Vězni hor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zima 1943. Děti! Kde jsou děti? Otázka proráží ticho Pyrenejí. Převaděče, jejichž úkolem bylo odvést děti francouzských partyzánů do španělského bezpečí, přepadne jednotka SS. Francouzi mají sotva čas na to, schovat své chráněnce. Odmítnou je vydat Němcům. Rozzuření esesáci dospělé popraví, děti však nenajdou. Prokřehlí chladem se rozhodnou ponechat je napospas zimě. Lávku překonávající hluboký kaňon, jediné spojení s civilizací, za sebou vyhodí do povětří Děti všechno viděly ze svého jeskynního úkrytu. Ode dneška jsou vězni hor. Padá první sníh, zima teprve začíná. Budou si muset poradit samy, nalézt něco k snědku a rozdělat oheň, zkrátka chovat se jako dospělí. Jenže jsou to děti a dětská těla i duše jsou zranitelnější. Dokáží společně odolat zimě, hladu a beznaději?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99568/vezni-hor-99568.jpg 3.822
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Víkend
Orig. název

Les enfants de I´hiver, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Vězni hor

Přidat komentář
Sabina335
06. dubna

Velmi krásný a dojemný příběh. Litovala jsem ty děti od začátku až do konce.

PhoebePollard
18.05.2019

Knihu jsem četla před docela dlouhou dobou, ale vzpomínám si, že na mě mocně zapůsobila. Děj se však místy až moc vleče a já se musela přemáhat, abych si nešla přečíst něco jiného. A jindy jsem zase nemohla spát, jak oc jsem si chtěla číst. Přesto je kniha rozhodně spíš lepší, než horší.


medlovice
28.03.2019

Velmi silná vůle přežít , to spojuje děti, které měl Marcello převést přes Pyreneje, ale Němci ho zastřelili a skupinka dětí, takových mládátek v rozpuku života , zůstala sama. Zima, sníh, mráz , hlad , strach, všechnu krutost hor překonají i nemoci a občasnou ponorkovou nemoc. Moc jsem jim fandila. Děti mají počeštěné jména. V dovětku se píše o těch, kteří přežili, s pomocí partyzánů a dál o jejich životě, to se mi moc líbilo, že kniha neskončila ve chvíli, kdy se děti dostanou do bezpečí, ale život jde dál a oni taky žili dál.
Protože důležité je nezapomínat, jak zdůraznuje Jáchym.

Calinda
25.10.2017

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla, napínavá.

Badger
27.09.2017

Moc hezká kniha, zajímalo mě jak se děj dál bude vyvíjet a to je u knihy jedno z hlavních pozitiv.
Děti které musí řešit situaci se kterou by si leckteří starší dnes neporadili se s osudem rvali a nedali svojí kůži nepříteli (v podobě mrazu a hladu) zadarmo.
Citát z knihy:"Být mužem znamená bojovat až k nejzazším mezím,vydržet bolest a nikdy to nevzdát."by si možná mnoho dnešních rádoby hrdinů dalo na svůj modrej fb,ale jen zlomek by si jen na chvíli dokázal vyzkoušet podle něj žít.

Ranuncul
03.04.2016

Mě se knížka až tak moc nelíbila.Ani jedna sympatická postava.

j287
09.08.2015

Knihu můžu jen doporučit. Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem se nemohla odpoutat od děje. Při čtení takových příběhů si člověk uvědomí, jaké řeší malichernosti a jak se má vlastně královsky.

lynx
24.04.2015

Velmi mně zaujalo téma knihy, je velmi dobře a čtivě napsána. Autor od první do poslední stránky vypráví životní příběh dětí z různých poměrů, které se musí stmelit, aby přežili v drsných podmínkách zimy v Pyrenejích. Jedná se o fikci nebo skutečný příběh? Na to odpoví až poslední kapitola.

1

Doporučujeme

Mandolína kapitána Corelliho
Mandolína kapitána Corelliho
Schindlerův seznam
Schindlerův seznam
Na západní frontě klid / Cesta zpátky
Na západní frontě klid / Cesta zpátky
Cesta zpátky
Cesta zpátky