Chvála zralých žen

Kniha popisuje vývoj a zrání mladého chlapce a později mladého muže v Maďarsku, Rakousku, v Itálii a Kanadě v období, které začíná 2. světovou válkou, pokračuje revolucí v Maďarsku a končí sexuální revolucí v šedesátých letech minulého století. Román se od svého prvního vydání v roce 1965 stal klasikou jemně erotického žánru a v překladech do mnoha jazyků se prodalo na tři miliony výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34495/chvala-zralych-zen-Kam-34495.jpg 3.817
Vydáno, Academia

In Praise of Older Women, 2001

Kniha Chvála zralých žen

Pavlína79
24.11.2019

Příběh je stejný jako popisovaný život - přerod mladíka do zralého zkušebního milovníka byl plný poznání, zkušeností, až se z toho stal životní styl .... začátek knihy zajímavý, později jsem těžko hledala chuť knihu dočíst. Přesto je to hezký a zajímavý příběh.

IHT
17.11.2019

Nu, musim priznat, ze jsem byl dost zaskocen a zmaten. Nejdrive jsem si myslel, ze se jedna skutecne o autobiografii. jako takova mi prisla ponekud nepatricna (psat pameti ve 32 letech?). Cely styl psani pripominal spise vzpominani starce v pokrocilem veku, postava hlavniho hrdiny mi prilis sympaticka nebyla, naopak dost narcistni a domysliva, coz se dost pralo s deklarovanou pokorou... navic jsem nejak postradal dej...
Az po precteni jsem si nasel autoruv medailonek a zjistil, ze to az takova autobiografie nebyla (zaplat panbu), vytka vuci nekonzistentnimu stylu vypraveni (shovivave vs. narcistni) vsak zustava, byt muj pohled je ad hoc ponekud vstricnejsi...
Ve sve dobe (sexualni revoluce) to musela asi byt pecka, dnes to postrada spolecenskou nalehavost a je spise jakymsi dokumentem sve doby (aspon pro me :))

Badger
09.12.2018

Nedoceněná kniha, příběh je to velice zajímavý.
Popisuje dospívání mladého chlapce prakticky od dítěte, přes postupné zrání až dalo by se říci dozrání či uvědomění.
Od pasáka v táboře vojáků po učitele a to s harcováním po několika státech.
Hlavní hrdina již od mládí touží po ženské společnosti, ale bez úspěchu s pomocí knih a doby si osvojí zásady, které májí úspěch, přesto bývá překvapen.

Pěkné na knize je, že se nedrží jen sexuálního dění, ale popisuje jak historické události Maďarska tak citáty významných osobností (nepsal ji žádný hňup).

Banchie
07.04.2016

moc mě nazaujala

Ajabubu
25.01.2013

Kniha se četla skoro sama..:) Po přečtení musím uznat, že v určitém směru to mají těžké:) Knihu mohu jen a jen doporučit.

erotika

Autor knihy

Stephen Vizinczey
maďarská, 1933

Kniha Chvála zralých žen je v