Stopy ve sněhu / Kletba vikingova hrobu

Dobrodružný příběh dvou chlapců, bělocha a Indiána, kteří se vlastní neopatrností ztratí lovecké výpravě na kanadském severu. Důmyslností, odvahou a tvrdou prací překonají hlad, bouře, mráz i šelmy a s pomocí Eskymáků se vrátí. Dobrodružný román vypráví o výpravě tří statečných chlapců, kteří se vydávají z kanadského severu po stopách vikinských památek ze 14. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109777/big_stopy-ve-snehu-kletba-vikingova-hro-699-109777.jpg 4.618
Dobrodružné, Pro děti a mládež

16.06.2021

Skvělá kniha, doporučuji

Arbajan
24.11.2020

Miluji příběhy z dalekého severu. Láká mě rozlehlost, svoboda a dobrodružství. Právě takovou atmosféru tato dvoj-kniha nabízí. Nečekejte nějaký epický příběh. O to více se ale seznámíte s postavami, které jsem si - alespoň já - velice oblíbil. Brzy si ji jistě přečtu znova.

Badger
26.02.2018

Dvě knihy v jedné.
První kniha se mi líbila více, jde v podstatě o příběh dvou chlapců uvízlých na dalekém severu kde musejí přežít, nejvíc mne zaujala stavba srubu, lov sobů, zpracování jejich masa a kůží na ošacení apod.
Druhá kniha navazuje na knihu první ,zde se nám otevírá svět eskymáků a vikingské legendy s tímto světem spjatou.
PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY A PREDEVŠÍM DOBRODRUHY INSPIRACE HABADĚJ.