňová země Chris Ryan (p)

Od Ryana už jsem pár knih četl a poslední zkušenosti nebyli tak silné,ba mi přišlo že se již dost opakuje.
Nyní ale musím říct,že tahle kniha mě bavila poměrně hezký příběh s nutnou davkou akce.
Velmi živě popsaná scéna s bajnonetem a mladým argoušem, až se mi huba krčila.

Hodnotím tedy knihu kladně ,určitě bych ji čtenáři prahnoucímu po akci ve sněhu a pampě doporučil.

26.07.2017 4 z 5

Umírání za dlouhého dne Umírání za dlouhého dne Alan White

Viděl jsem nejdříve film,ale předtím jsem četl jinou knihu tohoto autora a věděl sem,že se mám na co těšit.
Kniha je asi ještě lepší než film který se mi tolik líbil,navíc pomůže ještě víc pochopit charaktery postav,takže i když jsem její rastr již předvídal stejně se mi moc líbila.
Perfektně popsaná činnost jedince v akci-to se jen tak nevidí..!

Dlouhý noční pochod Dlouhý noční pochod Alan White

Opět super kniha od tohoto autora,mnoho akcí,nečekaných situací s pro mě již typickým závěrem.
Každopádně děj se pořád mění barvitějším přesunem,jaký jsem u Whita ještě neviděl.
Knihu jsem dlouho nemohl sehnat-myslím,že jednou to bude opravdu vzácnost,jestli ji někdo znovu nevydá,proto jsem rád,že patří do mé knihovny.

Dlouhé léto Dlouhé léto Alan White

Opravdu originální autorovo dílo.
Myslel jsem,že kniha mě nebude tolik bavit když se nevěnuje přímo Commandos jako většina jeho knih,nýbrž je o jedné pláži v den D,ale silně jsem se mýlil.
Děj se prokládá několika minulostmi-jak z dětství hrdiny tak především s učením tance Mary,kde je úžasně vidět rozdílný původ jich obou,kteří k sobě hledají cestu skrze tanec a člověk by kolikrát Toma nakopl.Buď jak se chová nebo jak se k ničemu nedá.Klasický rukopis Whita se zde nezapře,ale já si zvykl a nevadí mi to.
Je to krásná kniha,která by neměla být opomíjena a já jem rád,že jsem ji sehnal do sbírky.

Dlouhá hlídka Dlouhá hlídka Alan White

Mistrovsky napsaná kniha.
Skvěle vykreslené postavy,prostředí a hlavně děj...
Jako čtenář jsem byl úplně vtažen do příběhu-za to jsem moc rád.
Dílo je myšleno jako protiválečné a je to i poznat,avšak já si z něj vzal něco jiného.